Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 1 серпня, четвер
19:00 Середа 1 1 106
31-07-2019, 19:00

Літургія на кожен день, 1 серпня, четвер

Царство Небесне – найглибше бажання наших сердець. Там прагнуть опинитися ті, хто вірує в Ісуса Христа. Спробуємо відчути в океані сучасного життя, що невід Божий уже закинутий і всіх нас тягне до кінця світу. Дозвольмо Ісусові спасти нас.
СВ. АЛЬФОНСА МАРІЇ ЛІГУОРІ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Альфонс народився в Марінеллі біля Неаполя у 1696 році. В 16 років став доктором права і розпочав кар’єру адвоката. Зрозумівши небезпеку цієї професії, він залишив її та присвятив себе служінню Богові. Бувши священиком, помітив релігійну байдужість людей і заснував згромадження редемптористів для духовного навчання людей. Написав монументальне моральне богослов’я та багато праць, присвячених аскетизму. Протягом 13 років був, за наказом Папи, єпископом Сант-Агата-дей-Готі (Беневенто, Італія). Отримавши звільнення з цієї посади, повернувся до конгрегації і до кінця життя був прикладом ревності. Помер 1787 року в 90-річному віці.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 125)


АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА

Боже, Ти безустанно даєш своїй Церкві нові  приклади життя чеснотами; † вчини, щоб ми наслі дували святого Альфонса Марію, єпископа, в апо- стольській ревності * та разом з ним осягнули нагороду в небі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 40, 16-21. 34-38
Читання з Книги Вихід.
Тими днями виконав Мойсей усе, як заповідав йому Господь, так зробив він. Першого дня першого місяця другого року поставлено скинію. Поставив Мойсей скинію; і поставив підніжки до неї, і порозставляв дошки її, і позасовував засуви її, і поздвигав стовпи її. І нап’яв намет над скинією, і поклав накриття над наметом зверху, як заповідав Господь Мойсеєві. Взяв він Свідоцтво і поклав його в кивот; і приладнав носила до кивота, і поставив віко на кивот зверху. І вніс кивот у скинію, і спустив завісу й закрив нею кивот Свідоцтва, як заповідав Господь Мойсеєві. Тоді хмара вкрила Намет Зустрічі, і слава Господня сповнила скинію; і не міг Мойсей увійти в Намет Зустрічі, бо на ньому покоїлася хмара, й слава Господня сповнила скинію. І як хмара піднімалася з-над скинії, сини Ізраїля рушали в дорогу в усіх своїх переходах. А як хмара не піднімалась, то й вони не рушали, аж доки вона знову не піднімалась. Бо хмара Господня була над скинією вдень, уночі ж вогонь був над нею, перед очима всього дому Ізраїля, в усіх їхніх мандрівках.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 84, 3-4. 5-6а і 8а. 11
О які любі шатра Твої, Боже!
Моя душа знемагає і лине до дворів Господніх, *
моє серце і моє тіло радіють живим Богом.
Адже й пташка знайшла собі хатку, †
і ластів­ка – собі гніздо, де своїх пташенят виведе, – *
Твої жертовники, Господи воїнств, мій Царю і мій Боже!
Блаженні ті, які живуть у Твоєму домі: *
вони славитимуть Тебе повіки.
Блаженна людина, сила якої в Тобі, Боже,*
вона все більше й більше набиратиметься сили.
Адже один день у Твоїх дворах, Боже, *
кращий за тисячі.
Я волію бути сторожем на порозі Божого дому, *
ніж в поселеннях грішників жити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 47-53

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав до натовпів: «Царство Небесне подібне також до закинутого в море невода, який назби­рав усякої всячини, а коли він наповниться, його витяг­нуть на берег та, сівши, виберуть усе добре до посудин, а непридатне викинуть геть. Так буде при кінці віку: вийдуть ангели і відді лять злих з-поміж праведних, і їх повкидають у вогняну піч; там буде плач і скрегіт зубів. Чи зрозумі ли це все?» Відповідають Йому: «Так». Він же сказав їм: «Тому-то кожний книжник, котрий навчений про Царство Небесне, подібний до людини-го­сподаря, яка витягає зі своєї скарбниці нове й старе». Коли закінчив Ісус ці притчі, Він пішов звідти. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святкуючи день святого Альфонса Марії Ліґуорі, засновника отців-редемптористів, покликаних для проголошення реколекцій та місій, молімося в намірах святої Церкви:
1. Молімося за святу Церкву, щоби священики, монахи та монахині своїм життям і молитвою наближали людям Христа.
2. Молімося за священиків, які проводять реколекції та місії, щоб їхня праця принесла плоди відродження релігійного життя.
3. Молімося за всі державні установи, нехай вони шляхетно служать нашій Батьківщині і будуть взірцем сумлінності.
4. Молімося за молодь, яка вирішила присвятити своє життя служінню Богові, щоб вона були вірні своєму покликанню.
5. Молімося за померлих, щоб Господь омив їх з бруду скоєних гріхів і щоб вони засяяли світлом істинної святості.
6. Молімося за нас: нехай наші вчинки будуть згідні з вірою, яку ми сповідуємо.
Боже, одвічний Пастирю і Володарю всього світу, прийми молит- ви свого народу і обдаруй наші часи миром. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, запали милостиво наші серця небесним вогнем Святого Духа, яким Ти наділив святого Альфонса Марію, † щоб він звершував ці тайни * і в них приносив Тобі самого себе як святу жертву. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35, або про святих Пастирів №38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти вчинив святого Альфонса Марію вірним служителем і провісником великих  тайн;  †  вчини,  щоб Твої вірні часто їх приймали * а, приймаючи, прославляли Тебе повіки. Через Христа, Господа нашого.
1 комментарій
Назар
Додав Назар
1 серпня 2019 19:40
Чи є тексти свята Альфонса у бревіарії?


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.