Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 серпня, п'ятниця
18:30 Четвер 1 310
1-08-2019, 18:30

Літургія на кожен день, 2 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця XVII звичайного тижня
Приземлені люди зазвичай не бачать духовних скарбів і не відають, що буде найважливішим наприкінці їхнього життя. Яка ж проникливість і чистота серця потрібні для того, щоби в Ісусі та Марії побачити найбільш видатних і талановитих людей! Проте той, хто оцінить божественність Ісуса та найвищу святість Марії, стане свідком надзвичайних чудес.
Або: (біл) спомин св. ЄВСЕВІЯ ВЕРЧЕЛЛІЙСЬКОГО, єпископа
Святий Євсевій народився на початку IV століття у Сардинії. У 345 році він став першим єпископом Верчеллі. За вірність ухвалам Нікейського Собору був приречений на вигнання. Після повернення започаткував спільне життя духовенства. Помер у Верчеллі 1 серпня 371 року.
Спільні Меси: про єпископа
Або: (біл) спомин св. ПЕТРА ЮЛІАНА ЕЙМАРДА, пресвітера
Народився у 1811 у Франції. З ранніх літ прагнув стати священиком і був рукоположений у пресвітери в 1834 році. Незабаром вступив до маристів, успішно займався багатьма справами ордену, а також дбав про бідняків, серед яких користувався великою повагою. Заснував нову конгрегацію, яка поширювала культ Пресвятої Євхаристії, великим шанувальником якої був він сам. Після багатьох трудів св. Петро Юліан Еймард помер 1 серпня 1868 року, проживши 57 років.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)
Або (біл) Перша п’ятниця місяця
Меса про Пресвяте Серце Ісуса


АНТИФОН НА ВХІД
Бог є у святім своїм житлі . * Бог оселює разом у домі. * Він дає народові потугу й силу.

КОЛЕКТА
Боже, Ти захищаєш усіх, хто Тобі  довіряє; без Тебе нічого немає ані міцного, ані святого; † примнож над нами своє милосердя, щоб ми під Твої м проводом і керівництвом так користувалися минущими благами, * щоб заслужити на успадкування благ небесних. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи Боже, вчини, щоб ми, захищаючи божественність Твого Сина, наслідували стійкість святого Євсевія, єпископа † і, зберігаючи віру, якої він навчав, * удостоїлися бути учасниками життя того ж Сина Твого. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти оздобив святого Петра Юліана чудесною любов’ю до святих тайн Тіла і Крові Твого Сина, † вчини милостиво, щоб і ми так, як святий Петро Юліан, * заслужили на участь у цій божественній трапезі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Лев 23, 1. 4-11. 15-16. 27. 34б-37
Читання з Книги Левіт.
Господь сказав Мойсеєві: «Ось свята Господні, святі сходини, що їх скликатимете в свій час. Першого місяця, чотирнадцятого дня місяця, над вечір, Пасха Господня. А п’ятнадцятого дня того ж місяця свято Опрісноків на честь Господа; сім день їстимете опрісноки. Першого дня будуть у вас святі сходини, ніякої тяжкої роботи не робитимете. Сім днів приноситимете вогняні жертви Господу, а сьомого дня будуть святі сходини; ніякої тяжкої роботи не робитимете». І сказав Господь до Мойсея: «Промов до синів Ізраїля і скажи їм: “Як увійдете в землю, яку Я вам дам, і там жатимете жниво, то принесете сніп, первоплід ваших жнив, священикові, а він підніме його перед Господом, щоб зробити вас угодними Йому; принесе він його другого дня після суботи. Від другого дня після суботи, тобто від дня, коли принесете як коливальну жертву снопа, полічите собі сім повних тижнів, і полічивши аж до другого дня після сьомої суботи п’ятдесят днів, принесете нове приношення Господу. Десятий день сьомого місяця буде Днем Спокутування; святі сходини будуть у вас, ви будете печалити душу вашу й приносити вогняні жертви Господу. П’ятнадцятого дня цього сьомого місяця – свято Наметів, сім днів, на честь Господа. Першого дня будуть святі сходини. Ніякої тяжкої роботи не робитимете. Сім днів приноситимете вогняні жертви Господу; восьмого дня будуть у вас святі сходини, і приноситимете вогняні жертви Господу; це врочисте зібрання; ніякої тяжкої роботи не робитимете. Ось такі свята Господні, що в них скликатимете святі сходини, щоб приносити вогняні жертви Господу, та всепалення, приношення, кров’яну жертву і питну жертву, кожну в свій день”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 81, 3-4. 5-6аб. 10-11аб
Богу співайте, нашій допомозі.
Заспівайте пісню, заграйте на тимпані, *
на милозвучному псалтирі з гуслами.
Затрубіть в ріг при настанні місяця нового, – *
в повний місяць, в день нашого свята.
Адже це закон для Ізраїля *
і постанова від Бога Якова.
Він встановив це як свідчення в Йосифі, *
коли з Єгипетської землі той виходив.
В тебе не буде чужого бога, – *
ти не поклонятимешся чужому богові!
Бо Я є твій Господь Бог, *
який з Єгипетської землі тебе вивів.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. 1 Пт 1, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Господнє перебуває вічно!
А це те Слово Євангелія, яке вам сповіщене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 54-58

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, прийшовши на свою батьківщину, Ісус на­вчав їх у ї хній синагозі, так що дивувалися вони й го­ворили: «Зві дки в Нього ця мудрість і чудеса? Хіба Він не син теслі? Хіба не Його мати зветься Марі єю, а брати Його – Я ків, Йосиф, Симон і Ю да? Хіба Його сестри не всі між нами? Тож зві дки у Нього це все?» І вони споку­шалися через Нього. Ісус же сказав їм: «Пророк не буває без поша- ни, – хіба ті льки на свої й батьківщині та у своєму домі». І не зро­бив там багатьох чудес через ї хнє неві рство. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Співвітчизники не повірили Христові і не прийняли Його; тож просімо у Нього благодаті і стинної віри, щоб ми удостоїлися Його милостей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона вільно могла пропо­відувати Христове Євангеліє по всьому світі.
2. Молімося за чернечі ордени, щоб вони святістю життя і лю­бо- в’ю до ближнього були світочами духовності для сучас­ного світу.
3. Молімося за батьків, щоб вони не нехтували обов’язком навчати своїх дітей істин віри.
4. Молімося за благодать навернення для всіх, хто свідомо залишив Церкву.
5. Молімося за всіх померлих, щоб Господь відкрив перед ни­ми брами свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, беручи участь у Євха­ристії, зростали з дня на день у святості та Божих чеснотах.

Господи Ісусе, Ти заради нашого спасі ння терпів страждання і прийняв смерть на хресті , помилуй усіх нас і допоможи свої­ми благодатями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари, які  з Твоєї доброти ми Тобі приносимо, † щоб силою Твоєї благодаті ця священна тайна освятила наше земне життя * і привела нас до вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благослови, душе моя, Господа * і не забувай усіх добродійств Його ніколи. (Пс 103 (102), 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наш Боже, ми спожили божественне таїнство – вічний спомин страстей Твого Сина; † вчини, щоб приніс нам спасіння цей дар, * який Христос дарував нам у своїй невимовній любові. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
O. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE
Додав O. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE
2 серпня 2019 11:47

Напишіть Префацію 
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 171 Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)