В урочистість Внебовзяття Діви Марії Святіший Отець нагадує, що шлях Богородиці до неба розпочався із відповіді «так» на Божий задум.
Про це повідомляють Новини Ватикану.“ Дорога Марії до неба почалася із «так», сказаного в Назареті. Кожне «так» Богові є кроком до неба, до вічного життя. Бо Господь прагне, аби всі ми були біля Нього, в Його домі!”
Такий твіт Папа Франциск опублікував у четвер, 15 серпня, в урочистість Внебовзяття Пречистої Діви Марії.
Провіщення воскресіння тіла
Святкуючи сьогоднішнє свято, спогадуємо завершення земного життя Божої Матері, Яка, згідно з догмою, проголошеною Папою Пієм ХІІ, була взята з тілом і душею до неба, випереджуючи воскресіння тіла, що настане наприкінці часів. Її тіло, що прийняло в своє лоно й породило споконвічне Слово, не могло піддатися тлінню, тож разом з ним Вона була взята до неба, де перебуває поряд зі Своїм Сином, очкуючи зустрічі з усіма дітьми, яких Ісус доручив Її опіці в годину Своєї хресної смерті.
Існують три терміни, якими позначається подія, яку сьогодні святкують християни, що дотримуються нового календарного стилю. «Внебовзяття» – догматичний термін, яким Церква описує завершення земного життя Божої Матері в світлі догми про те, що Вона була взята на небо з тілом і душею. «Успіння» – це термін, яким завершення земного життя Марії позначає візантійська традиція. В обидвох випадках, водночас, підкреслюється перехід тілесного виміру до небесного. Тож західносирійська традиція говорить про «Перехід» Матері Божої, описуючи його як причину радості всього створення, а не жалоби й відчаю.