Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відправляєте дитину в школу? - благословіть її!
17:40 Понеділок 0 567
9-09-2019, 17:40

Відправляєте дитину в школу? - благословіть її!

Кожен з батьків знає: зібрати дитину до школи чи в садочок – це цілий процес. Та пам´ятайте про головне: благословляйте своїх дітей! Як саме і для чого це робити?
Слово говорить само за себе: «благо» + «словити». Благословляючи когось, ми бажаємо іншій людині добра. Благословення – це знак уваги та любові батьків до дітей. Коли ви уділяєте свого батьківського благословення, ви молитеся, щоб Господь був з вашою дитиною протягом дня, щоб оберігав її, давав мудрості (розрізняти добро від зла), розуму (до навчання) та сили.

Головні справи посеред ранкової метушні

«Мамо, де мій щоденник?!», «Тату, а він забрав мій бутерброд!…», «Не хочу йти до школи, сьогодні математика!», «Щось не заводиться машина, не розумію, в чому справа?!», «Я не знаю, що мені вдягати!» …

Навіть якщо ранкова метушня не є звичним явищем для вашого дому, кожен бодай колись це пережив і знає, про що йдеться. Та незалежно від того, як проходить збір, важливо, щоб йдучи до школи (садочок) дитина знала, що її люблять.

Даю, бо маю чим ділитися

Варто усвідомити, що вас, батьків, Бог щедро благословив, подарувавши вам дітей. Тож не «затримуйте» це благословення на собі. Настав час передати його далі. І якщо ви не можете купити своїй дитині найкращих іграшок, наймодніші речі чи смартфон нової моделі, то ви є в стані дати їй свої любов та тепло. Благословляти дитину, коли вона виходить з дому – це один з виявів опіки.

«Мам, я пішла, па!», «На зв´язку, буду пізно!», «Бувай!» Погодьтеся, що фрази на прощання нерідко є скупими на емоції. Сказати добре слово буває нелегко ще й тому, що самі батьки не навчені правильно виявляти почуття та у дитинстві чули мало добрих слів від своїх батьків. Проте є добрі новини: ви можете це змінити!

Як благословляти?

Назвіть свою дитину по імені, посміхніться до неї, подивіться їй в очі. Роблячи великим пальцем на її чолі знак хреста, скажіть:
« … (ім´я), я благословляю тебе в ім´я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.»

Або можна сказати так: « … (ім´я), я благословляю тебе, щоб ти мав гарний день, на добре навчання у школі, спілкування з іншими в радості та мирі. Нехай тебе стережуть ангели. В ім´я Отця, Сина, і Святого Духа. Амінь.»

Це також нагода поцілувати та обійняти дитину. Важливо, щоб слова, що ви їх вимовляєте, були справді від серця.

Благословляти вголос

Звичайно, багато хто благословляє подумки, і це чудово.

Проте жести, слова, погляд, називання дитини на ім´я – це все має велике значення як для батьків, так і для дітей. Такий ранковий «ритуал» допомагає протягом дня пережити важкі хвилини, впевненіше долати труднощі. І навіть якщо день буде не зовсім вдалим, у пам´яті залишатиметься: мене люблять не зважаючи ні на що; мені не так страшно, бо я маю підтримку, я не сам.

Здоровий ґлузд + довіра до Бога

Варто усвідомити, що це не обряд, після якого із членами вашої родини нічого поганого не може трапитися. На жаль, таке магічне мислення нерідко у головах людей. Доказ тому численні забобони, напр. червона нитка чи скидання вроків, кішка якогось там кольору, знак пустого відра, найрізноманітніші статуетки (золота жаба, усміхнені чоловічки, і т.д.) та обереги («на щастя», «на удачу»…) Всі ці «ґаджети швидкого щастя» можна побачити у приватних оселях, громадських закладах та навіть у транспорті. Нерідко навіть ікони чи зображення святих вішають «на долю», для швидкого привернення щастя, яке не знати звідки і від кого має взятися.

Роблячи знак благословення, ви таким чином виявляєте знак довіри до Бога: я знаю, що від мене багато залежить у житті, проте не все. Я вірую, що Ти, Боже, створив цей світ, що все у Твоїх руках. Тож сьогодні довіряю Тобі нашу дитину. Що б не сталося протягом дня, вірую, що Ти піклуватимешся про нас та у будь-яких обставинах виведеш все на добро.

Запобігти - підтримати
 
Установки, так звані директиви, отримані в дитинстві, впливають на все життя людини. Від батьків значною мірою залежить, як буде в подальному формуватися особистість дитини. Висловлюючи побажання добра, ви закладаєте міцний фундамент її розвитку.

Погодьтеся, що кількість слів негативного змісту у сучасному світі превелика. Кому, як не вам, батькам, найкраще вдасться змінити цей дисбаланс на користь добрих установок? Адже, як там не було б, а батьківське слово є дуже вагомим для дітей.

Тож пам´ятаючи, що любов множиться тоді, коли її роздаємо, будьте щедрими на слова благословення.

“Нехай Господь благословить тебе і охороняє тебе!
Нехай Господь світить обличчям своїм до тебе та милує тебе!
Нехай Господь оберне обличчя своє до тебе і дасть тобі мир!”
(Біблія, Книга Чисел 6, 24‑26)

Текст та фото: с. Едіта Марія Улман, SSpS

Джерело: Сестри Служниці Святого Духа

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий