Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 вересня, вівторок
18:06 Понеділок 1 172
9-09-2019, 18:06

Літургія на кожен день, 10 вересня, вівторок

(зел) Вівторок ХХІІІ звичайного тижня
В сьогоднішньому Євангелії ми почуємо, як Ісус вибирає собі учнів-Апостолів, тобто посланців, які після Його Вознесіння підуть проповідувати Євангеліє цілому світу. І нас Бог посилає до своїх сімей, місць праці, навчання, туди, де Бога не знають, може, мало чули про Нього. Ми – також Апостоли. Кожного з нас Ісус кличе на ім’я і дає нам завдання:  своїм добрим християнським життям свідчити про Нього. Просімо сьогодні Ісуса, щоб ми добре виконали це завдання.


АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Кол 2, 6-15
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Як ви прийняли Господа Ісуса Христа, так і ходіть у Ньому; будьте вкорінені й збудовані в Ньому, зміцнюйтеся вірою, як ви навчилися, переповнюючись подякою. Стережіться, щоб ніхто вас не звів філософією і пустим обманом, йдучи за люд- ськими переказами, за стихіями світу, а не за Христом. Адже в Ньому тілесно перебуває вся повнота божественності. І ви в Ньому маєте повноту. Він – Голова всякого начальства та влади. В Ньому ви були обрізані нерукотворним обрізанням, скинувши в Христовому обрізанні тіло плоті. Поховані з Ним через хрещення, ви воскресли разом з Ним через віру в силу Бога, який воскресив Його з мертвих. І вас, які були мертві в переступах і в «необрізанні» вашого тіла, Він оживив вас разом із Христом, простив­ши нам усі переступи, знищивши борговий запис сто­совно нас, який своїми приписами був проти нас, Він забрав його з-поміж нас і прибив до хреста. Роззброїв­ши начальства і влади, Він виставив їх на видовище, пе­ремігши їх у собі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 145, 1-2. 8-9. 10-11
Господь наш добрий до всього творіння.
Я буду величати Тебе, мій Боже і Царю! *
Буду благословляти Твоє Ім’я на віки вічні.
Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім’я на віки вічні.
Щедрий Господь і милосердний, *
довготерпеливий і милостивий дуже.
Господь до всіх добрий; *
Його милості – на кожному Його ділі.
Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого царства *
і розповідатимуть про Твою могутність.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 12-19
† Читання святого Євангелія від Луки.

Сталося тими днями, що Ісус вийшов на гору помо­литися і провів цілу ніч у молитві до Бога. А коли настав день, Він покликав своїх учнів і вибрав з них Дванадцятьох, яких і назвав апостолами: Симона, якого назвав Петром, і Андрія, брата його, Якова і Йоа­на, Филипа й Вартоломея, Матея і Тому, Якова Алфеєво­го й Симона, званого Зилотом, Юду Якового та Юду Іскаріотського, який став зрадником. Зійшовши разом з ними, Він став на рівнинному міс­ці; також була велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона, які посходилися послухати Його й зцілитися від своїх не­дуг, а також ті, хто страждав від нечистих духів – і оздоровлялися. І кожний натовп намагався доторкнутися до Нього, бо з Нього виходила сила й оздоровляла всіх. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ісус молитвою готувався до вибору апостолів; тож і ми щирою молитвою просімо про благодаті для святої Церкви по всьому світі:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь, обравши його своїм намісником на землі, обдарував його особливими благодатями і дав йому найкращих помічників.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він, зміцнений Божою благодаттю та підтриманий нашими молитвами, мудро керував довіреною йому помісною Церквою.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб ті, хто визначає її долю, дбали про добробут і благо України.
4. Молімося за семінаристів, щоб вони не змарнували благодаті Божого покликання і достойно приготували розум та серце для апостольської праці.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли вірно виконувати Господню волю.
Господи Ісусе Христе, смиренно просимо Тебе: укріпи тих, кого Ти покликав служити Тобі та Церкві, і вчини, щоб ми вірно йшли дорогою Твоїх заповідей. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
O. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE
Додав O. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE
9 вересня 2019 22:25
Чи можете вислати Читання на 24 Неділю?
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 169 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.