Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні і душпастирські матеріали на першу суботу листопада

Літургійні і душпастирські матеріали на першу суботу листопада

Перша субота місяця – 4 листопада 2017 р.
МАЛІ ГОДИНИ НА ЧЕСТЬ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (продовження)
(Пропозиція проповіді)

Сьогодні - перша субота листопада. Ми хочемо вшанувати Непорочне Серце Марії. Отже, розглянемо подальші старозаповітні картини, використані у Малих Годинах для вираження правди про привілей Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Таким чином хочемо краще пізнавати Ту, яка так багато піклується про спасіння нас усіх.

Радуйся, Діво-Мати, * Троїці святиня,
Ти – ангельська відрада, * цноти берегиня.

ТРОЇЦІ СВЯТИНЯ
Носячи у своєму пречистому тілі дев'ять місяців Сина Божого, Марія стала місцем проживання Святої та Нероздільної Трійці.
Євангеліє не багато говорить про відношення Марії до Єрусали-мського храму, який був релігійним центром Старого Завіту. Тільки св. Лука представляє три рази Її присутність в цієї націо-нальної святині, завжди разом з Сином: під час Його жертвував-ння, під час паломництва на свято Пасхи, і, нарешті, після того, як знайшли Його серед вчених (Лк 2, 22-50). Тільки пізніше християнські апокрифи, за зразком євангельської історії, також будуть представляти жертвування маленької Марії та Її перебу-вання в храмі до дванадцятого року життя (Протоєвангеліє від Якова з другого століття, гл. VI-IX). Раннє християнство таким чином наглядно висловлювало правду віри, що матеріальний храм, знак присутності Бога в Ізраїлі був лише передвісником духовного храму. Проте цей об’явиться в тілі Ісуса, прийнятого від Діви Марії (Йн 2, 21). Під час Благовіщення в Назареті ангел нагадав Їй про обітницю, яку Бог раніше дав царю Давиду. Коли великий правитель Ізраїля в Єрусалимі, мав намір звести «будинок для Яхве», отримав від пророка Натана відповідь, що то власне йому Господь «збудує дім», що забезпечить його нащадкам вічне царство. Лише майбутній нащадок Давида - голосило славне пророцтво - «збудує дім імені моєму, і Я скріплю його царський престіл навіки. Я буду його батьком, а він буде мені сином ...» (2 Сам 7,13-14). Ця обітниця певною мірою, здійснилась на сину Давида, мудрому царю Соломону, проте справжнім спадкоємцем обітниці є лише Ісус Христос. Народжений у Вифлеємі від Діви Марії, є Сином Давида, і в той же час Сином Божим. Ось чому ви можете побачити в ньому ідеальний храм, "не рукотворний» (пор. Mк 14,58). Церква, Містичне Тіло Христове, як і земна святиня, є ознакою присутності Бога на землі і є відображенням Його святості. «Хіба не знаєте, що ви - храм Божий, і що Божий Дух живе в вас?». - попереджає св. Павло віруючих громади в Коринті (1 Кор 3, 16) Точно так же, звертається до християн Малої Азії апостол Петро (1 П 2, 5). Якщо кожен християнин є живим храмом Святої Трійці, то особливим чином Пресвята Богородиця є тим храмом, від віків призначена на Матір Господа.
У зв'язку зі згаданою вище традицією про пожертвування Марії в храмі, один з грецьких церковних письменників восьмого століття (Йоан з Евбеї) пояснює сенс цієї легенди: «Ведуть Марію до храму. Нова дівиця стає новим храмом, святинею, в якій є Бог. Нащадок Давида стане не лише храмом Божим, але троном херубінів, а єврейський храм буде зруйнований ... «(TMB 1,213).
(Переклад з: Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)

Молитва в інтенції винагородження
перед св. Розарієм
Царице святого Розарію! Ось ми преклоняємо коліна у молитві, щоб у першу суботу місяця молитися Розарієм, про який Ти просила. Ми хочемо ним винагороджувати за свої гріхи, гріхи наших рідних і близьких, гріхи нашої Батьківщини і всього світу. Прагнемо молитися особливо за тих, хто далеко відійшов від Бога і найбільше потребує Його милосердя. Підтримай нас благодаттю, щоб ми пам’ятали про намір, який Ти нам визначила. Допоможи нам винагороджувати нашим розарієм страждання Твого Непорочного Серця і страждання Пресвятого Серця Ісуса.

Роздуми над тайнами Святого Розарія
Таємниці скорботні
1. Молитва Господа Ісуса в Гетсиманському саду

О Маріє, Непорочно Зачата, через Твоє співстраждання з Ісусом в Гетсиманії, через Його кривавий піт там пролитий, просимо Тебе, утіш страждаючих в чистилищі, а саме тих, які відзначалися особливою набожністю до Страстей Господніх.

2. Бичування Господа Ісуса
О Маріє, Непорочно Зачата і співстраждаюча з Ісусом, через Його болісне бичування і через любов, яка привела Його до винищення себе у Пресвятому Таїнстві, де крім любові Він багато разів отримує зневаг, просимо Тебе, утіш страждаючих в чистилищі, а особливо тих, хто нехтував покутою.

3. Укоронування терновим вінцем
О Маріє, Непорочно Зачата і співстраждаюча з Ісусом в Його коронуванні тернями, через скорботи, які тоді Він витерпів, через любов, яку нам постійно виявляє в Євхаристії, незважаючи на наші занедбання і байдужість, просимо Тебе, утіш підданих очищенню, а особливо тих, хто виявив ревність у винагородженні образ, завданих Божому Серцю в таїнстві любові.

4. Несіння хреста
О Маріє, Непорочно Зачата і яка співнесла хрест з Ісусом на Голгофу, через увесь безліч страждань, що був участю Твого Сина на хресній дорозі і через любов, яка вчинила Його Непорочним Агнцем, просимо Тебе, утіш страждаючих в чистилищі, а особливо тих, хто ніс власний тягар хреста з підданням волі Божої.

5. Розіп'яття та смерть Ісуса
О Маріє, Непорочно Зачата, і співрозп’ята з Ісусом на Голгофі, через Його прибитт’я до хреста і тригодинну агонію та присутність Його Жертви на наших вівтарях, просимо Тебе, утіш страждаючих в чистилищі, а особливо тих, які цінували значення Святої Меси і часто благочестиво в неї брали участь.


МОЛИТВА ПРО ІНТЕНЦІЮ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПЕРЕД РОЗДУМАМИ

Найсвятіша Матір, Непорочна Маріє!
З радістю приймаю Твоє запрошення брати участь у Твоїх роздумах. У перші суботи Ти відкриваєш своє Непорочне Серце для кожного, хто прагне влити у своє серце ці найважливіші знаки, які Бог явив нам у Фатімі. Прошу Тебе: відкрий переді мною своє Серце. Насмілююсь просити про це зі смиренням, але й з дитячою сміливістю, бо прагну наслідувати Тебе, прагну жити любов’ю до Твого Сина, прагну завжди перебувати у стані благодаті і любити Твій святий Розарій, врешті, бо прагну всього, що я тільки можу пожертвувати в дусі відшкодування за грішників. Дай мені брати участь в Твоїх роздумах, а я обіцяю впроваджувати у життя Слово, яке Ти увіллєш до мого малого серця, щоб воно ставало щораз милішим Тобі, щораз ближчим Тобі, щораз більш подібним до Твого Непорочного Серця. Амінь.


МОЛИТВА В ІНТЕНЦІЇ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПІСЛЯ СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ

Я люблю Тебе, Ісусе, Царю вічної любові, і приймаю Тебе з любов’ю Царе́м мого серця.
Прошу Тебе: сховай мене назавжди у своєму божественному Серці і прийми моє життя як дань вдячності за дар спасіння, який Ти даєш мені за посередництвом Непорочного Серця Марії.
О добра Матінко, перепрошую Тебе за мої гріхи, гріхи моєї сім'ї, гріхи Батьківщини і гріхи світу, котрі ранять Твоє Непорочне Серце! Щоби відшкодувати Тобі за всі страждання, яких ми, невдячні діти, Тобі завдаємо, жертвую Тобі нескінченну любов Ісуса, присутнього в моєму серці.
З любов’ю віддаю себе під Твоє царювання, щоб якнайшвидше воцарилося Твоє Непорочне Серце. Прибіжище грішників, молись за нас!

Літанія до Непорочного Серця Марії
Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй!
Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!
Отче Небесний, Боже, помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже, помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Серце Марії, з’єднане з Серцем Ісуса, молись за нас.
Серце Марії, святине Пресвятої Трійці, молись за нас.
Серце Марії, доме Віковічного Слова, молись за нас.
Серце Марії, переповнене благодаттю, молись за нас.
Серце Марії, благословенне серед усіх сердець, молись за нас.
Серце Марії, тихе і лагідне, молись за нас.
Серце Марії, глибино смирення, молись за нас.
Серце Марії, жертво любові, молись за нас.
Серце Марії, прибите до хреста, молись за нас.
Серце Марії, розрадо засмучених, молись за нас.
Серце Марії, притулку грішників, молись за нас.
Серце Марії, надіє вмираючих, молись за нас.
Серце Марії, столице милосердя, молись за нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, прости нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
Господи, вислухай нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
помилуй нас!
Молімося: Боже, Ти в Непорочному Серці Марії дав нам переможну силу чистоти й любові, визволи нас від гріхопадіння і вчини, щоб, очищаючись через покуту і молитву, наші серця щоразу тісніше з’єднувалися з Тобою і проголошували у світі Твій заклик до навернення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Акт присвячення парафії Матері Божій
(можна прочитати після Меси або під час молебню)
Непорочна Діво! Мати істинного Бога і Мати Церкви!
Ти являєш свою милість і співчуття усім, хто прибігає під Твій покров, вислухай молитву, яку ми, Твої діти, з довірою возносимо до Тебе і представ її Твоєму Сину, Ісусу, нашому єдиному Відкупителю.
Мати Милосердя, Наставнице прихованої і тихої самопожертви, Тобі, котра виходиш нам назустріч, ми, грішники, віддаємо цього дня все наше єство і всю нашу любов. Віддаємо Тобі також усе наше життя: наші труди, наші радощі, наші слабкості та наші страждання. Уділи всім миру, справедливості і благополуччя. Все, чим ми є і що маємо, довіряємо Твоїй турботі, Володарко і Матінко наша. Ми хочемо бути повністю Твоїми, з Тобою пройти шлях цілковитої вірності Христу в Його Церкві. З любов’ю завжди веди нас за руку.
Маріє, Мати наша і Царице! Просимо за Святішого Отця Н., за всіх єпископів, священиків, щоб вони вели вірних стежками ревного християнського життя, стежками любові і смиренного служіння Богові та людям.
Споглянь, які великі жнива і впроси Господа, щоб Він наповнив весь Божий народ голодом святості і надихнув численні покликання: священиків і монахів, сильних у вірі та ревних у звершуванні Божих тайн.
Дай нашим сім’ям благодать шанувати зачате життя і любити його тією самою любов’ю, з якою Ти у своєму лоні зачала Сина Божого. Пресвята Діво Маріє, Мати Прекрасної Любові, бережи наші сім’ї, щоб вони завжди жили у злагоді, та благослови нам у вихованні дітей.
Надіє наша, споглянь на нас співчутливо, навчи завжди йти до Ісуса – а якщо впадемо, допоможи нам піднятися і повернутися до Нього, визнаючи наші провини й гріхи у таїнстві покаяння, яке повертає душі спокій.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина.
Свята Мати, вчини, щоб ми з Божим миром у сумлінні та із серцем, вільним від гніву та ненависті, могли нести всім істинну радість та істинний мир, які приходять до нас через Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, котрий з Отцем і Святим Духом живе і царює на віки вічні. Амінь.

або:

Богородице Діво, Володарко і Царице наша!
Ми, діти святої Католицької Церкви, стаємо сьогодні перед Тобою, сповнені щирою турботою про нашу вірність Ісусовому хресту і Євангелію, турботою про Боже життя в наших сім’ях.
Ми прагнемо особливим чином зараз повністю віддатися Тобі у власність і ввірити у Твої материнські долоні все найдорожче, що в нас є. Одвіку сам Небесний Отець явив Тебе як промінь надії нашим прародителям. Тобі Він віддав свого Єдинородного Сина, котрий народився з Тебе, щоби спасти нас. Твій Син, найкраща Мати, віддав на хресті Тобі те, що мав найдорожче на землі: своїх братів в особі улюбленого учня Йоана. Заохочені таким прикладом, з тим більшою довірою стаємо перед Тобою.
Дбайлива Мати Святого Сімейства! Під Твою материнську опіку віддаємо наші сім’ї, щоб через Тебе вони відродилися в Богові і жили за прикладом назаретської сім’ї. Будемо укріпляти в них царювання Твого Сина, обстоювати Боже Ім’я та християнські звичаї.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина. Амінь.

Молімося:
C. Будь прославлений, Господи, через Марію, Твою Непорочну Богородицю та нашу возлюблену Матір. Ти вчинив Її предивним свідоцтвом правди Твого Євангелія, в якій кличеш нас наслідувати Тебе через труд, страждання і хрест. Ти кличеш нас бути лиш непотрібним слугами, одночасно запевняючи, що слуга буде там, де перебуває його Господь. У житті Пресвятої Діви Марії Ти підтвердив цю радісну правду. Ця, Котра назвала себе Господньою Слугинею, Котра вела життя в досконалому з’єданні з Христом, уподібнилася до Тебе в славі: заслужила на благодать внебовзяття!
Дякуємо Тобі за цей знак, об’явлений в Діві Марії.. Ти вчинив Її першою, котра до кінця пройшла Твій шлях, через хрест до воскресіння i слави Дозволь нам завжди користатися з допомоги нашої Небесної Матері, яка має велику міць заступництва перед Божим престолом.
У. Амінь.
C. Боже, Ти зглянувши на смиренність Пресвятої Діви Марії, обдарував Її благодаттю тілесного народження Твого Єдинородного Сина. а сьогодні Ти увінчав Її найвищою славою, дай нам за Її молитвами, щоб ми, спасенні тайною Твого відкуплення, удостоїлися бути вознесеними до Тебе. Через Христа, Господа нашого.
У. Aмінь.

Materiały w języku polskim

PIERWSZA SOBOTA – 4 listopada 2017 r.

Godzinki o Niepokalanym Poczeciu NMP (cd.)
(MATERIAŁY HOMILETYCZNE)


Dzisiaj - pierwsza Sobota listopada. Chcemy, jak co miesiąc uczcić Niepokalane Serce Maryi. W związku z tym będziemy się rozważać kolejne obrazy, wykorzystane w Godzinkach dla wyrażenia prawdy o przywileju Niepokalanego Poczęcia Maryi. W ten sposób chcemy również bardziej poznawać Maryję, która tak bardzo troszczy sie o zbawienie nas wszystkich.

Witaj świątynio Boga w Trójcy Jedynego,
Tyś raj aniołów, pałac wstydu panieńskiego.

