Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок
17:32 Неділя 0 221
18-08-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)


АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти чудесно вибрав святого пресвітера Йоана для проголошення незбагненних багатств Христа, † вчини, щоб ми, йдучи за його прикладом і вченням, * зростали у Твоєму пізнанні та вірно тривали у світлі Євангелія. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Суд 2, 11-19
Читання з Книги Суддів.
Почали сини Ізраїля чинити, що Господу було не до вподоби, й служити Ваалові. Покинули вони Господа, Бога батьків їхніх, який вивів їх з Єгипту, й стали ходити за іншими богами, богами народів, які жили навкруги них, і стали поклонятися їм та тим гнівити Господа. Покинули вони Господа й почали служити Ваалові та Астарті. Тому й запалав гнів Господній на Ізраїля, і віддав Він їх у руки грабіжникам, які грабували їх, і віддав їх у руки ворогам їхнім навкруги, так що вони не здолали більше устоятись перед своїми ворогами. Куди вони не виступали, рука Господня була проти них, їм на нещастя, як Господь сказав і як Господь присягався їм. І стало їм вельми скрутно. І настановив тоді Господь суддів, які рятували їх з рук їхніх грабіжників. Тільки ж бо вони й суддів своїх не слухали, а блудували за чужими богами й поклонялися їм. Притьмом звернули з дороги, якою ходили батьки їхні, слухаючи заповідей Господніх, – не так вони чинили. Коли Господь настановляв їм суддів, то Господь був із суддею і рятував їх з рук ворогів їхніх, доки жив на світі суддя, бо милосердився Господь над їхніми стогонами, що завдавали їм напасники та гнобителі їхні. Як же вмирав суддя, то вони поверталися до свого і витворяли ще гірше, ніж батьки їхні, ходивши слідами за іншими богами, щоб їм служити та й їм покланятися. Нічого не позбулися з їхніх поганих вчинків, ані з їхньої упертої поведінки.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 34-35. 36-37. 39-40. 43аб і 44
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Сини Ізраїля не вигубили народів, *
про яких говорив їм Господь,
а з народами змішались *
і перейняли їхні вчинки.
І служили ідолам їхнім, *
які стали для них капканом.
Своїх синів і своїх дочок *
вони в жертву демонам принесли.
Вони опоганилися своїми ділами – *
перелюбствували у своїх діяннях.
Тож запалав Господній гнів супроти свого народу, *
Він відчув огиду до свого спадку.
Він часто визволяв їх, *
та у своїх задумах вони затятими були.
Та, як їх гнобили, Він зглянувся над ними, *
коли почув їхні благання.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 16-22
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу один юнак, підійшовши, сказав Ісусові: «Учителю, що доброго я маю робити, аби мати ві чне життя?» Ісус же сказав йому: «Чому питаєш Мене про добре? Добрий ті льки Один. А як хочеш увійти до життя, дотри­муйся заповідей». Той питає Його: «Яких?» Ісус відпові в: «Не вбиватимеш, не чинитимеш пере­лю- бу, не крастимеш, не будеш сві дчити неправдиво, ша­нуй батька та матір і любитимеш ближнього свого, як самого себе». Каже Йому юнак: «Це все збері г я, чого ще мені  бра­кує?» Ісус відпові в йому: «Якщо хочеш бути досконалим, піди та продай, що маєш, роздай бі дним і матимеш скарб на небесах, а тоді  приходь і йди за Мною». Почувши слово, юнак відійшов засмученим, бо мав великі маєтки. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Словами Господа: «Будете досконалі» всі ми були покликані до святості; просімо Господа про благодаті, потрібні всім нам у паломницькому шляху до неба:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його благодатями, потрібними для виконання нелегкого служіння.
2. Молімося за священиків, щоб їхня ревна праця і молитва допомагали Божому народові осягнути істинну святість.
3. Молімося за молодь, щоб вона дбала про вічні блага і була гордістю й радістю батьків, Вітчизни та Церкви.
4. Молімося за монахів та монахинь, щоб їхня вірність обітам і радість життя стали для мирян уособленням духовних цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякого наслідку гріха і обдарував їх радістю святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, незважаючи на всі труднощі, сміливо й відважно йшли дорогою пізнання Бога в нашому житті.
Господи Ісусе Христе, Ти із сумом в очах спостерігав за юнаком, що відходив від Тебе; поглянь з радістю на нас, зі браних тут, і допомагай нам завжди йти шляхом, вибраним Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі  те, що нам даєш * отримали взамін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
00:04 Вівторок 0 2 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 163 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.