Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа – місіонерам милосердя: Ключ до співпраці з Богом – у тому, аби визнати, що Господь перший виявив до мене милосердя

Папа – місіонерам милосердя: Ключ до співпраці з Богом – у тому, аби визнати, що Господь перший виявив до мене милосердя

Зустрічаючись 10 квітня 2018 року із понад 550 місіонерами милосердя з усього світу, з'їзд яких у Римі організувала Рада сприяння новій євангелізації, Папа Франциск іще раз наголосив на значенні й цінності їхнього служіння.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святіший Отець розповів, що його початковий намір полягав у тому, щоб повноваження місіонерів милосердя відпускати гріхи, відпущення яких зарезервоване для вищої церковної влади чи Апостольської Столиці, й завдання особливо проповідувати та свідчити Боже милосердя закінчилися з Ювілеєм Милосердя. Проте, беручи до уваги свідчення про численні навернення, він продовжив це їхнє служіння як конкретний знак того, що Боже милосердя не має обмежень, а Його благодать жива й дієва.

Папа вказав, що його роздуми, звернені до місіонерів милосердя, мають на меті підтримати доручену їм відповідальність, щоб вони змогли якнайповніше виразити «служіння милосердя», яким покликані жити. Послання, яке вони несуть в Христове ім’я, полягає у примиренні людей із Богом. Господь Бог потребує посланців, які б несли у світ Його прощення й милосердя. Христос довірив цю місію Своїм апостолам, і життя тих, хто її здійснює, має бути в співзвучне з цим посланництвом, адже, «щоб бути співучасниками милосердної любові, ми самі мусимо першими її пережити, мусимо першими зазнати милосердя».

Образ справжнього місіонера милосердя – це святий апостол Павло, який у минулому був «блюзніром, гонителем…» (1 Тим 1, 13), але отримав Божу благодать і став посланцем Божого милосердя. «Ключ до співпраці з Богом полягає в тому, аби завжди визнавати, що Господь перший виявив до мене милосердя», – сказав Його Святість. Він дав деякі конкретні поради священикам, наголошуючи, що перший крок робить сам Господь. Якщо каянник приступає до Таїнства Сповіді, то це означає, що Божа благодать вже діє в його душі. Завдання священиків полягає в тому, щоб Божа благодать не була надаремною. Її потрібно підтримувати й дозволити, щоб вона звершилася.

Як батько із притчі про блудного сина, так і сповідник має з радістю приймати каянника, вдивлятися в його очі та слухати його слова, щоб каянник зміг відчути любов Бога, Який прощає, не зважаючи ні на що.

«Живучи в сопричасті з Христом, Джерелом життя, місіонери милосердя покликані звіщати та свідчити досвід Божого милосердя, що долучає до спільноти, яка приймає всіх, без жодної різниці, підтримуючи нужденних і тих, хто у скруті», – сказав Папа.

За темою:
Папа: Бути місіонером – це насамперед ідентичність, а не робота
Архієпископ Фізікелла: місіонери милосердя – це знаки близькості Бога
Папа: Бог захотів стати «нашим», про Його любов свідчать Христові рани
Новини з Ватикану Папа призначив заступника Державного секретаря з загальних справ У середу, 15 серпня 2018 року, у Ватикані повідомлено, що Папа Франциск призначив заступником Державного секретаря з загальних питань архієпископа Едґара Пенью Парру, дотеперішнього Апостольського Нунція в Мозамбіку. Він приступить до виконання нових обов’язків 15 жовтня.