ŚWIĄTYNIA TRÓJCY
Nosząc w swym przeczystym ciele przez dziewięć miesięcy Syna Bożego, stała się Maryja mieszkaniem Świętej i Nierozdzielnej Trójcy.
Ewangelie niewiele mówią o relacji Maryi do świątyni jerozolimskiej, która była centrum religijnym Starego Przymierza. Tylko Św. Łukasz przedstawia Jej trzykrotną obecność w tym sanktuarium narodowym, zawsze w łączności z Synem: podczas Jego ofiarowania, podczas pielgrzymki na święto Paschy i wreszcie po odnalezieniu Go wśród uczonych (Łk 2,22-50). Dopiero później apokryfy chrześcijańskie, wzorując się na opowiadaniu ewangelicznym, będą przedstawiały również ofiarowanie maleńkiej Maryi i Jej pobyt w świątyni aż do dwunastego roku życia (Protoewangelia Jakuba z II wieku, rozdz. VI-IX). Wczesne chrześcijaństwo wyrażało w ten obrazowy sposób prawdę wiary, że materialna świątynia, znak obecności Boga w Izraelu, była tylko zapowiedzią świątyni duchowej. Ta zaś objawi się w ciele Jezusa, przyjętym z Maryi Panny (J 2,21). Przy Zwiastowaniu w Nazarecie, anioł przypomniał Jej obietnicę, jaką niegdyś Bóg złożył królowi Dawidowi. Gdy wielki władca Izraela zamierzał wznieść w Jerozolimie „dom dla Jahwe", otrzymał przez proroka Natana odpowiedź, że to właśnie jemu Pan „zbuduje dom", czyli zapewni jego potomstwu wieczne królestwo. Dopiero przyszły Potomek Dawida - głosiło słynne proroctwo - „zbuduje dom imieniu memu, a Ja utwierdzę stolicę królestwa Jego aż na wieki. Ja będę Mu za Ojca, a On będzie Mi za Syna..." (2 Sm 7,13-14). Zapowiedź ta wypełniła się w pewnej mierze na synu Dawida, mądrym królu Salomonie. Prawdziwym jednak spadkobiercą obietnicy jest dopiero Jezus Chrystus. Narodzony w Betlejem z Maryi Dziewicy, jest On Synem Dawida, a jednocześnie Synem Bożym. Dlatego właśnie można w Nim widzieć doskonałą świątynię, „nie ręką uczynioną" (acheiropoieton, Mk 14,58). Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa, stanowi znak Bożej obecności na ziemi i ma być odbiciem Jego świętości, jak jest nim ziemska świątynia. „Nie wiecie, że świątynią Boga jesteście, i Duch Boży mieszka w was?" - upomina św. Paweł wspólnotę wierzących w Koryncie (1 Kor 3,16). Podobnie zwraca się Apostoł Piotr do chrześcijan Azji Mniejszej (1 P 2,5). Jeśli każdy chrześcijanin stanowi żywą świątynię Trójcy Bożej, to w sposób szczególny świątynią jest Najświętsza Dziewica, od wieków wyznaczona na Matkę Pana.
W nawiązaniu do wspomnianej już tradycji o ofiarowaniu Maryi w świątyni, jeden z greckich pisarzy kościelnych z VIII wieku (Jan z Eubei) tak wyjaśnia sens tej legendy: „Prowadzą Maryję do świątyni. Nowa dzieweczka staje się nową świątynią świątynią mającą Boga. Potomstwo Dawidowe stanie się nie tylko świątynią Boga, ale i tronem cherubicznym, a świątynia żydowska zostanie zniszczona..." (TMB 1,213).
(Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)

MODLITWA ANIOLA Z FATIMY
O Boże mój, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i miłuję Ciebie. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie uwielbiają, nie ufają Tobie i Ciebie nie miłują. Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję i ofiaruję Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego na ołtarzach całego świata jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników.

MODLITWA O WZBUDZENIE INTENCJI WYNAGRADZAJĄCEJ PRZED RÓŻAŃCEM
Królowo Różańca Świętego! Oto klękamy do modlitwy, by w pierwszą sobotę odmówić różaniec, o który prosiłaś. Chcemy przez niego zadośćuczynić za grzechy swoje, naszych bliskich, naszej Ojczyzny i całego świata. Pragniemy modlić się szczegól¬nie za tych, którzy najdalej odeszli od Boga i najbardziej potrze¬bują Jego miłosierdzia. Wspomóż nas łaską, abyśmy pamiętali o tej intencji wyznaczonej przez Ciebie. Pomóż nam wynagra¬dzać naszym różańcem cierpienia Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Jezusowego.


Rozważania Różańca

TAJEMNICE BOLESNE

1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

O Maryjo Niepokalanie Poczęta, przez Twoje współcierpienie z Jezusem konającym w Ogrój¬cu, przez Jego krwawy pot tam wylany, proszę Cię, pociesz w czyśćcu cierpiących, szczegól¬nie tych, którzy odznaczali się nabożeństwem do Męki Pańskiej.

2. Biczowanie Pana Jezusa
O Maryjo Niepokalanie Poczęta i współcierpiąca z Jezusem, przez Jego bolesne biczowa¬nie i przez miłość, która przywiodła Go do wy¬niszczenia się w Najświętszym Sakramencie, gdzie obok miłości doznaje tyle razy znieważe¬nia, proszę Cię, pociesz cierpiących w czyśćcu, a zwłaszcza tych, którzy zaniedbywali pokutę.

3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
O Maryjo Niepokalanie Poczęta i współcierpiąca z Jezusem w Jego ukoronowaniu cierniem, przez boleść jakiej wtedy doświadczył, przez miłość, jaką nam nieustannie okazuje w Eucha¬rystii mimo naszego zaniedbania i oziębłości, proszę Cię, pociesz poddanych oczyszczeniu, a szczególnie tych, którzy okazywali gorliwość w wynagradzaniu zniewag wyrządzanych Bo¬żemu Sercu w sakramencie miłości.

