Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Швеція: перша за 500 років Меса в лютеранському соборі
14:14 Четвер 0 237
5-04-2018, 14:14

Швеція: перша за 500 років Меса в лютеранському соборі

У лютеранському кафедральному соборі шведського міста Лунд католицьку Літургію не служили з часів Реформації, тобто від початку XVI ст. Але цьогоріч із 21 жовтня католицька громада щонеділі відправлятиме там Месу, поки парафіяльний храм святого Томи буде зачинений на ремонт.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Співпраця з католицькою парафією святого Томи насправді унікальна, – зазначила пасторка кафедрального собору Лєна Шистранд. – Це черговий крок у дружбі, яку ми плекаємо».

Після історичного візиту Папи Франциска до Лундського кафедрального собору 31 жовтня 2016 року було здійснено конкретні й важливі кроки в напрямку тіснішої екуменічної співпраці між католиками та лютеранами Лунду. Одним із прикладів такої співпраці стала щомісячна екуменічна молитва Вечірні як у кафедральному соборі, так і на парафії святого Томи.

Служіння католицької Меси в кафедральному соборі під час реставраційних робіт у храмі святого Томи, що триватимуть протягом осені й зими, – це не тільки практичне рішення: громада собору сприймає екуменічну співпрацю як втілення духу лютерансько-католицького документу «Від конфлікту до сопричастя», де йдеться про півстолітній діалог між католиками й лютеранами, і катспільної декларації, підписаної на екуменічнійї зустрічі 2016 року в Лунді Папою Франциском і єпископом Мунібом Юнаном, тодішнім головою Всесвітньої Лютеранської Федерації.

Згадуючи цю подію, лютеранська пасторка Лєна Шистранд зазначила, що зустріч мала велике значення для поліпшення стосунків між Католицькою та Лютеранською Церквами.

Позаяк лютерани й католики мають різне розуміння Євхаристії, священнослужителі не відправлятимуть Месу разом. Незважаючи на це, обидві конфесії вирішили зосереджуватися на тому, що єднає: Боже слово, хрещення, молитва та діла милосердя.

За темою:
Голова екуменічної комісії Київсько-Житомирської дієцезії: Діалог між християнами – це приклад суспільного діалогу
Кардинал Курт Кох: необхідно відкрити новий розділ в екуменізмі
Тема Тижня молитов за єдність християн 2018 – Господнє визволення

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 13:27 Вівторок 0 92 Спільнота Тезе: наступна новорічна зустріч молоді відбудеться у Вроцлаві Про місце наступного паломництва Тезе настоятель спільноти брат Алоїз розповів під час вечірньої молитви в Мадриді, де зібралися 15 тисяч юнаків і дівчат із усієї Європи.