Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 серпня, неділя
17:32 Субота 0 278
17-08-2019, 17:32

Літургія на кожен день, 18 серпня, неділя

(зел) ХХ Неділя звичайного періоду
Божий дар вільної волі людини ставить нас іноді в позицію конфронтації. На жаль, багато з нас перебувають у конфлікті не з демоном і пеклом, а з Богом і людьми. Додай нам, Господи, світлого розуму, щоби ми запалали вогнем Твоєї милосердної любові.


АНТИФОН НА ВХІД
О щите наш, поглянь, о Боже! * Подивися на лице Помазаника Твого! * Один бо день у Твоїх дворах * ліпший, ніж тисяча. (Пс 84 (83), 10-11)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти для тих, хто любить Тебе, приготував невидимі дари; † наповни наші серця гарячою любов’ю до Тебе, щоб ми, люблячи Тебе в усьому і понад усе, * осягнули Твої обітниці, які  перевершують всілякі сподівання. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 38, 4-6. 8-10
Читання з Книги пророка Єремії.
Тими днями князі сказали цареві про Єремію: «Не­хай би вже помер цей чоловік, адже він відіймає завзяття у вояків, які зостались у цьому місті, та й у всього наро­ду, промовляючи ці слова до них; цей бо чоловік бажає не добра народові, а тільки лиха». Цар Седекія відказав: «Ось він у ваших руках: цар бо не вдіє нічого проти вас». Взяли вони Єремію та й укинули у водозбірну яму царевича Малкії на тюремному дворі. Спустили вони туди Єремію на мотузках; а у ямі тій не було води, тільки багно, і загруз Єремія у багні. Довідався Еведмелех-кушій, скопець у царських па­латах, що Єремію вкинули у яму, – а цар сидів тоді при Веніяминових воротах, – вийшов із царського дому та й каже до царя: «Мій владико й царю! Не гаразд учинили ті люди, заподіявши таке пророкові Єремії: вони кинули його у яму; та ж він умре там з голоду, бо немає вже хліба в місті». Тоді цар повелів Еведмелехові-кушієві: «Візьми звід­си трьох чоловіків із собою та витягни Єремію з ями, доки не вмер». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 2-3. 4. 18
Спіши, о Боже, нам на допомогу.
Я очікував Господа з великим нетерпінням, †
і Він до мене прихилився. *
Він почув крик благання мого,
і витягнув мене з ями страждань, з багнистої трясовини; *
поставив мої ноги на скелі †
та скерував мої кроки.
Він вклав у мої уста нову пісню – *
пісню хвали нашому Богу.
Багато хто побачить, і їх страх охопить, *
і на Господа надіятись будуть.
Я ж бідний і убогий, *
та Господь за мене подбає.
Ти – мій помічник і мій оборонець. *
Боже мій, не забарися.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 12, 1-4
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Ми, маючи довкола себе таку велику хмару свідків, відкиньмо всяку гордість та гріх, що нас легко обплутує, стійко прямуймо до тієї боротьби, яка перед нами, дивлячись на За- сновника і Довершувача віри, на Ісуса, який, незважаючи на сором, замість належної Йому радості, перетерпів хрест і сів праворуч Божого престолу. Подумайте ж про Того, хто від грішників перетер­пів такий спротив проти себе, щоб ви не знемоглися та не ослабли вашими душами. Ви ще не протистояли до крові, змагаючись з гріхом. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 27
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються голосу Мого,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 49-53
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Я прийшов во­гонь кинути на землю; і як же Я прагну, щоб він уже роз­горі вся! Я маю хреститися хрещенням; і як Я знемагаю, поки звершиться! Чи думаєте, що Я прийшов мир принести на землю? Ні, кажу вам, але поділ! Бо відтепер будуть п’ятеро в од­ному домі поді лені: троє проти двох і двоє проти трьох. Розді литься батько із сином і син з батьком; мати – з доч­кою, а дочка – з матір’ю; свекруха – зі своєю неві сткою, а неві стка – зі свекрухою». Слово Господнє.

Мовиться: «Вірую».

МОЛИТВА ВІРНИХ
Часто віра та побожність наражають людину на переслідуван­ня або зневагу з боку інших; представляючи сьогодні Господу наші прохання, молімося про силу та відвагу в час випробувань віри:
1. Молімося за Божу Церкву у тих країнах, де офіційно панує атеїзм, щоб ті, хто вірують у Христа не боялись переслідувань і не занепадали духом.
2. Молімося за держави, які переживають труднощі, щоб во­ни невдовзі їх подолали.
3. Молімося за віруючих, які живуть або працюють із тими, хто насміхається над вірою і вченням Церкви, щоб вони не соромилися віри у Христа.
4. Молімося за тих, хто зараз перебуває на канікулах та у від­пустках, щоб вони не занедбували віри та молитви.
5. Молімося за померлих, а особливо за наших дідів та пра­дідів, які страждали за віру, щоб Господь обдарував їх вічним щастям у своєму Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми ніколи не соромилися ставати на захист віри і тих, кого висміяно за їхню побожність.
Господи Ісусе Христе, уділи нам чесноти відваги, щоб ми ніко­ли не відреклися від Тебе перед людьми, а сміливо визнава­ли Твоє ім’я і так заслужили на Твою милість. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Прийми, Господи, наші приношення, в яких зді йснюється преславний обмін дарами; † щоб ми, приносячи Тобі  те, що нам даєш * отримали в замін Тебе самого. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
У Бога є милість, * і відкуплення велике в Нього. (Пс 130 (129), 7)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти через це таїнство вчинив нас сопричасниками Христа; † смиренно благаємо Твою милість, * щоб ми уподібнились до Нього на землі та могли брати участь у Його небесній славі. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Понеділок 0 37 Літургія на кожен день, 17 вересня, вівторок (зел) Вівторок ХХІV звичайного тижня
Кожний смертний гріх – це духовна смерть, гірша від фізичної. Ісус – Бог Милосердний, який у Таїнстві Покаяїяння воскрешає нас із духовної смерті. Будьмо вдячні Йому за те, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Або (біл) довільний спомин св. РОБЕРТА БЕЛЛАРМІНО, єпископа і Вчителя Церкви
Святий Роберт народився в Монтепульчано в Тосканії у 1542 році. Вступив до ордену єзуїтів. Після священицького рукоположення працював проповідником і викладачем богослов’я. Призначений кардиналом, а піз- ніше архієпископом Капуї, виявився ревним і розсудливим пастирем і реформатором. Суворий до себе, був сповнений любов’ю до ближніх і всією душею відданий Богу й Церкві. Помер 17 вересня 1621 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви


Літургійний зошит 18:03 Четвер 0 181 Літургія на кожен день, 13 вересня, п'ятниця Так легко виправляти інших, так легко звертати їхню увагу на помилки. Ісус же каже: “Лице­мі­ре, вийми спочатку колоду з влас­но­го ока, а тоді побачиш, як вий­ня­ти скалку з ока брата твого” (Лк 6,42). Скільки ж то є причин мого необ’єктивного бачення людей та їхніх проблем?
Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Йоан Золотоустий народився 354 року в Антіохії. Розпочав кар’єру службовця, однак незабаром залишив її і як пустельник присвятив себе аскетизму та вивченню Святого Письма. Згодом став пресвітером в Антіохії, потім – єпископом у Константинополі. За дар красномовства його назвали Хризостомом, тобто Золотоустим. Переслідуваний імператрицею Євдоксією, помер у вигнанні 14 вересня 407 року. Його реліквії знаходяться в базиліці св. Петра в Римі.