4. Droga krzyżowa
O Maryjo Niepokalanie Poczęta i współdźwigająca krzyż z Jezusem na Golgotę, przez cały bezmiar cierpienia, jaki był udziałem Two-jego Syna na drodze krzyżowej i przez tę miłość, która uczyniła Go Niepokalanym Ba¬rankiem, proszę Cię, pociesz cierpiących w czyśćcu, a zwłaszcza tych, którzy nieśli wła¬sny ciężar krzyża z poddaniem się woli Bożej.

5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa
O Maryjo Niepokalanie Poczęta i współukrzyżowana z Jezusem na Kalwarii, przez Jego przybicie do krzyża i trzygodzinne konanie, i uobecnienie Jego Ofiary na ołtarzach naszych, proszę Cię, pociesz w czyśćcu cierpiących, a zwłaszcza tych, którzy doceniali wartość Mszy świętej oraz często i z pobożnością w niej uczestniczyli.

MODLITWA O WZBUDZENIE INTENCJI WYNAGRADZAJĄCEJ PO PRZYJĘCIU KOMUNII ŚW.

Kocham Cię Jezu, Królu Miłości odwiecznej i przyjmuję z miłością na Króla mojego serca.
Proszę, ukryj mnie na zawsze w Twoim Boskim Sercu i przyj¬mij moje życie w hołdzie wdzięczności za dar zbawienia, któ¬rego udzielasz mi przez pośrednictwo Niepokalanego Serca Maryi.
O czuła Matko, przepraszam Cię za grzechy moje, mojej ro¬dziny, Ojczyzny i świata, które ranią Twoje Niepokalane Serce! Aby wynagrodzić Ci za wielkie cierpienia, których doznajesz od nas, niewdzięcznych dzieci, ofiaruję Ci nieskończoną miłość Je¬zusa obecnego w moim sercu.
Z miłością poddaję się Twojemu królowaniu, aby jak najszyb¬ciej zatryumfowało Twoje Niepokalane Serce. Ucieczko grzesz¬ników, módl się za nami!

LITANIA DO NIEPOKALANEGO SERCA MARYI
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże - zmiłuj się nad nami!
Serce Marii, niepokalane, módl się za nami
Serce Marii, łaski pełne,
Serce Marii, błogosławione między sercami,
Serce Marii, najczystsze,
Serce Marii, najpokorniejsze,
Serce Marii, Kościele Boga wcielonego w Zwiastowaniu,
Serce Marii, nowymi łaskami ozdobione w Nawiedzeniu,
Serce Marii, przy Narodzeniu Pańskim dziwnym weselem napełnione,
Serce Marii, przy Ofiarowaniu mieczem boleści przeszyte,
Serce Marii, utratą Jezusa wielce zasmucone,
Serce Marii, przy znalezieniu Jezusa dziwnie rozweselone,
Serce Marii, w dźwiganiu krzyża przez Jezusa niezmiernym przygniecione ciężarem,
Serce Marii, z Jezusem na krzyżu rozpiętym do krzyża przybite,
Serce Marii, z umierającym Jezusem w morzu boleści pod krzyżem pogrążone,
Serce Marii, z umarłym Jezusem w żałości pogrzebione,
Serce Marii, ze zmartwychwstałym Jezusem radością ożywione,
Serce Marii, przy wniebowstąpieniu Pańskim niepojętym weselem napełnione,
Serce Marii, przy Zesłaniu Ducha Św. nową łask pełnością udarowane,
Serce Marii, uzdrowienie chorych,
Serce Marii, pociecho strapionych,
Serce Marii, ucieczko grzesznych,
Serce Marii, nadziejo konających.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

Módlmy się: Najmilsze Serce Marii, któreś pomiędzy sercami wszystkich stworzeń jest najczystsze i miłością ku Sercu Jezusowemu najbardziej gorejące, oraz względem nas grzeszników najmiłosierniejsze, uproś nam u Serca Pana Jezusa, Zbawiciela naszego, wszystkie łaski, o które Cię prosimy. O Matko miłosierdzia, jedno westchnienie Twoje, jedno uderzenie Serca Twego, gorejącego miłością ku Sercu Pana Jezusa, Boskiego Syna Twojego, może nas zupełnie pocieszyć. Uczyń nam tę łaskę, a to Boskie Serce Jezusowe dla synowskiej miłości, którą miało ku Tobie i zawsze mieć będzie, niezawodnie Cię wysłucha. Amen.

AKT OFIAROWANIA PARAFII MATCE BOŻEJ
(można go odczytać po Mszy św. lub w czasie nabożeństwa)

Dziewico Niepokalana!
Matko Boga prawdziwego i Matko Kościoła!
Ty, która z tego miejsca objawiasz Twą łaskawość i współczucie dla wszystkich, co uciekają się pod Twoją opiekę, wysłuchaj modlitwy wznoszonej do Ciebie z synowską ufnością i przedstaw ją Twojemu Synowi, Jezusowi, naszemu jedynemu Odkupicielowi...
Matko Miłosierdzia, Nauczycielko ukrytej i cichej ofiary, Tobie, wychodzącej nam naprzeciw, my grzesznicy, oddajemy w tym dniu całą naszą istotę i całą naszą miłość. Oddajemy Ci także nasze życie, nasze prace, nasze radości, naszą słabość i nasze cierpienia. Udziel wszystkim pokoju, sprawiedliwości i pomyślności, gdyż wszystko, co mamy i czym jesteśmy, powierzamy Twojej trosce, Pani i Matko nasza. Chcemy być całkowicie Twoi, z Tobą przemierzać drogę pełnej wierności Chrystusowi w Jego Kościele. Z miłością zawsze prowadź nas za rękę...

Maryjo (...) Matko nasza i Królowo!
Prosimy Cię za Ojca świętego (...), za wszystkich biskupów, kapłanów, by wiedli wiernych ścieżkami żarliwego życia chrześcijańskiego, ścieżkami miłości i pokornej służby Bogu i ludziom...
Spójrz, jak wielkie jest żniwo i wstaw się u Pana, by głodem świętości napełnił cały Lud Boży i wzbudził liczne powołania: kapłanów i zakonników, mocnych w wierze i gorliwych rozdawców tajemnic Bożych...
Daj naszym rodzinom tę łaskę, by kochały i szanowały poczynające się życie, z tą samą miłością, z jaką Ty w łonie Swoim poczęłaś życie Syna Bożego...
Święta Dziewico, Maryjo Matko Pięknej Miłości, chroń nasze rodziny, by zawsze trwały w zgodzie i błogosław wychowaniu naszych dzieci...
Nadziejo nasza, spójrz na nas z litością, naucz nas zawsze iść do Jezusa, a jeśli upadniemy, pomóż nam się podźwignąć i wrócić do Niego przez wyznanie naszych win i naszych grzechów w sakramencie pokuty, dającym spokój duszy. Błagamy Cię, daj nam wielkie umiłowanie wszystkich świętych sakramentów, które są jak znaki pozostawione przez Twojego Syna na ziemi...
Matko Święta, spraw, byśmy z Bożym pokojem w sumieniu i sercem wolnym od złości i nienawiści, mogli nieść wszystkim prawdziwą radość i pokój prawdziwy, które przychodzą do nas od Twojego Syna, Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

albo:

Bogarodzico Dziewico, Pani i Królowo nasza!
My, dzieci, Świętego Kościoła Katolickiego, stajemy dziś przed Tobą, przejęci głęboką troską o naszą wierność Krzyżowi Chrystusowemu i Ewangelii, o życie Boże w naszych rodzinach.
Pragniemy szczególniejszym aktem oddać się Tobie całkowicie na własność i powierzyć w Twoje macierzyńskie dłonie wszystko, co mamy najdroższego. Przed wiekami sam Ojciec Niebieski ukazał Ciebie pierwszym rodzicom, jako promień nadziei. Tobie oddał Syna Swego Jednorodzonego, który narodził się z Ciebie, aby nas zbawić. A Syn Twój, Najlepsza Matko, Tobie oddał na krzyżu, co miał na ziemi najdroższego: braci swoich w osobie umiłowanego ucznia Jana. Takim przykładem zachęceni, stajemy dziś tym ufniej przed Tobą.
Każdy z nas oddaje się Tobie na własność . Chcemy odtąd wszystko czynić z Tobą, ufni że Ty sama, oddasz nas swemu Synowi.

Troskliwa Matko Najświętszej Rodziny!
Pod Twoją macierzyńską opiekę oddajemy nasze rodziny, aby przez Ciebie odrodziły się Bogu i żyły na wzór rodziny nazaretańskiej. Będziemy umacniać w nich królowanie Twojego Syna, bronić imienia Bożego, obyczajów chrześcijańskich. Uważaj nas odtąd, Matko nasza, i wszystko, co posiadamy, za wyłączną własność Twoją, opiekuj się nami, rządź i prowadź do Twego Syna. Wierzymy, że kiedyś Ty sama, na progu nowego życia, okażesz nas Synowi Twojemu. Amen.


NB. Niniejsze materiały, w żadnym wypadku nie ograniczają inicjatywy miejscowych duszpasterzy. Stawiają sobie za cel być pomocą w jak najlepszym przygotowaniu nabożeństw pierwszych sobót miesiąca.

Материалы на русском языке

ПЕРВАЯ СУББОТА – 4 ноября 2017 г.

Молитва часов в честь Непорочного Зачатия Пресвятой Девы Марии (продолжение)
(Предложение проповеди)


Сегодня, в первую Субботу месяца октября будем стараться пристально наблюдать за очередными старозаветными образами, которые встречаются в Молитве Часов с целью раскрытия правды о возвышенности Непорочного Зачатия Марии. Таким образом будем более ближе знакомиться с Марией, которая превыше всего заботится о спасение всех нас.

Славься, о Дева-Матерь, Троицы святыня,
Ты – ангелов услада, чистоты твердыня.

ТРОИЦЫ СВЯТЫНЯ
Нося в своем пречистом теле девять месяцев Сына Божия, Мария стала местом жительства для Святой и нераздельной Троицы.
Евангелие не много говорит об отношении Марии к Иерусалимскому храму, который был религиозным центром Ветхого Завета. Только св. Лука представляет трижды Её присутствие в этой национальной святыне, всегда вместе с Сыном: во время Его принесения в жертву, во время паломничества на праздник Пасхи, и, наконец, после того, как родители нашли его среди ученых (Лк 2, 22-50). Только позже христианские апокрифы, по образцу евангельской истории, также будут представлять жертвование маленькой Марии и Её пребывание в храме до двенадцатого года жизни (Протоевангелие от Иакова с другой века, гл. VI-IX). Раннее христианство таким образом наглядно выражало правду веры. Материальный храм - знак присутствия Бога в Израиле - был только предвестником духовного храма. Однако последний явится в теле Иисуса, принятого от Девы Марии (Ин 2, 21).
Во время Благовещения в Назарете ангел напомнил Ей об обете, который Бог ранее дал царю Давиду. Когда великий правитель Израиля в Иерусалиме намеревался построить «дом для Ягве», то получил от пророка Нафана ответ, что это собственно ему Господь «построит дом», что обеспечит его потомкам вечное царство. Только будущий потомок Давида - гласило славное пророчество - «построит дом имени Моему, и Я утвержу престол царства его на веки. Я буду его отцом, а он будет Мне сыном ...»(2 Цар 7,13-14). Этот обет в определенной степени осуществился на сыне Давида, мудром царе Соломоне, однако настоящим наследником обетования есть только Иисус Христос. Родившийся в Вифлееме от Девы Марии, Иисус является Сыном Давида и в то же время Сыном Божиим. Вот почему вы можете увидеть в нем идеальный храм "нерукотворный» (ср. Mк 14,58).
Церковь, Мистическое Тело Христово, как и земное святилище, является знаком присутствия Бога на земле и является отражением Его святости. «Разве не знаете, что вы храм Божий, и Дух Божий живёт в вас?» - предупреждает св. Павел верующих общины в Коринфе (1 Кор 3, 16) Точно также обращается к христианам Малой Азии апостол Пётр (1 П 2, 5 ). Если каждый христианин является живым храмом Пресвятой Троицы, то особым образом Пресвятая Богородица является тем храмом, от века предназначеным как Матерь Господа.
В связи с упомянутой выше традицией о пожертвовании Марии в храме, один из греческих церковных писателей восьмого века (Иоанн из Эвбеи) объясняет смысл этой легенды: «Ведут Марию в храм. Новая девица становится новым храмом, святыней, в которой есть Бог. Потомок Давида станет не только храмом Божьим, но и троном херувимов, а еврейский храм будет разрушен ...»(TMB 1,213).

(Перевод из: Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)

МОЛИТВА О ПРОБУЖДЕНИЕ НАМЕРЕНИЯ,
дающего вознаграждение перед Розарием.

Царица Святого Розария!
Встаем на колени, дабы молиться в первую субботу молитвой Розария, о которой Ты нас просила. Мы хотим благодаря ему искупить свои грехи, а также грехи наших родных и близких, нашей Родины и всего мира. Молимся особенно за тех, кто отошел далеко от Бога и в наибольшей степени нуждается в Его милосердии. Помоги нам получить благодать, чтобы мы помнили намерения, полученные от Тебя.
Помоги нам воздать нашей молитвой розария страдания Твоего Непорочного Сердца и Святого Сердца Иисуса.

Размышления для Розария
Тайны скорбные

1. Молитва Иисуса в Гефсиманском саду
О Мария, непорочно зачатая, через Твоё сострадание с Иисусом в Гефсимании, через Его кровавый пот там пролитый, просим Тебя, утешь страдающих в чистилище, а именно тех, которые отличались особой набожностью к Страстям Господним.

2. Бичевание Иисуса Христа
О Мария, непорочно зачатая и сострадающая с Иисусом, через Его мучительное бичевание и из-за любви, которая привела Его к уничтожению себя в Пресвятом Таинстве, где кроме любви Он много раз получает пренебрежение, просим Тебя, утешь страдающих в чистилище, а особенно тех, кто пренебрегал покаянием.

3. Увенчание терниями
О Мария, непорочно зачатая и сострадающая с Иисусом в Его увенчании тернием, через скорби, которые тогда Он вытерпел, из-за любви, которую нам постоянно даёт в Евхаристии, несмотря на наши упущения и равнодушие, просим Тебя, утешь подвергнутых очищению, особенно тех, кто проявил ревность в удовлетворении обид, нанесенных Божьему Сердцу в таинстве любви.

4. Несение креста
О Мария, непорочно зачатая и помогающая в несении Иисусом креста на Голгофу, через всё множество страданий, которым было участие Твоего Сына в крестном пути и из-за любви, совершившей Его Непорочным Агнцем, просим Тебя, утешь страдающих в чистилище, а особенно тех, кто нёс собственное бремя креста с послушанием воли Божией.

5. Распятие и смерть Иисуса
О Мария, непорочно зачатая, и сострадающая с Иисусом на Голгофе, через Его пригвождение ко кресту и трехчасовую агонию, и присутствие Его Жертвы на наших алтарях, просим Тебя, утешь страдающих в чистилище, а особенно тех, которые ценили значение Святой Мессы и часто благочестиво в ней участвовали.

МОЛИТВА О ПРОБУЖДЕНИЕ НАМЕРЕНИЯ,
дающего вознаграждение после причащения.
Люблю тебя Иисусе, Царь любви вечной и принимаю Тебя с любовью как Владыку моего сердца. Прошу, сохрани меня навсегда в Твоем Божественном Сердце и прими мою жизнь, как благодарение за дар спасения, которое Ты даешь мне по ходатайству Непорочного Сердца Марии. О всемилостивая Матерь, прошу прощения за мои грехи, за грехи моей семьи, Родины и всего мира, которые ранят Твое Непорочное Сердце! Для того, чтобы воздать Тебе за все страдания, которые Ты испытываешь из-за нас, неблагодарных детей твоих, прими бесконечную любовь Иисуса, присутствующего в моем сердце. С любовью я поддаюсь Твоему царствованию, чтобы как можно скорее восторжествовало Твое Непорочное Сердце.
Убежище грешников, молись за нас!

