Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 серпня, п'ятниця
17:51 Четвер 0 164
15-08-2019, 17:51

Літургія на кожен день, 16 серпня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІХ звичайного тижня
Питання про нерозривність подружжя – це питання про нерозривність Христа і Його Церкви, за яку Він взяв відповідальність. На цій вірності має ґрунтуватись кожен шлюбний зв’язок між чоловіком і жінкою. Ми маємо можливість обрати і наслідувати вірність Ісуса Христа.
Або: (біл) довільний спомин св. СТЕФАНА УГОРСЬКОГО
Вайк, син угорського князя Гейзи, народився в Естергомі близько 969 року. В дитинстві він був охрещений мандрівним місіонером. У 995 році був конфірмований св. Войцехом. Після смерті Гейзи почав панувати в Угорщині та ревно поширювати християнську віру. У 1000 році отримав від Папи Сильвестра ІІ царську корону. Він заснував 10 дієцезій з митрополією в Естергомі, а також відоме бенедиктинське абатство у Паннонгальмі. Помер 15 серпня 1038 року в день свята Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, яку називав “Великою Володаркою Угорщини”.
Спільні Меси: про одного святого (стор. 128)


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твої х убогих не забудь пові ки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, святий Стефан, царюючи на землі, поширював і стинну віру; * вчини, щоб у небесній славі він був славним заступником Твоєї Церкви. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

ІсНав 24, 1-13
Читання з Книги Ісуса Навина.
Тими днями зібрав Ісус Навин усі коліна Ізраїля в Сихемі й покликав старших Ізраїля, голів його, суддів його й начальників його, і стали вони перед Богом. Ісус Навин сказав до всього народу: «Так говорить Господь, Бог Ізраїля: “Ваші батьки, Терах, батько Авраама й Нахора, давно колись жили по тім боці ріки й служили богам іншим. Але Я взяв батька вашого Авраама з країни, що по той бік ріки, водив його по всій землі Ханаанській, розмножив його нащадків і дав йому Ісаака. Ісаакові ж Я дарував Якова та Ісава, і дав Ісавові на власність Сеїр-гору. Яків же й сини його пішли в Єгипет. Тоді послав Я Мойсея та Аарона й покарав Єгипет чудесами, які творив посеред нього. Потім Я вивів вас. Я вивів, отже, батьків ваших з Єгипту. І як ви прийшли до моря, кинулись єгиптяни з колісницями й вершниками навздогін за вашими батьками до Червоного моря. І ті закликали голосно до Господа, і Він поставив між вами і єгиптянами густу мряку, і навів на них море, й воно їх затопило. Ви бачили на власні очі, що Я вчинив у Єгипті. Потім ви довгий час жили в пустині. А згодом увів Я вас у землю аморіїв, які мешкали по тім боці Йордану, й воювали вони з вами, та Я віддав їх вам у руки, й ви заволоділи їхньою землею, і Я вигубив їх перед вами. Потім устав Балак, син Ціпора, цар моавський, і запопався воювати з Ізраїлем; послав він також по Валаама, сина Беора, щоб вас проклясти. Та Я не хотів слухати Валаама, тому він ще й поблагословив вас, і таким чином Я визволив вас з його рук. Коли ж ви перейшли через Йордан і дійшли до Єрихону, то єрихонці заходилися воювати з вами, а також і аморії, перізії, ханааняни, хеттити, гіргашії, хіввії та євусії, але Я віддав їх вам у руки. Я послав поперед вас шершнів, і вони прогнали з-перед вас їх, отих двох царів аморійських, не меч твій і не лук твій. Дав Я вам землю, над якою ви не трудились, і міста, яких ви не будували, а одначе ви в них осілись і їсте плоди виноградників та оливних гаїв, яких ви не садили”». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 136, 1-3. 16-18. 21-24
Бога прославте – милість Його вічна.
Прославляйте Господа, *
бо Він добрий.
Хваліть Бога над богами, *
Владику владик хваліте.
Хто свій народ перепровадив *
через пустелю,
хто побив царів великих, *
вигубив царів сильних.
Він віддав їхню землю у спадок, *
у спадщину Ізраїлеві, рабові своєму,
оскільки у нашому приниженні Він згадав нас, *
і від ворогів наших звільнив нас.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГГЕЛІЄМ
1 Сол 2, 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийміть Слово Боже не як людське слово,
а як істинно Боже Слово.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 19, 3-12

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса фарисе ї і, випробовуючи Його, пита- ють: «Чи дозволено чолові кові відіслати від себе свою дружину з будь-яко ї причини?» А Він у ві дповідь сказав: «Хіба не читали ви, що Тво­рець на початку створив їх чолові ком і жі нкою?» І ска­зав: «Тому залишить чолові к батька й матір і прилі пить­ся до своє ї жі нки, і двоє будуть одним ті лом. То вже буде не два, а одне ті ло. О тже, що Бог поєднав, людина хай не розлучає». Кажуть Йому: «А чому ж Мойсей звелі в дати розвід­ний лист і її відісла- ти?» Він каже їм: «Мойсей через закам’яні лість вашого серця дозволив вам відсилати від себе ваших дружин, але спочатку так не було. Кажу ж вам, що кожен, хто від­силає від себе свою дружину, – за винятком розпусних зв’язкі в, – і одружується з і ншою, чинить перелюб». Його учні кажуть Йому: «Коли така справа чолові ка з жі нкою, то не варто одружуватися». Він же сказав їм: «Не всі можуть збагнути це слово, а лише ті, кому дано. Бо є скопці , що такими народили­ся з лона матері; є скопці , яких оскопили люди, і є скоп­ці , які  задля Царства Небесного оскопили самі себе. Хто може збагнути, нехай збагне». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Праобразом союзу Бога з людиною є подружній союз; вознесімо до Бога наші прохання за Церкву й людську спільноту, віддаймо під опіку Гос­пода подружжя та родини, які  є фундаментом кожного су­спільства:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його турбота про належ­не визнання ролі подружжя і сім’ї у суспільстві принесла благословенні плоди.
2. Молімося за народи, між якими панує ворожнеча, щоб во­ни вирішили свої конфлікти мирним шляхом.
3. Молімося за багатодітні подружжя, щоб вони гідно вико­нували свої обов’язки, а їхнє оточення ставилося до них доброзичливо.
4. Молімося за подружжя, котрі перебувають в кризі, щоб вони віднайшли дорогу, яка допоможе виправити все те, що знищило їхню любов та злагоду.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь очистив їх від усякого бруду гріха і благоволив дати їм нев’янучий вінець святості.
6. Молімося за наших батьків, рідних та близьких, щоб Бог обдарував їх благодатями миру, любові та радості.
Господи, Ти сотворив чолові ка та жінку, а їхній зв’язок вчи­нив джерелом життя людини на землі; очисти це джерело від усього, чим зневажила його людина, і поверни йому гідність заради слави Твого Імені й блага людства. Через Христа, Гос­пода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 171 Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)