Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Ріно Фізікелла про «понтифікат нової євангелізації»
18:29 П'ятниця 0 1 046
23-03-2018, 18:29

Архієпископ Ріно Фізікелла про «понтифікат нової євангелізації»

Тема вкладу та зусиль Папи Франциска у процесі нової євангелізації була в центрі інтерв’ю архієпископа Ріно Фізікелли, президента Папської Ради сприяння новій євангелізації, для «Новин Ватикану». Це інтерв’ю друге з серії зустрічей, спрямованих на краще ознайомлення вірних із працею ватиканських дикастерій і реформою Римської Курії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Відповідаючи на перше запитання ватиканського журналіста, архієпископ Фізікелла розповів про перебіг робочого дня в очолюваній ним Папській Раді. Він зазначив, що робочі будні, зазвичай, розпочинаються дуже рано з перегляду пошти та всіх поточних практик. Кожного ранку працівники цієї ватиканської інституції приймають чимало різних груп: семінаристів, представників різних дієцезій, єпископів, що прибувають на візит ad Limina, членів різноманітних рухів і організацій, які щоденно роблять свій вклад у справу нової євангелізації.

«Отож, я б сказав, що у нас дуже динамічне життя, але сама євангелізація є динамічною. Тому, ми повинні пристосовуватися до місії євангелізації в Церкві», – наголосив монсеньйор Ріно Фізікелла.

Далі йшлося про особливе значення нової євангелізації в понтифікаті Папи Франциска. «Програму Папи Франциска, – мовив архієпископ, – знаходимо в його першому документі “Evangelii gaudium”, який, не забуваймо, наслідує Синод єпископів про нову євангелізацію та передавання віри. Тому, думаю, що можу з переконанням сказати, що понтифікат Папи Франциска характеризується тим бажанням, турботою про нову євангелізацію».

Президент вищезгаданої ватиканської дикастерії пригадав такі вислови Понтифіка, як «Церква, що виходить поза себе», «Церква як польовий госпіталь» та інші, що показують фундамент папського послання, а саме, що Церква живе для євангелізації, бо ж таку місію вона отримала від Ісуса Христа.

Наступне запитання стосувалось санктуаріїв, адже весною 2017 року Папа підпорядкував усі санктуарії юрисдикції Папської Ради сприяння новій євангелізації. Архієпископ наголосив на тому, що таке підпорядкування логічне, адже саме санктуарії повинні бути тими особливими місцями євангелізації. А це можна здійснити через належне прийняття паломників, звершення Святих Таїнств, звіщення Слова Божого та через свідчення милосердної любові.

Наостанок президент Папської Ради сприяння новій євангелізації поділився думками про плоди ювілейного року Милосердя. Зокрема, він підкреслив, що Папа Франциск доручив їм продовжувати «духовність милосердної любові». Тому, сьогодні Папська рада працює над здійсненням різних ініціатив такого характеру. Ось, наприклад, 9-11 квітня у Римі відбуватиметься з’їзд понад 600 місіонерів Милосердя. Як пам'ятаємо, наприкінці ювілейного року Його Святість надав деяким священикам широкі повноваження, щоби відпускати деякі гріхи, відпущення яких зарезервоване за вищою церковною владою.

За темою:

П’ять років із Папою Франциском
Папа Франциск написав листа до аргентинців
Урочистість святого Йосифа – подвійне свято у Ватикані
Новини з Ватикану 10:02 П'ятниця 0 114 Папа: судові процеси вимагають як професійності, так і близькості Синодальному вимірові процесів про визнання недійсності подружнього вузла були присвячені роздуми, якими Папа Франциск поділився з працівниками профільного трибуналу Апостольської Столиці.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.