Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 березня, вівторок
17:57 Понеділок 0 210
11-03-2019, 17:57

Літургія на кожен день, 12 березня, вівторок

(фіол) Вівторок І тижня Великого Посту
Час Великого Посту заохочує нас, щоб ми кликали до Бога “Отче” і бачили в Ньому справжню опору для себе та своїх справ. Варто відкритися на Його міць і дозволити, щоб Він проникав нас своєю животворною благодаттю. Треба повірити, що Небесний Отець знає нас найкраще і прагне нашого щастя і добра.АНТИФОН НА ВХІД
Господи, Ти був нам пристановищем * по всі роди. * Перш, ніж постали гори і народилася земля, і всесвіт, * від віку й до віку Ти єси Бог. (Пс 90 (89), 1–2)

КОЛЕКТА
Поглянь, Господи, на Твою родину † і вчини, щоб наші душі, очищені тілесними зреченнями, * сяяли прагненням осягнути Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 55, 10-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Як дощ і сніг сходить з неба і не повертається туди, доки не напоїть землю, щоб вона зростила паростки та дала насіння сіячу, і хліб тому, хто їсть, отак і Моє слово, яке виходить з Моїх уст: не повертається до Мене порожнім, але чинить те, що Я хочу, довершує те, за чим Я його вислав». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 4-5. 6-7. 16-17. 18-19
Господь рятує праведних з недолі.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом Його Ім’я будемо прославляти.
Я шукав Господа, і Він до мене відізвався, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і не будуть засоромлені обличчя ваші.
Цей убогий заволав – і почув Господь його, – *
Він спас його від всякого горя.
Звернені на праведних Господні очі, *
а Його вуха – на їхнє благання.
Але обличчя Господнє – проти тих, які зло чинять, *
щоб вигубити із землі про них всяку пам’ять.
Вони закликали – і Господь почув їх *
та визволив їх від всякого горя.
Господь близький до тих, чиї серця у скрусі, *
і спасе пригноблених духом.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 4, 4б
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Не хлібом самим житиме людина,
але кожним словом, що виходить з уст Божих.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 7-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Молячись, не говоріть багато, як ті язичники, бо думають, що завдяки своїй багатомовності будуть вислухані. Отже, не уподібнюйтеся їм, бо ваш Отець знає, чого потребуєте, перш ніж ви попросите в Нього. Тому ви моліться так: Отче наш, який на небесах, нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі; хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо коли ви прощаєте людям їхні переступи, простить і вам ваш Небесний Отець; якщо ж не прощаєте людям, то й ваш Отець не простить вам ваших переступів». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Щоб Слово Боже не було в нас безплі дне, як застерігав вибраний народ пророк Ісая, молімося до Бога, Небесного Отця:
1. Молімося, щоб свята Церква була для всіх людей початком Божого Царства, яке є на небесах.
2. Молімося, щоб керівники держав і всі люди завжди виконували Божу волю.
3. Молімося за Україну, щоб важкий урок свободи та гідності не був забутий, але щоб усі громадяни нашої держави дбали про її розвиток в світлі Христового вчення.
4. Молімося про пробачення гріхів нам і тим, хто нас кривдить.
5. Молімося щоб усі померлі вірні, особливо захисники нашої Батьківщини, осягнули Небесне Царство.
6. Молімося, щоб Господь був для нас силою під час спокуси.
Господи Ісусе Христе, Ти навчив Апостолів найкращої молитви, уділи і нам благодаті любові та витривалості в молитві. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Всемогутній Сотворителю, прийми ці дари, які ми приносимо по множині Твоїх щедрот і які дають нам допомогу в земному житті ; † перетвори їх милостиво у таїнство, * що дає життя вічне. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Вислухай мене, коли буду взивати, * мій Боже справедливий! * У тісноті моїй дав Ти мені пільгу. * Змилуйся наді мною й вислухай мою молитву! (Пс 4, 2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Через участь в цих тайнах дай нам, Господи, навчитися любити небесні блага, * приборкуючи земні прагнення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Боже, зміцни Твоїх вірних своїм благословенням † і будь для них розрадою в смутку, витривалістю у випробовуваннях, * захистом у небезпеках. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 П'ятниця 0 0 Літургія на кожен день, 23 березня, субота (фіол) Субота ІІ тижня Великого Посту
Історія двох братів, один з яких був блудний, а інший, здавалося б, слухняний, представляє в першу чергу нескінченно милосердного Отця, яким, безсумнівно, є Бог. У тіні цієї гарної і досконалої любові розігрується драма людей, які в обох випадках помилково розуміють ставлення Отця до них. Один помиляється, вибираючи в результаті трагічну незалежність, інший замінює любов на неволю й повний претензій послух. Тільки любов Отця може ці помилки подолати і перетворити на всепрощаюче благо.
Колекту можна взяти зі спомину св. ТУРИБІЯ МОНГРОВЕХСЬКОГО, єпископа
Св. Турибій народився у 1538 році в Іспанії. У 1579 році став архієпископом Ліми в Перу. Низький моральний і інтелектуальний рівень провінції спонукав його до невтомної реформаторської діяльності. Він відвідував приходи, засновував семінарії, будував храми і лікарні, організовував синоди. Рішення провінційного синоду 1582-83 років стали фундаментом відродження усієї Латинської Америки. Цю реформу продовжували дієцезіальні синоди (1591, 1601). Коли 23 березня 1606 року Турибій помирав, реформа його провінції була вже завершена.


Літургійний зошит 17:53 Понеділок 0 198 Літургія на кожен день, 19 березня, вівторок СВ. ЙОСИФА, ОБРУЧНИКА ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Урочистість
Святий Йосиф займає особливе місце в Церкві. Він нам даний і як приклад людини, яка у своїй людській обмеженості змогла пречудово виконати Божу волю, і як приклад справжнього, мужнього й мудрого чоловіка. У сьогоднішньому світі, де мужність оцінюється на основі фальшивих показників, таких як сила, влада чи краса, Йосиф здається нам не мужнім. Але його відповідальність, жертовність і самозречення ставить його вище за всі помилкові уявлення. А володіє він усіма цими якостями, тому що повністю відданий Богу.