Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 вересня, середа
18:04 Вівторок 0 174
10-09-2019, 18:04

Літургія на кожен день, 11 вересня, середа

(зел) Середа ХХІІІ звичайного тижня
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.


АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 3, 1-11
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Коли ви з Христом воскресли, то шукайте того, що вгорі – того, де Христос сидить праворуч Бога. Думайте про те, що вгорі, – не про земне. Адже ви помер­ли, і ваше життя укрите з Христом у Бозі. Коли з’явиться Христос – ваше життя, тоді й ви з’явитеся з Ним у славі. Тому умертвіть земні члени: розпусту, нечистоту, пристрасть, потяг до зла і жадобу до наживи, що є ідо­лослужінням. Через це приходить гнів Божий на синів непокори, між якими й ви колись ходили, як жили між ними. Нині ж і ви відкиньте оте все: гнів, лють, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ваших уст. Не кажіть неправ­ди одне одному, скиньте із себе стару людину з її вчинка­ми й зодягніться в нову, яка оновлюється для пізнання образу Того, хто її створив, де немає ні грека, ні юдея, ні обрізання, ні необрізання, ні варвара, ні скіфа, ні раба, ні вільного, але все й у всьому – Христос. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 145, 2-3. 10-11. 12-13аб
Господь наш добрий до всього творіння.
Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім’я на віки вічні.
Великий Господь, найвищої хвали гідний, *
і величі Його не збагнути.
Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого царства *
і розповідатимуть про Твою могутність,
Щоб об’явити людським синам про Твою силу *
та славу величі Твого царства.
Твоє царство – на всі віки царство, *
Твоє панування – на всі роди і покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 6, 23аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Радійте і веселіться,
бо ось нагорода ваша велика на небі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 20-26
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус, підвівши очі на свої х учнів, почав го­ворити:  «Блаженні вбогі, бо ваше є Царство Боже.  Блаженні голодні тепер, тому що ви насититеся. Блаженні ви, котрі плачете тепер, бо ви будете сміятись. Блаженні ви, коли люди ненавидітимуть вас, коли відлу- чать вас і зневажатимуть, коли вилучать як ганеб­не ваше ім’я через Сина Людського. Веселіться того дня і скачіть з радості, бо ось нагорода ваша велика на небі, адже точнісінько так само чини- ли пророкам ї хні батьки. Але горе вам, багатіям, бо ви вже отри- мали вашу вті­ху! Горе вам, ситим тепер, тому що будете голодні! Горе вам, котрі смієтеся тепер, бо ви будете ридати і плакати. Горе, коли будуть добре говорити про вас усі люди, адже точнісінько так само чинили з лжепророками ї хні батьки!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи благословення Ісуса Христа, смиренно просімо, щоб вони зійшли в усій повноті на Церкву та на всіх нас:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відкрити для Христа кордони усіх держав та серця людей.
2. Молімося за вчителів та наставників, щоб вони навчали молодь та дітей в дусі Нагірної проповіді Христа.
3. Молімося за місіонерів, щоб Господь благословив їхню працю і підтримував їх своєю силою у проповідуванні Євангелія.
4. Молімося за вигнанців і біженців, щоб милостивий Бог допоміг їм осягнути мир і спокій.
5. Молімося за померлих, особливо від терористичних актів, щоб Господь своїм милосердям очистив їх від усяких наслідків гріха і благоволив прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не тільки слухали Євангеліє, але й жили згідно з ним.
Господи Ісусе Христе, дякуємо за Твою милість до нас, людей слабких і непостійних, та просимо: завжди допомагай нам виконувати Твої настанови. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 168 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.