Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Петро Октаба ОР: святість - це робити звичайні речі в надзвичайний спосіб
23:38 Субота 0 133
7-09-2019, 23:38

Отець Петро Октаба ОР: святість - це робити звичайні речі в надзвичайний спосіб

У Києві в Інституті св. Томи Аквінського 6-7 вересня 2019 року відбулись академічні біблійні реколекції. Тема духовних вправ: "Покликані до святості" спонукала учасників наново відкрити суть та красу святості, до якої кожен покликаний. До участі в реколекціях запрошувались студенти та слухачі Навчально-катехетичного центру "Дерево життя" та Інституту св. Томи Аквінського. На початку реколекцій новопризначений директор Інституту о. Петро Балог ОР підкреслив важливість "духовного заряду" на початку навчального року, що має також сприяти ефективному та плідному навчанню. 

Під час конференцій реколекціоніст о. Петро Октаба ОР наблизив та "розшифрував" часом таке захмарне для людини поняття святості. Якщо підсумувати сказане проповідником, то єдиний спосіб стати святим - зустрічатись зі святістю Бога. Святість - це приналежність до святого Бога; простота, що визнає все добре як Божий дар, а людині приписує лише гріхи; це віддавання на Божий заклик всього себе, зі своїми обмеженнями і недосконалостями; повнота радості з усвідомлення того, що Бог мене вибрав; готовність прийняти від Бога все, що Він хоче дати; бути світлом, завдяки якому оточуючі можуть наблизитись до Бога; робити звичайні речі в надзвичайний спосіб; зустрічати людину в людині; нездатність бути бездіяльним.

Крім конференцій була також Євхаристія, адорація Пресвятих Дарів та праця в групах. Це була добра нагода також будувати студентську спільноту через працю в групах, ділення досвідом та думками. 


Нагадуємо, що Інститут св. Томи Аквінського - римсько-католицький вищий богословський навчальний заклад, заснований 1992 року. Інститут сприяє глибшому порозумінню між представниками різних християнських конфесій, промує діалог між вірою і розумом, Церквою і сучасним світом. Тут навчаються як християни, так і ті, що прагнуть відкрити для себе багатство християнської спадщини.

Аліна Петраускайте

 

  

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий