Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 27 років відродження структур Католицької Церкви в Україні
13:46 Середа 0 503
17-01-2018, 13:46

27 років відродження структур Католицької Церкви в Україні

Папа Йоан Павло ІІ відновив 16 січня 1991 року Католицьку Церкву в Україні. Відважна постанова після зустрічі з Михаїлом Горбачовим дозволила повернути в дієцезії католицьких єпископів двох обрядів. До Львова з-за кордону повернулися Верховний архієпископ Греко-Католицької Церкви кардинал Мирослав Іван Любачівський і Митрополит латинського обряду архієпископ Мар'ян Яворський. До Кам'янця-Подільського було призначено о. Яна Ольшанського MIC, а до Житомира – о. Яна Пурвінського. Львів також отримав двох єпископів-помічників: о. Рафала Керницького OFM Conv й о. Маркіяна Трофим'яка.
Про це нагадує сайт «Костели і каплиці України».

Львівська архідієцезія не мала єпископа з 1946 року, коли архієпископ Євгеній Базяк був депортований до Польщі. Кам'янець-Подільська дієцезія, зруйнована царатом, відродилася ненадовго 1918 року, проте потім була ліквідована більшовиками. Те саме відбулось і з Житомирською дієцезією, яку 1998 року перейменували на Київсько-Житомирську.

Після 1991 року життя Католицької Церкви почало поступово розвиватися матеріально й духовно. Виникли духовні семінарії: спочатку в Кам'янець-Подільській дієцезії, потім у Житомирській, а наприкінці 1995 року – у Львівській архідієцезії.

1993 року Святий Отець Йоан Павло ІІ заснував Апостольську адміністратуру Закарпаття, 1998 відновив діяльність Луцької дієцезії, а 2002 створив Мукачівську дієцезію. 4 травня 2002 року він заснував Одесько-Сімферопольську й Харківсько-Запорізьку дієцезії.

Радісною звісткою для України стало проголошення 2001 року двох католицьких кардиналів у Львові: Любомира Гузара й піднесеного до гідності кардинала in pectore («у серці») Папи ще 1998 року Мар'яна Яворського. А паломництво Папи Йоана Павла II в Україну з 23 до 27 червня 2001 року було нагородою для католиків України за вірність Святому Престолу в часи атеїзму.

На сьогодні Католицька Церква в Україні має 7 єпархій, де служать 17 єпископів, з них – 4 емерити.

Єпископ Мар'ян Бучек

За темою:
Римсько-Католицькі єпископи у Києві: від Київської Русі до наших днів
19 липня – річниця підписання Конкордату між римсько-католицькими і греко-католицькими єпископами
«Прагнемо, щоби Слово Боже проголошувалося не тільки в храмах»: інтерв'ю з архієпископом Мечиславом Мокшицьким для EWTN

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий