Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Що робити під час поклоніння Пресвятим Дарам?
10:59 Середа 0 1 232
4-09-2019, 10:59

Що робити під час поклоніння Пресвятим Дарам?

На Євхаристії Ісус дійсно присутній у своїх Тілі й Крові під видом хліба (Гостії). Час від часу Гостію ставлять у гарно прикрашену посудину, монстранцію. Це – виставлення Пресвятих Дарів (адорація). У монстранції Ісуса чудово видно всім, аби люди могли Йому поклонятися. Окрім прийняття Святого Причастя, на землі не існує кращого способу наблизитися до Бога.


Поклоніння Пресвятим Дарам

Уклякаючи, сидячи або стоячи перед Тілом Христовим, виставленим у монстранції, ми можемо поклонятися Йому. Під час такої молитви Господь дуже близький до нас. Він фізично присутній поруч із нами. Ти можеш подивитися на Ісуса й розповісти Йому будь-що. Ти можеш віддати у Його руки всі свої турботи і проблеми. Усе, що слід зробити, це просто тихо бути поряд з Ісусом. Нічого більше не має значення. Це мовчазна адорація. Святий Йоан Віанней (†1859 р.), настоятель з Арса, Франція, розповідав історію про селянина, який багато годин провів у церкві, просто дивлячись на дарохранительницю. Коли отець Віанней запитав у селянина, що той робить, він відповів: «Я тут з Ісусом. Він дивиться на мене, а я дивлюся на Нього». Цей селянин відкриває нам сутність поклоніння Пресвятим Дарам. Ми можемо показувати свою любов до Ісуса, просто дивлячись на Нього та перебуваючи з Ним. Це дуже особиста та інтимна форма зустрічі з Ним. Для зустрічі з Ісусом слова не потрібні.

Нудно?

Може здатися нудним просто стояти на колінах або сидіти в церкві, нічого не роблячи. Однак сенс адорації саме в цьому й полягає: не робити нічого, просто там бути. Перебуваючи з Ісусом у такий спосіб, ми визнаємо нашу повну залежність від Нього. Будь-яка наша діяльність безплідна, якщо її джерелом не є Бог. Присвячуючи Йому час під час мовчазної адорації, ми даємо Богу можливість промовляти до нас. Тут ти перебуваєш у Його присутності! Це прекрасний момент для особистої молитви. Ти можеш мовчки молитися Розарій або Літургію Годин. Ти можеш читати молитовник чи Біблію. Але ти також можеш нічого не робити і просто бути з Ісусом. Саме в цьому й полягає суть адорації.

Євхаристійна адорація

Іноді Пресвяті Дари урочисто виставляють для поклоніння. Час поклоніння Пресвятим Дарам починається і завершується кадінням, співом та спільними молитвами під керівництвом священика або диякона. Таким чином спільнота вірних може поклонятися Ісусу, фізично присутньому в Євхаристії. В особливі дні, як‑от, наприклад, у Великий Четвер та урочистість Тіла і Крові Господніх, також може відбуватися процесія з Пресвятими Дарами. Священик або єпископ проносить Дари по церковному подвір’ю або вулицями міста, а за ним слідують віряни. Усі в буквальному сенсі йдуть разом з Ісусом.
Папа Йоан Павло ІІ сказав: «Церква і світ дуже потребують євхаристійного поклоніння. Ісус чекає на нас у цьому таїнстві любові. Давайте виявимо щедрість і подаруємо свій час для того, щоби зустрітися з Ним на адорації й контемпляції, сповнені віри і готовності відшкодувати своїм поклонінням за величезні помилки та злочини цього світу» (Dominicae Cenae, 3).

Що таке Пресвяте таїнство?

Із семи таїнств тільки одне називається Пресвятим. У всіх таїнствах Бог дарує нам благодать, тобто своє власне життя. Але у таїнстві Євхаристії Бог сам є таїнством.
Ми бачимо хліб (Гостію), однак це Тіло Христове. Тому ми віддаємо Євхаристії таку ж шану, яку би віддали Богові, якби Він постав перед нами.
По звершенні Євхаристії Тіло Христове зберігається в дарохранительниці. На знак постійної присутності живого Ісуса там удень і вночі горить свічка або лампа. Вона називається «вічним вогником». Проходячи повз, ми щоразу преклоняємо коліна перед дарохранительницею, щоби вшанувати Ісуса, який там перебуває.

о. Мішель Ремері, Твіти з Богом

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий