Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок

Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)


АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти чудесно вибрав святого пресвітера Йоана для проголошення незбагненних багатств Христа, † вчини, щоб ми, йдучи за його прикладом і вченням, * зростали у Твоєму пізнанні та вірно тривали у світлі Євангелія. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Суд 2, 11-19
Читання з Книги Суддів.
Почали сини Ізраїля чинити, що Господу було не до вподоби, й служити Ваалові. Покинули вони Господа, Бога батьків їхніх, який вивів їх з Єгипту, й стали ходити за іншими богами, богами народів, які жили навкруги них, і стали поклонятися їм та тим гнівити Господа. Покинули вони Господа й почали служити Ваалові та Астарті. Тому й запалав гнів Господній на Ізраїля, і віддав Він їх у руки грабіжникам, які грабували їх, і віддав їх у руки ворогам їхнім навкруги, так що вони не здолали більше устоятись перед своїми ворогами. Куди вони не виступали, рука Господня була проти них, їм на нещастя, як Господь сказав і як Господь присягався їм. І стало їм вельми скрутно. І настановив тоді Господь суддів, які рятували їх з рук їхніх грабіжників. Тільки ж бо вони й суддів своїх не слухали, а блудували за чужими богами й поклонялися їм. Притьмом звернули з дороги, якою ходили батьки їхні, слухаючи заповідей Господніх, – не так вони чинили. Коли Господь настановляв їм суддів, то Господь був із суддею і рятував їх з рук ворогів їхніх, доки жив на світі суддя, бо милосердився Господь над їхніми стогонами, що завдавали їм напасники та гнобителі їхні. Як же вмирав суддя, то вони поверталися до свого і витворяли ще гірше, ніж батьки їхні, ходивши слідами за іншими богами, щоб їм служити та й їм покланятися. Нічого не позбулися з їхніх поганих вчинків, ані з їхньої упертої поведінки.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 34-35. 36-37. 39-40. 43аб і 44
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.
Сини Ізраїля не вигубили народів, *
про яких говорив їм Господь,
а з народами змішались *
і перейняли їхні вчинки.
І служили ідолам їхнім, *
які стали для них капканом.
Своїх синів і своїх дочок *
вони в жертву демонам принесли.
Вони опоганилися своїми ділами – *
перелюбствували у своїх діяннях.
Тож запалав Господній гнів супроти свого народу, *
Він відчув огиду до свого спадку.
Він часто визволяв їх, *
та у своїх задумах вони затятими були.
Та, як їх гнобили, Він зглянувся над ними, *
коли почув їхні благання.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 16-22
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу один юнак, підійшовши, сказав Ісусові: «Учителю, що доброго я маю робити, аби мати ві чне життя?» Ісус же сказав йому: «Чому питаєш Мене про добре? Добрий ті льки Один. А як хочеш увійти до життя, дотри­муйся заповідей». Той питає Його: «Яких?» Ісус відпові в: «Не вбиватимеш, не чинитимеш пере­лю- бу, не крастимеш, не будеш сві дчити неправдиво, ша­нуй батька та матір і любитимеш ближнього свого, як самого себе». Каже Йому юнак: «Це все збері г я, чого ще мені  бра­кує?» Ісус відпові в йому: «Якщо хочеш бути досконалим, піди та продай, що маєш, роздай бі дним і матимеш скарб на небесах, а тоді  приходь і йди за Мною». Почувши слово, юнак відійшов засмученим, бо мав великі маєтки. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Словами Господа: «Будете досконалі» всі ми були покликані до святості; просімо Господа про благодаті, потрібні всім нам у паломницькому шляху до неба:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його благодатями, потрібними для виконання нелегкого служіння.
2. Молімося за священиків, щоб їхня ревна праця і молитва допомагали Божому народові осягнути істинну святість.
3. Молімося за молодь, щоб вона дбала про вічні блага і була гордістю й радістю батьків, Вітчизни та Церкви.
4. Молімося за монахів та монахинь, щоб їхня вірність обітам і радість життя стали для мирян уособленням духовних цінностей.
5. Молімося за померлих, щоб Господь очистив їх від усякого наслідку гріха і обдарував їх радістю святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, незважаючи на всі труднощі, сміливо й відважно йшли дорогою пізнання Бога в нашому житті.
Господи Ісусе Христе, Ти із сумом в очах спостерігав за юнаком, що відходив від Тебе; поглянь з радістю на нас, зі браних тут, і допомагай нам завжди йти шляхом, вибраним Тобою. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, наші приношення, в яких здійснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі  те, що нам даєш * отримали взамін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.
Літургія на кожен день, 22 серпня, четвер Кінцеві слова притчі про бенкет Царя, який справив учту своєму синові, завжди вводять нас у неспокій. Якщо мало вибраних, то що буде зі мною? Хибним було б думати, що забракне місця комусь із нас. Господь приготував місце усім, і ми отримали запрошення. Але сьогоднішньою притчею Він хоче сказати дещо інше. Він прагне нагадати, що дорогу спасіння можливо подолати та дійти до Нього через старання і труд. Отож приймімо Боже запрошення. Якщо ж нехтуємо ним, то втратимо дуже багато.
ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЦАРИЦІ (біл) Обов’язковий спомин
Придивляючись до давніх і теперішніх імператриць і цариць, можемо підсумувати, що таке звання «не належить» Пресвятій Діві Марії. У світі це звання представницьке, публічне, а Марія – тиха служниця Господня. І Царство Її Сина триває вічно. Тому весь християнський світ, вшановуючи Її як Надзвичайну Небесну Царицю, правдиву, покірну нашу заступницю, огортає Її такою великою і належною пошаною.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 17 серпня, субота (зел) Субота ХІХ звичайного тижня
Чим є молитва, якщо в поєднанні з покладанням рук передає благодать іншій людині? Ісус Христос вводить нас у таємницю людської природи, з’єднаної з Божим єством. Приймемо з вдячністю запрошення Господа до молитви, зокрема до заступницької молитви.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Рима, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом із блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись до Кракова, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багато разів вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові 1257 року в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря  (стор. 127)