Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святий Престол і Вірменія: 25-річчя дипломатичних стосунків
14:57 Четвер 0 304
28-09-2017, 14:57

Святий Престол і Вірменія: 25-річчя дипломатичних стосунків

З нагоди двадцять п’ятої річниці дипломатичних стосунків між Святим Престолом та Республікою Вірменією 20 вересня 2017 р, у церкві святого Миколая Толентійського Папської Вірменської колегії (Рим), відбулася урочиста Свята Меса, яку очолив Префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі.
У своїй проповіді він пригадав найважливіші етапи історії дипломатичних стосунків між Апостольською столицею та Вірменією, а, зокрема, Апостольські подорожі Святого Йоана Павла ІІ 2001 року та Папи Франциска минулого року, сім візитів Президентів Республіки до Ватикану, урочистості 2015 року з нагоди проголошення Учителем Церкви св. Григорія Нарекського, зустрічі католикосів Васкена, Карекіна І та Карекіна ІІ із Понтифіками та утворення Ординаріату для вірменських католиків у Східній Європі з осідком у Вірменії.
Кардинал Сандрі назвав ці сторінки дружби справжнім Божим даром, побудованим на відкритості та великодушності. «А інакше й не може бути серед учнів того самого Господа й Учителя Ісуса Христа», – зазначив він.
Префект Конгрегації Східних Церков процитував слова Святого Йоана Павла II, який 2001 року в Апостольському листі з нагоди 1700 ювілею Хрищення вірменського народу писав, що «з Хрещенням вірменської спільноти, народилася нова ідентичність народу, яка стала суттєвою та невіддільною частиною самого вірменського буття». «Така спадщина, – вів далі проповідник, – є не тільки славним минулим, вона повинна рухати серця і життя вірменських людей також і у теперішній час, як і всіх нас».
На завершення кардинал Леонардо Сандрі закликав надіятися на Боже майбутнє, що може бути тільки «майбутнім справедливості, примирення та миру».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Дипломатія Ватикану на служінні миру
Голос Святого Престолу з приводу Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань
Святий Престол підписав Договір про заборону ядерної зброї

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий