Ніколи не слід втрачати здатності почуватися любленими, бо здатність любити можна відновити, а коли втрачається здатність почуватися любленим, втрачається все. На цьому наголосив Папа Франциск під час ранкової Святої Меси у вівторок, 7 листопада 2017 р., коментуючи Христову притчу про запрошених гостей, які відмовилися прийти на гостину.
«Коли не розуміємо безкорисливості Божого запрошення, ми вже нічого не розуміємо. Божа ініціатива завжди безкорислива, – наголосив проповідник. – Чи за вхід на цей бенкет треба заплатити? Вхідним квитком є бути хворим, убогим, грішником… Бути потребуючим тілом чи душею. Відчувати потребу в любові».
Отож, існує два наставлення: з одного боку Бог, Який не вимагає жодної плати й пізніше каже слузі привести бідних, калік, добрих і злих, тобто, бачимо «безмежну» безкорисливість, а з іншого – поведінка запрошених, які не розуміють безкорисливості. Ті другі також схожі до старшого брата з притчі про блудного сина, що казав батькові: «Оцей витратив усі гроші, розтринькав спадщину на блуд і гріхи, а ти робиш для нього свято?».
«А мені, що є добрим практикуючим католиком, що кожної неділі ходить на Святу Месу, виконую всі приписи, нічого?» – перенісши згадане наставлення на сучасний лад, Папа зауважив, що така особа не розуміє безкорисливості спасіння, вважаючи, що воно є плодом купівлі-продажу. «Ні, спасіння є безкорисливим! І якщо не увійдеш в цей динамізм безкорисливості, ти нічого не зрозумів. Спасіння – Божий дар, на який можу відповісти іншим даром – даром свого серця», – наголосив Святий Отець.
За словами Наступника святого Петра, ті, які відмовилися прийти на бенкет, почуваються в безпеці, спесенним по-своєму, в своїх інтересах. Вони, однак, втратили «найбільшу й найпрекраснішу річ», якою є «здатність почуватися любленими».
«І коли ти втрачаєш, не здатність любити, бо її можна відновити, але здатність почуватися любленим, то вже не існує надії, ти все втратив. Це пригадує про напис на вході до пекла Данте: “Облиште надію”. Ти все втратив. Ми ж згадаймо про Господа, що мовить: “Кажу вам, що хочу, аби дій мій наповнився”. Того Господа, що настільки великий, настільки люблячий, що у Своїй безкорисливості хоче наповнити дім. Просімо у Господа, щоб вберіг нас від втрати здатності почуватися любленими», – закликав Папа Франциск.
Джерело - Радіо Ватикану
По темі:
Папа: Не знущаймося над довкіллям, але збережімо його майбутнім
Папа: Християни не вивищуються, а відзначаються братерством
Папа: Перед обличчям гріхів дозвольмо Богові милосердитися над нами
«Ви зібралися на цей симпозіум, щоб розглянути теми, ключові як у собі самих, так і з огляду на складність політичних викликів актуальної міжнародної картини, позначеної нестабільною атмосферою конфліктності. Похмурий песимізм може спонукати вважати, що “перспективи цілісного роззброєння та світу, вільного від ядерної зброї”, як звіщає тема вашої зустрічі, здаються дедалі віддаленими», – сказав Папа Франциск, вітаючи учасників міжнародної конференції, скликаної у Ватикані на тему роззброєння.
Про Святу Месу – I: Вступ