Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Біще на Тернопільщині
12:12 Неділя 0 155
18-08-2019, 12:12

Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії у Біще на Тернопільщині

Віднедавна раз у рік, 15 серпня, в Урочистість Внебовзяття Пресвятої Діви Марії храм у подільському селі Біще Бережанського району Тернопільської області - перший Марійний санктуарій у Львівській архідієцезії знову наповнюється величною молитвою. Цьогоріч відпустову Службу Божу там очолив декан Галицького деканату отець Роман Стадник, котрий виголосив проповідь та освятив процесійний хрест і нові бічні вівтарі.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Численних гостей, котрі прибули також з-за кордону, привітав о. Андрій Ремінець, котрий доїздить із душпастирською опікою з Бережан та очолює роботи з відновлення храму.

Костел у Біще - унікальна сакральна пам’ятка XVII ст. Храм оборонного характеру збудований з каменю. У головному вівтарі колись знаходився глибоко шанований на цих землях чудотворний образ Матері Божої Біщецької. Після ІІ світової війни місцеві поляки, котрих змусили виїхати до повоєнної Польщі забрали його з собою, і тепер він знаходиться в парафіяльному костелі с. Рацлавіце-Шльонські Опольського воєводства.

Зруйнований храм понад 70 літ був без даху. Завдячуючи отцю Станіславу Жаку з США, родина котрого походить з Біща, було розпочато збір коштів на відбудову цього костелу.
П’ять років тому ремонтні роботи розпочали з відновлення даху. Засклили вікна. У 2015 р. єпископ-помічник Львівський Леон Малий освятив образи для головного вівтаря, який в наступному році консекрував тодішній харківський єпископ Станіслав Широкорадюк.

Біля бічних вівтарів була розгорнута мистецька виставка учасників пленеру в Біще, який організувало ГО «КонтрФорс» зі Львова. Мистецтвознавець Анна Коржева, котра очолює цю громадську організацію, розповіла, що пленер відбувся під патронатом архієпископа Мечислава Мокшицького. Протягом літа виставка демонтрується у Львівській Митрополичій Курії й триватиме до 26 вересня цього року

Паломники з Польщі подарували образ святого Йоана Павла ІІ.
Присутній отець Станіслав Жак запевнив, що і надалі шукатиме доброчинців, аби мати кошти на подальший ремонт і реставрацію храму Внебовзяття Пресвятої Діви Марії храм у селі Біще.

Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:08 Неділя 0 114 Реколекції для священиків у Замлинні 9–12 вересня 2019 року у мальовничому селі Замлиння Любомльського району, в інтеграційному центрі, директором якого є отець канцлер Ян Бурас, Генеральний Вікарій Луцької дієцезії та настоятель парафії Пресвятої Трійці у Любомлі, відбулися щорічні реколекції для священиків Луцької дієцезії на чолі з єпископом Віталієм Скомаровським, які провів отець Серафим Тишко OCD.