Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 21 серпня розпочинається ІХ Всесвітня зустріч сімей
15:31 Субота 0 735
18-08-2018, 15:31

21 серпня розпочинається ІХ Всесвітня зустріч сімей

У вівторок у Дубліні, столиці Ірландії, розпочнеться IX Всесвітня зустріч сімей, до учасників якої наприкінці тижня приєднається Папа Франциск.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Чи сім’я й надалі залишається доброю новиною для сьогоднішнього світу?» – із таким запитанням Папа Франциск звертається до батьків, дітей, дідусів і бабусь із різних країн, які від 21 до 26 серпня 2018 року збираються в Дубліні на ІХ Всесвітню зустріч сімей. «Я впевнений, що так», – відповідає він у листі, яким скликає цю зустріч, пояснюючи, що це «так» ґрунтується «на Божому задумові».

Півмільйона вірних на Месі з Папою


Його Святість приєднається до учасників зустрічі 25 серпня в межах Апостольської подорожі до Ірландії. Востаннє ця країна зустрічала Папу майже сорок років тому: святого Йоана Павла ІІ ще 1979 року. Тому на Папу Франциска з нетерпінням чекають не лише сім’ї, що прибудуть із 116 країн світу, а й місцеві католики.

Всесвітня зустріч сімей розпочнеться 21 серпня в усіх дієцезіях Ірландії, де будуть родини з різних кінців світу. Від 22 до 24 серпня триватиме Душпастирський конгрес, а також спеціальна програма для підлітків і дітей. У суботу, 25 серпня, на стадіоні «Croke Park» відбудеться Фестиваль сімей, в якому візьмуть участь 80 тисяч людей, а в неділю, 26 серпня, ІХ Всесвітня зустріч сімей завершиться Месою в «Phoenix Park», яку очолить Папа Франциск. Організатори припускають, що в Євхаристійній молитві поєднається понад 500 тисяч вірних.

Складні теми для обговорення

Для участі в Душпастирському конгресі зареєструвалося 37 тисяч людей, 6 тисяч – віком до 18 років, що становить рекорд для Всесвітніх зустрічей сімей. Вони матимуть нагоду взяти участь у дискусіях щодо низки тем: передавання віри, роль жінок на глобальному й місцевому рівнях, внесок родин у сталий розвиток, наслідки сімейних конфліктів для дітей, виклики для родини, пов’язані з новітніми технологіями, роль школи та виховання в подоланні бідності. Крім того, йтиметься про душпастирську опіку для осіб із гомосексуальними схильностями та про захист неповнолітніх від зловживань.

Мобілізація місцевої Церкви

Уся ірландська Церква чекає цієї події. Готовність посприяти успішному проведенню зустрічі виявили 10 тисяч волонтерів з усієї країни.

За словами архієпископа Дублінського Діармуда Мартіна, ірландська Церква усвідомлює виклик, який перед нею поставив Папа Франциск. Не лише в тому, що стосується організаційних питань, а й у тому, щоб «нагадувати сучасному суспільству» про те, що «сім’я важлива для майбутнього країни».
Новини з Ватикану 09:02 Понеділок 0 122 Неділя з Папою: молитва за безпритульних і сім’ї в скруті та заклик до журналістів Під час недільної «віртуальної» зустрічі з вірними Святіший Отець скерував думку вірних до трагедії безпритульних, які помирають від переохолодження, заохотив приєднатися до молитви за єдність християн і закликав журналістів свідчити правду.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.