Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в Історії Католицької Церкви: єгипетські мусульмани полонили короля Людовіка IX Святого
12:26 Четвер 0 420
5-04-2018, 12:26

Цей день в Історії Католицької Церкви: єгипетські мусульмани полонили короля Людовіка IX Святого

5 квітня 1250 року король Франції Людовік IX Святий потрапив у полон до єгипетських мусульман під час Сьомого хрестового походу.
Обставини захоплення короля в полон докладно описав у праці «Життя Людовіка Святого» середньовічний історик Жан де Жуанвіль. Після поразки в битві під Мансуром військо хрестоносців почало відступати в бік Дамієтти, потерпаючи від голоду та спраги. Людовікові, хворому на дизентерію, пропонували сідати на галеру й тікати, проте він відмовився покинути своїх людей. Непритомний, «скоріш мертвий, ніж живий», король у супроводі найближчих соратників прибув у невеличке селище, де його довго боронили від сарацинів, «як раб захищає від мух келих господаря». Спочатку вдалося досягти перемир'я, але виснажені та зневірені воїни вже почали здаватися в полон – і тоді єгипетський емір порушив мирну угоду й полонив Людовіка. У полоні король, незважаючи на загрозу катувань, тримався мужньо. За звільнення він заплатив 200 тисяч ліврів і повернув сарацинам захоплену раніше Дамієтту.

Павло Зінченко

За темою:
Цей день в історії Католицької Церкви: офіційно затверджено Тевтонський Орден
Цей день в історії Католицької Церкви: розпочався Наблуський собор, де офіційно визнали орден тамплієрів
Довільний спомин Людовіка IX, короля Франції

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Історія Церкви 14:04 Четвер 0 176 Історія з Катехизмом Католицької Церкви У новому номері журналу «Verbum» ідеться про Катехизм Католицької Церкви. Та його версія, яку маємо сьогодні, зовсім молода: їй щойно чверть століття. Олексій Браславець розповідає про те, які були раніші катехизми й до кого спрямовані. Пропонуємо читачам КМЦ фрагмент про Катехизм Пія V, що побачив світ після Тридентського собору.