Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відкриття навчального року в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського
09:12 Понеділок 0 59
9-09-2019, 09:12

Відкриття навчального року в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського

2 вересня 2019 року домініканці українського вікаріату на чолі з провінціалом отцем Павлом Козацьким, а також викладачі, студенти й гості Інституту святого Томи Аквінського в Києві зібрались у каплиці святого Яцека на урочисту Літургію з нагоди початку навчального року.
Молитву попровадив новий директор інституту отець Петро Балог ОР, а проповідь виголосив отець Войчех Сурувка ОР, який 8 років очолював інститут і доклав багато зусиль для його розвитку.


Спираючись на слова Євангелія (Лк 4, 16-30), отець Войчех Сурувка вказав на три підвалини богослова та християнина загалом. По-перше, необхідно звернути очі на Христа (пор. Лк 4, 20), повірити в Нього; наступним кроком має бути вивчення Святого Писання й роздуми про Боже слово. Нарешті, аби не залишитися на рівні релігієзнавця та стороннього спостерігача, необхідно втілювати знання через любов до ближнього.


Під час Меси отцеві Войчехові Сурувці дякували за служіння, а для отця Петра Балога просили дарів Святого Духа в такій важливій і нелегкій праці. Після Меси гості мали нагоду привітати першокурсників, які отримали залікові книжки, і послухати лекцію професора кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ ім. М. П. Драгоманова Юрія Чорноморця. Його доповідь стосувалася тенденцій розвитку теології в Україні.


Професор говорив про широкий спектр можливостей і завдань, що стоять перед сучасними богословами. Поділившись спостереженнями в цій галузі, він звернув увагу на рух у бік поєднання. Конфесійність залишається, але вона вже не така визначальна: більшість вірян усвідомлює себе не як православних, католиків чи протестантів, а як християн. На думку Юрія Чорноморця, сучасний український богослов має бути трохи пророком, який шукає нових відповідей на проблеми сьогодення. Одна з таких проблем – криза церковних спільнот, у яких новонавернена людина часто не знаходить життя Христовим словом і єдності сердець. Запитання, які пролунали під час лекції, надихнули на працю й пошуки та налаштували студентів на подальшу роботу.


Святкування традиційно завершилося фуршетом і можливістю поспілкуватися.

Юлія Бойко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.