Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Тома Аквінський та сучасні технології
17:39 Вівторок 0 69
10-09-2019, 17:39

Тома Аквінський та сучасні технології

Отці домініканці невтомно шукають нових можливостей проповідництва та євангелізації. Нова програма, що допоможе більше дізнатись про вчення святого Томи була створена у Вашингтоні.
Aquinas 101 - програма, яку підготували у Томістичному інституті. Це серія безкоштовних відео, які допоможуть знайти відповіді на серію філософських та теологічних питань пов'язаних із вченням св. Томи Аквінського. На даний момент підготовані майже 85 відео, які допоможуть зрозуміти: хто такий св. Тома і чому він займає важливе місце в історії; основи його філософської думки; ключові моменти його Суми теології.

"Я думаю багато осіб налякані Томою Аквінським, бо він може лякати. Він використовує певну технічну мову яка може звучати не зрозуміло. Його стиль письма може бути для нас дещо чужим. І, врешті, жанр його філософських та теологічних праць може бути для нас занадто важким", - зазначає отець Грегорі Пайн ОР, співпрацівник Томістичного інституту у Вашингтоні.


Домініканець підкреслює, що у цьому питанні можна провести аналогію з перекладом. Багато чудових літературних творів були би втрачені для світового загалу, якби не були перекладені. Наприклад, "Іліада" Гомера, "Божественна комедія" Данте, "Злочин і кара" Достоєвського. Ці тексти доступні всім і збагачують наше життя.

"Святий Тома також потребує перекладачів. У його випадку потрібен переклад не лише з латини на англійську, але потрібно перекласти певні аспекти його лексики, стилю та жанру для сучасної аудиторії", - стверджує отець Грегорі. Програма Aquinas 101 має допомогти подолати розрив між святим з Аквіну та людиною ХХІ століття.

Нагадуємо, святий Тома Аквінський жив у ХІІІ столітті і залишив у скарбниці наукового надбання Церкви багато напрацювань. Між іншим, він довів, що існує тісний зв’язок між Божим Об’явленням та людським розумом. Створив систему філософської науки і католицької теології, яку називають томічною.

За матеріалами Aquinas 101, Crux

Аліна Петраускайте  

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:52 Середа 0 123 Еритрея: уряд закриває католицькі школи В Еритреї переслідування Церкви посилюється. Після того як комуністична влада закрила всі католицькі клініки та лікарні в цій країні, тепер настала черга навчальних закладів. До в'язниці потрапило 150 послідовників Христа.