ЛИТАНИЯ НЕПОРОЧНОМУ СЕРДЦУ МАРИИ
Господи, помилуй. Христос, помилуй. Господи, помилуй.
Христос, внемли нам! Христос, услышь нас.
Отче Небесный, Боже, помилуй нас.
Сын, Искупитель мира, Боже, помилуй нас.
Дух Святый, Боже, помилуй нас.
Святая Троица, единый Боже, помилуй нас.
Сердце Марии, молись о нас.
Сердце Марии, первое после Сердца Божия, молись о нас.
Сердце Марии, единое с Сердцем Иисуса, молись о нас.
Сердце Марии, орудие Духа Святого, молись о нас.
Сердце Марии, святыня достойной благоговения Троицы, молись о нас.
Сердце Марии, дарохранительница вочеловечившегося Слова, молись о нас.
Сердце Марии, не тронутое скверной греха первородного, молись о нас.
Сердце Марии, сокровищница благодати, молись о нас.
Сердце Марии, благословенное среди всех сердец человеческих, молись о нас.
Сердце Марии, сверкающий престол величия Божьего, молись о нас.
Сердце Марии, бездна смирения, молись о нас.
Сердце Марии, пламенная жертва Божественной любви, молись о нас.
Сердце Марии, со Спасителем на кресте распятое, молись о нас.
Сердце Марии, утешение опечаленных, молись о нас.
Сердце Марии, прибежище грешных, молись о нас.
Сердце Марии, надежда умирающих, молись о нас.
Сердце Марии, оплот и святыня божественного милосердия, молись о нас.
Агнец Божий, берущий на Себя грехи мира, прости нас. Господи.
Агнец Божий, берущий на Себя грехи мира, услышь нас, Господи.
Агнец Божий, берущий на Себя грехи мира, помилуй нас, Господи.
Св. О непорочная Матерь Божья, кроткая и смиренная Сердцем,
В. Уподобь сердце наше Сердцу Спасителя нашего!
Помолимся: О Бог милости и доброты, во спасение грешных и для защиты страждущих по любви Своей и милосердию уподобил Ты Непорочное Сердце Марии Сердцу Божественного Сына Твоего. Дай же нам, чтобы все, кто почитает девственное и любвеобильное Сердце Богоматери, через заслуги и заступничество Его уподобились сердцем Иисусу Христу. Ради Него, Господа нашего Иисуса Христа. Аминь.

Акт вверения прихода Божьей Матери
(можна прочитать после Святой Мессы или во время молебна)
Пречистая Дева! Матерь истинного Бога и Матерь Церкви!
Ты, которая проявляешь свою благосклонность и сострадание ко всем, кто прибегает под Твою защиту, услышь молитву, которая к Тебе возносится с сыновним доверием и представь ее Сыну Твоему, Иисусу, нашему единственному Искупителю.
Матерь Милосердия, Учительница укрытой и тихой жертвы, Тебе, которая выходишь навстречу нам, мы, грешники, в этот день вверяем всю нашу сущность и всю нашу любовь. Отдаем Тебе также нашу жизнь, нашу работу, наши радости, наши слабости и наши страдания. Дай всем мира, справедливости и процветания. Все, что мы имеем и чем мы есть, мы доверяем Твоему попечительству, наша Владычица и Матерь. Мы хотим быть полностью Твоими, с Тобою пройти путь к полной верности Христу в Его Церкви. С любовью всегда веди нас за руку.
Мария, наша Матерь и Царица! Просим Тебя за Святейшего Отца Н., за всех епископов, священников, чтобы они вели верующих путями усердной христианской жизни, путями любви и смиренного служения Богу и людям.
Посмотри, какая огромная жатва и ходатайствуй перед Господом, чтобы голод святости наполнил весь народ Божий и вдохновил многочисленные призвания: священников и монахов, сильных в вере и ревностных служителей Божиих таинств.
Дай нашим семьям благодать, чтобы они любили и уважали зачатую жизнь с той же любовью, с которой Ты в утробе своей зачала жизнь Сына Божьего. Пресвятая Дева Мария, Матерь Прекрасной Любви, защити наши семьи, чтобы они всегда пребывали в согласии, и благослови воспитанию наших детей.
Надежда наша, посмотри на нас с состраданием, научи нас всегда обращаться к Иисусу, а если мы упадем, помоги нам встать и вернуться к Нему, исповедуя наши вины и наши грехи в таинстве Покаяния, которое дает душевное спокойствие.
О Мария, Матерь Церкви! Прими под свой покров наш приход и окружай постоянным попечением наших священников. Будь милостивой Матерью для всех нас, грешных: как живущих, так и окончивших свой земной путь. Услышь молитвы своих детей, о Владычице и Заступнице наша! С этого момента, Матерь наша, считай нас и все то, что мы имеем, своей собственностью; радей о нас, правь нами и веди к Твоему Сыну.
Святая Матерь, дай, чтобы мы с миром Божиим в совести и с сердцем, свободным от гнева и ненависти, могли нести всем истинную радость и истинный мир, которые приходят к нам от Твоего Сына, Господа нашего Иисуса Христа, который с Отцом и Святым Духом живет и царствует во веки веков. Аминь.