Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 березня, субота

Літургія на кожен день, 9 березня, субота

(фіол) Субота після Попільної Середи
Погляд може бути різний: повний доброти та прийняття або ненависті та відкинення. Буває і такий, що може витягти людину з її митниці, як це було у випадку Леві. Під товстим шаром слабкості і гріхів було приховане його справжнє прагнення: служити іншим. Вслуховуймося сьогодні в навчання, яке залишив нам Леві з Євангелія, щоб ми також навчилися рішуче вставати і йти за Ісусом.
Колекту можна взяти зі спомину св. ФРАНЦИСКИ РИМЛЯНКИ, монахині.
Св. Франциска народилася у 1384 році в Римі. Протягом 40 років була зразковою дружиною і матір’ю трьох дітей. Багато часу присвячувала молитві та догляданню хворих. У 1433 році вона заснувала конгрегацію Сестер Облаток за статутом святого Бенедикта, яка існує до сьогоднішнього дня. Після смерті свого чоловіка вона стала настоятелькою цієї конгрегації, в якій аж до кінця своїх днів служила Богові. Померла 9 березня 1440 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Вислухай мене, Господи, * бо добра Твоя ласка, * обернись до мене з великого милосердя Твого.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, поглянь милостиво на нашу слабкість * і захищай нас, простягнувши свою потужну десницю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти у святій Францисці дав нам винятковий взірець святого життя у подружжі та в чернецтві, † вчини, щоб ми витривало Тобі   служили * та у всіх життєвих обставинах змогли побачити Тебе і йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 58, 9б-14
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Коли ти викинеш із-посеред себе утиск, перестанеш погрожувати пальцем і безбожно говорити, коли голодному ти відкриєш душу свою, наситиш пригніченого душу, тоді засяє твоє світло в пітьмі, тьма твоя буде, немов південь. Господь завжди буде тебе водити, наситить твою душу за посухи, зробить міцними твої кості. Ти станеш, мов сад зрошений, мов джерело, якого води не висихають. Тобою будуть відбудовані руїни віковічні, ти знов поставиш підвалини минулих поколінь. Тебе назвуть відбудовником проломів, відновником доріг, щоб були заселені. Коли ти в суботу стримаєш свою ногу, щоб у Мій день святий твоїх справ не чинити, коли назвеш суботу: “Розкіш! Господній день святий і славний!” – і шануватимеш її, не йдучи в дорогу, покинеш твої справи та переговори, тоді в Господі ти знайдеш твою розкіш. Я повезу тебе на колісниці узвишшями країни і нагодую тебе спадщиною Якова, предка твого. Адже уста Господні так сказали». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 86, 1-2. 3-4. 5-6
Стежками правди нас навчи ходити.
Господи, прихили своє вухо і до мене обізвися, *
бо я нужденний і вбогий.
Збережи мою душу, бо я побожний. *
Спаси свого слугу, мій Боже, – †
того, хто надіється на Тебе.
Господи, мене помилуй, *
бо до Тебе весь день я волаю.
Розвесели слуги свого душу, *
бо до Тебе, Господи, підношу я свою душу.
Адже Ти, Господи, добрий і прощаєш, *
Ти багатомилостивий до всіх, які до Тебе кличуть.
Господи, вислухай мою молитву *
і будь уважний до голосу мого благання.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Єз 33, 11
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Я не бажаю смерті грішника – слово Господа Бога,
бажаю, щоб відвернувся від своєї дороги і щоб жив він.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 5, 27-32
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус побачив митника на ім’я Левій, який сидів на митниці, та й сказав йому: «Іди слідом за Мною». І залишивши все, той встав і пішов слідом за Ним. Левій справив для Нього велику гостину у своєму домі; і був там великий натовп митників та інших, які сиділи з ними при столі. А фарисеї та їхні книжники нарікали на Його учнів, кажучи: «Чому це ви їсте і п’єте з митниками та грішниками?» А Ісус у відповідь їм сказав: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Я прийшов закликати не праведних до покаяння, а грішників». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа, який прийшов шукати блукаючих і лікувати хворих, про благодать навернення для всіх, хто через гріх загубив праведну дорогу і розірвав союз із Богом:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його благодатями Святого Духа, потрібними для керування Церквою.
2. Молімося за керівників народів, щоб моральний лад у суспільстві був для них найголовнішою метою.
3. Молімося за проповідників і священиків, щоб вони допомогли людям відвернутися від гріха і йти дорогою Божих заповідей.
4. Молімося за жінок, аби вони усвідомлювали своє велике покликання у сім’ї та суспільстві, й були готові його виконати.
5. Молімося за померлих, щоб вони з Божою допомогою очистилися від земних гріхів і були прийняті до сонму святих на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб з Божою допомогою наші душі одужали від всякого гріха.
Господи і Лікарю наших душ, вилікуй нас від хвороби гріха та допоможи нам рішуче йти дорогою добра. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми цю жертву перепрошення і величання † та вчини, щоб ми, очищені нею, * у своїх серцях дарували Тобі  любов. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я милосердя хочу, а не жертви. * Бо Я прийшов кликати не праведних, а грішних. (Мт 9, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені даром небесного життя, просимо Тебе, Господи, † щоб те, що у земному житті є для нас таїнством, * стало допомогою на дорозі до вічності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Для довільного використання
Споглянь милостиво, Господи, на свій народ, який звершує святі  тайни; * нехай же оминуть усі небезпеки тих, хто покладається на Тебе. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)