Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 лютого, неділя
17:31 Субота 0 330
16-02-2019, 17:31

Літургія на кожен день, 17 лютого, неділя

(зел) VI Неділя звичайного періоду
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся На- гірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, окресленні в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.АНТИФОН НА ВХІД
Боже, будь скелею прибі жища для мене, * твердинею міцною, щоб мене урятувати! * Бо Ти – скеля моя й моя твердиня, * і ради Імені Твого веди мене та керуй мною.

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Боже, Ти прагнеш перебувати в серцях праведних і щирих, † вчини, щоб ми завдяки Твоїй благодаті * стали гідним помешканням для Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 17, 5-8
Читання з Книги пророка Єремії.
Так говорить Господь: «Проклятий той, хто уповає на людину і покладає на тіло свою силу, чиє серце відступає від Господа. Він, мов той кущ у степу, не бачить добра, коли воно надходить, і живе на сухих місцях у пустині, на землі солоній та безлюдній. Благо- словенний чоловік, який на Господа уповає і чиє уповання – Господь. Він, немов дерево, посаджене над водою, що до потоку простягає своє коріння; як прийде спека, воно не боїться, і листя його зеленіє; у рік посухи йому байдуже, воно не перестає приносити плід». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 1, 1-2. 3. 4 і 6
Благословенний, хто довіривсь Богу.
Блаженний чоловік, який не ходить за радою безбожних, †
не стає на дорогу грішних *
і в згромадженні насмішників не засідає,
але в законі Господньому його бажання, *
і він роздумує день і ніч над Його законом.
Він буде, як дерево, посаджене над водними потоками, *
яке дасть плід свій у свою пору,
і листя якого не зів’яне, *
і все, що він учинить, буде вдалим.
Не так безбожні, не так! *
Вони, мов полова, яку вітер розвіває.
Адже Господь знає праведних дорогу, *
а дорога безбожних загине.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 15, 12. 16-20
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Коли ж про Христа проповідується, що Він був воскрешений із мертвих, то як деякі з вас кажуть, що немає воскресіння мертвих? Адже коли мертві не воскресають, то й Христос не був воскрешений. Якщо ж Христос не був воскрешений, тоді віра ваша марна: ви все ще у гріхах ваших. Тоді й ті, які впокоїлися в Христі, загинули! Коли ми надіємося на Христа тільки в цьому житті, то ми найнещасніші з усіх людей! Та тепер Христос був воскрешений з мертвих, – первісток з померлих. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 6, 23 аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Радійте і веселіться,
бо ось нагорода ваша велика на небі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 17. 20-26
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус, зійшовши з Дванадцятьма, став на рівнинному місці; також була велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона. А Він, підвівши очі на своїх учнів, почав говорити: «Блаженні вбогі, бо ваше є Царство Боже. Блаженні голодні тепер, тому що ви насититеся. Блаженні ви, котрі плачете тепер, бо ви будете сміятись. Блаженні ви, коли люди ненавидітимуть вас, коли відлучать вас і зневажатимуть, коли вилучать як ганебне ваше ім’я із-за Сина Людського. Веселіться того дня і скачіть з радості, бо ось нагорода ваша велика на небі, адже точнісінько так само чинили пророкам їхні батьки. Але горе вам, багатіям, бо ви вже отримали вашу втіху! Горе вам, ситим тепер, тому що будете голодні! Горе вам, котрі смієтеся тепер, бо ви будете ридати і плакати. Горе, коли будуть добре говорити про вас усі люди, адже точнісінько так само чинили з лжепророками їхні батьки!» Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи благословення Ісуса Христа, смиренно просімо, щоб вони зійшли в усій повноті на Церкву та на всіх нас:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відкрити для Христа кордони усіх держав та серця людей.
2. Молімося за вчителів та наставників, щоб вони навчали молодь та дітей в дусі Нагірної проповіді Христа.
3. Молімося за місіонерів, щоб Господь благословив їхню працю і підтримував їх своєю силою у проповідуванні Євангелія.
4. Молімося за вигнанців і біженців, щоб милостивий Бог допоміг їм осягнути мир і спокій.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не тільки слухали Євангеліє, але й жили згідно нього.
Господи Ісусе Христе, дякуємо за Твою милість до нас, людей слабких і непостійних, та просимо: завжди допомагай нам виконувати Твої настанови. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить і відновить нас * та випросить вічну нагороду тим, хто виконує Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду № 21-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Їли вони й наситилися вельми, * і вдовольнив Господь їхнє бажання, * та не відвернулися від своїх забаганок.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Скуштувавши небесних солодощів, просимо Тебе, Боже: † вчини, щоб ми завжди прагнули того, * що дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.