Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 11 березня Церква згадує святого Костянтина Шотландського, пресвітера й мученика
10:34 Понеділок 0 92
11-03-2019, 10:34

11 березня Церква згадує святого Костянтина Шотландського, пресвітера й мученика

Констянтин ап Кадор (520–576 або 588), імовірно, був королем Думнонії (південно-західна Англія) з 530 року. Він не вирізнявся хорошим правлінням, жив легковажно й розпусно та навіть профанував святині. 550 року племена скотів відвоювали в нього частину земель.
Костянтин був одружений із дочкою бретанського короля, мав трьох дітей. Завдяки святому Петроку, пустельникові, навернувся та прагнув спокутувати скоєні злочини. 560 року, після смерті дружини, передав синові Геррену корону й подався в раханський монастир (Ірландія). Сім років приховував своє походження й виконував чорну роботу, носячи зерно на млині. Проте згодом за вказівкою настоятеля розпочав навчання й був висвячений на священника.

Долучився до євангельської місії святого Колумба в Шотландії, а згодом працював при святому Кентігерні, єпископі Глазго. Багато зробив для євангелізації піктів. Свої покутні практики вважав недостатніми, тому прагнув мученицької смерті. Імовірно, завдяки Костянтинові постав гованський монастир, а святий був його настоятелем.

Під кінець життя Костянтин із учнем вирушив до Кінтайра, але дорогою на них напали розбійники. Святий зцілив поранене рамено підопічного, за що розлючені нападники відрізали йому праву руку. Він загинув від втрати крові.

Костянтина вважають першим мучеником Шотландії.

Зображають святого в королівському вбранні. Атрибути – хрест, книга.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий