Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єрусалим: Похоронна процесія та Пасхальне чування в базиліці Гробу Господнього
09:01 Неділя 0 579
1-04-2018, 09:01

Єрусалим: Похоронна процесія та Пасхальне чування в базиліці Гробу Господнього

У Велику п’ятницю, 30 березня 2018 року, у базиліці Гробу Господнього звершено стародавній обряд похоронної процесії Христа. Богослужіння відбулося ввечері, після відслужених вранці Страстей Господніх і молитви Хресної дороги на Via Dolorosa – вулиці в Єрусалимі, якою, згідно з переданням, Ісус ішов на розп’яття, несучи хрест. Відповідно до цього стародавнього обряду, під час процесій носять статую померлого Христа, читаючи різними мовами євангельські уривки про страсті.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Богослужіння очолив отець Франческо Паттон, настоятель Кустодії Святої Землі, францисканської провінції регіону. Коли процесійна хода прибула на Голготу, статую Розп’ятого зняли з хреста, огорнули полотном і поклали на «камені намащення», де о. Франческо намастив тіло Ісуса пахощами, як це описано в Євангелії.

Ця давня традиція похоронної процесії Ісуса завжди збирає чимало паломників. Вона дуже популярна також і серед місцевих християн, які окремо проводять такі процесії вулицями святого міста, а потім приєднуються до цього богослужіння в базиліці Господнього Гробу.

А в суботу, 31 березня, уранці, при Господньому Гробі вже було звіщене Воскресіння. За особливими правилами здійснення богослужінь у цьому святому для всіх християн місці, місцева римсько-католицька громада з відслужила тут Пасхальне Чування, випереджаючи звичний час. Очолив богослужіння Апостольський Адміністратор Єрусалимського латинського патріархату архієпископ П’єрбаттіста Піццабалла.

«Під час цього чування ми вшановуємо вірність Бога союзові та Його прощення, – сказав архієпископ під час проповіді. – Протягом сторіч Бог не робить нічого іншого, як прощає й оживляє Свої стосунки з людиною, від Адама до Авраама й аж до Ісуса, Який перейшовши через смерть, один раз і назавжди повертає нас до цього повного сопричастя з Богом».

У цьому контексті проповідник заохотив вірних не зосереджуватися на собі самих, а відкриватися, ставати новими у Христі. «Дуже хочу, аби ця Пасха, – підсумував він, – зробила нас здатними до нового погляду на себе самих і на власні історії, погляду того, хто зустрів Господа та Його спасіння».

За темою:
Порожній гріб кидає нам виклик. Проповідь Папи Франциска на Пасхальну Вігілію
Ми пізнаємо, хоча ще недосконало, Твою присутність, живу і справжню. Хресна Дорога в Колізеї
Папа: Господи Ісусе, подай нам завжди благодать святого сорому, покаяння й надії!

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий