Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Провідники європейських єпископатів: Віримо у майбутнє Європи
10:49 Понеділок 0 1 293
16-10-2017, 10:49

Провідники європейських єпископатів: Віримо у майбутнє Європи

«Церква любить Європу й вірить у її майбутнє. Європа – це не тільки континент, але й духовне завдання», – так розпочинається Підсумкова заява Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи, що проходила у Мінську від 27 вересня до 1 жовтня 2017 р.
Провідники європейських єпископатів зазначають, що під час Асамблеї вони підтвердили готовність брати активну участь у розвитку Європи, яка здатна багато запропонувати з точки зору логіки взаємодії.

«Завдання нашої Ради, – підкреслюють ієрархи, – полягає в тому, щоб сприяти єдності між душпастирями різних країн та знайти шляхи, аби голос Господа Ісуса знову знайшов відлуння в серцях “європейської людини”, в культурі та суспільстві. Бо де може утвердитися людська гідність, як не у Христі, Божому Сині, Який став людиною? Це конкретний внесок християнства в європейську ідентичність, а живим свідком цього є два тисячоліття благодійності, мистецтва та культури».

У заяві наголошується, що Христове Євангеліє є невичерпним джерелом історії Європи, її гуманістичної цивілізації, демократії, людських прав та обов’язків, а також є їхньою гарантією. «Незважаючи на тенденції до ізоляції, – зазначають європейські єпископи, – ми віримо в ту єдність та етичні ідеали, які завжди були душею й долею Європи».

Ієрархи підкреслюють також важливість примирення та пошани до різних традицій й релігій, виключаючи будь-який екстремізм. Відкритість до релігії й до трансцендентності, до сопричастя та солідарності отримали своє підґрунтя у Євангелії, в якій відкривається неповторна гідність кожної людини. «Міграційний феномен також осяяний цим духом, закликаючи до спільної відповідальності в дусі прийняття, інтеграції та легальності, незважаючи на труднощі та побоювання», – читаємо в заяві.

Провідники європейських єпископатів закликають народи та країни протистояти омані секуляризму, що спокушає жити без Бога, або відсторонити Його в чисто приватну сферу, і, тим самим, закладає насіння індивідуалізму, породжуючи самотність.
У заяві зазначається, що під час Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи велику увагу приділялося молоді, якій буде присвячений наступний Синод Церкви. Висловлюючи прихильність до молоді, яка виливається у молитву, єпископи запевнюють свою готовність слухати молодь та супроводжувати її з терпеливістю і любов’ю.

На завершення у підсумковій заяві Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи зазначається, що Христос є глибоким і живим коренем, Який промовляє до сердець та умів кожної людини в Європі, щоб змогти віднайти своє покликання. «Ми б хотіли, – пишуть ієрархи, – щоб слово Ісуса досягло серця Європи: "Не бійся, я з тобою". Не бійся бути сама собою, давня Європо. Повернися на шлях батьків, які мріяли, аби ти стала спільним домом народів і націй, плідною матір’ю дітей та цивілізацій, землею відкритого й цілісного гуманізму. Не бійся, май довіру! Церква, експерт людяності, є твоєю приятелькою. Спрямовуючи погляд на Христа і тримаючи в руці Євангеліє, прямуй до майбутнього примирення, справедливості та миру».

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Єпископи Європи на зустрічі у Мінську: «Церква вірить у молодь і ставиться до неї з повагою і довірою»
Послання Папи до учасників Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи
Мінськ: Пленарна зустріч Ради Єпископських Конференцій Європи
Новини зі світу 10:01 Середа 0 193 Споруджено найбільшу у світі статую Ісуса Христа (ВІДЕО) У Бразилії, в штаті Ріу-Ґранді-ду-Сул, споруджено найбільшу у світі статую Христа. Як стало відомо в понеділок, ця статуя є більшою від дотеперішніх «рекордсменів» у Польщі, Бразилії та Португалії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.