Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 квітня, понеділок

Літургія на кожен день, 9 квітня, понеділок

БЛАГОВІЩЕННЯ ГОСПОДНЬОГО (біл) Урочистість
Провіщення Пресвятій Діві Марії звістки про Спасителя, який має народитися від неї, приносить нам радість та надію. Радість з того, що Бог зглянувся не тільки на покору своєї слугині, але й також не міг більше дивитися на муки людини, занурену в рабство гріха. Надія зачіпає нас, коли помічаємо у Марії людину таку, як я і ти, яка стає вибраною і будучи згідною з волею Отця, може пережити повноту благодаті й щастя в небі.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь, входячи у світ, говорив: * “Ось іду, щоб чинити Твою волю, Боже”. (Євр 10, 5. 7)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб Твоє Слово в лоні Діви Марії прийняло справжнє людське тіло; † вчини, просимо, щоб ми, визнаючи нашого Відкупителя Богом і людиною, * заслужили на участь у Його божественній природі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 7, 10-14
Читання з Книги пророка Ісаї
Тими днями заговорив Господь до Ахаза, кажучи: «Проси собі знамення в Господа, Бога твого, або глибоко з-під землі, або вгорі високо!» Ахаз же відказав: «Не проситиму і не буду спокушати Господа». Тоді він сказав: «Слухайте ж, доме Давида: мало вам докучати людям, що докучаєте ще й Богові моєму? Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось діва зачне, і породить сина, і дасть йому ім’я Еммануїл, тобто: з нами Бог».  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 7-8а. 8б-10. 11
Прагну Господню виконати волю.
Жертви і приношення Ти не схотів, †
але Ти відкрив мені вуха. *
Всепалення і жертви за гріх Ти не забажав.
Тоді я сказав: «Ось я приходжу, – *
у звої книги написано про мене:
Боже мій, я бажаю виконати Твою волю *
і Твій закон у глибині мого серця».
Я благовістив правду на великому зібранні, *
адже своїм устам не забороню.
Господи, Тобі відомо, – †
Твою правду я не заховав у своєму серці: *
я проголошував Твою правду і Твоє спасіння,
я не приховав Твого милосердя і Твоєї правди *
від великого зібрання.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Євр 10, 4-10
Читання з Послання до євреїв
Брати! Неможливо, щоб кров телят і козлів усувала гріхи. Тому, входячи у світ, Христос каже: «Жертв і приношень Ти не схотів, але Ти підготував Мені тіло. Всепалення і жертви за гріх Тобі не до вподоби. Тоді Я сказав: “Ось іду, – на початку книги написано про Мене, – щоб виконати, Боже, Твою волю“». Сказавши спочатку, що ні жертв, ні приношень, ні всепалень за гріхи, які приносяться, згідно із Законом, – не забажав Ти і не вподобав собі, а потім додав: «Ось іду, щоб виконати волю Твою». Він скасовує перше, щоби поставити друге. Згідно з цією волею ми освячені одноразовим принесенням тіла Ісуса Христа.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Йн 1, 14аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
І Слово стало тілом, і перебувало між нами,
і ми побачили славу Його.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 26-38
† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога до галілейського міста, названого Назаретом, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія. І, прийшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою, благословенна ти між жінками». Вона стривожилася від цих слів і міркувала, що означало б це привітання. Та ангел сказав їй: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і даси Йому ім’я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього буде названий, і дасть Йому Господь Бог престол Його батька Давида, і довіку царюватиме в домі Якова, і Його царюванню не буде кінця!» І озвалася Марія до ангела: «Як станеться це, коли я чоловіка не знаю?» У відповідь ангел сказав їй: «Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе отінить; тому й Святе, котре народиться, назветься Сином Божим. Ось і твоя родичка Єлизавета, хоч звуть її неплідною, і та зачала сина у своїй старості; вона вже на шостому місяці; тому що жодне слово не буває у Бога безсилим!» А Марія промовила: «Ось, я раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм!» І ангел відійшов від неї.  Слово Господнє.

Мовиться „Вірую”. Коли промовляються слова “і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком”, усі преклоняють коліна.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Предвічний Отець звістив Марії через Архангела Гавриїла Таємницю Втілення Божого Сина для нашого спасіння; з довірою в серці просимо Бога в наших молитвах.
1. Молімося за Вселенську Церкву, щоб за прикладом Марії, Матері Сина Божого, була знаком святості та милосердної служби для всіх людей.
2. Молімося за християн, щоб ми всім серцем прийняли у своє життя Ісуса Христа так, як прийняла Його Пресвята Марія.
3. Молімося за священиків та богопосвячених осіб, щоб під опікою Пречистої Діви Марії вони свідчили своїм покликанням цілому світові про Христа, Котрий втілився, щоб відкупити й спасти людей.
4. Молімося за матерів, які очікують дитину, щоб вони прийняли її як безцінний Дар Божої любові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь прийняв їх до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, щоб, покладаючись на заступництво Пресвятої Діви Марії, ми вели гідне життя і були достойними дітьми Божими.

Всемогутній Боже, Син Твій, втілений у лоні Діви Марії, став нашим Братом, подібним до нас в усьому, крім гріха. Дозволь нам, наслідуючи Його науку, удостоїтися поєднання з Твоєю вічною Славою. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, втілення Твого Єдинородного Сина дало початок Церкві, † благоволи прийняти її дари * і вчини, щоб у день цієї урочистості Твоя Церква з радістю звершувала ці святі тайни. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ:
Тайна Втілення.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Не- бесний посланець возвістив Діві, що для спасіння людства * Твій Син народиться серед людей. * Вона з вірою прийняла Твоє Слово * і, отінена силою Святого Духа, зачала Сина * і з любов’ю носила Його в непорочному лоні, * щоб сповнилися дані Ізра їлеві обітниці та здійснилися очікування народів. Через Нього Твою велич прославляють во їнства Ангелів, * які завжди радіють у Твоїй присутності. * Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Діва зачала, і породить Сина, * й ім’я Його буде – Еммануїл. (Пор. Іс 7, 14)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: через це таїнство утверди в наших серцях істинну віру, † щоб ми, визнаючи, що зачатий Дівою є істинним Богом та людиною, * силою Його воскресіння змогли осягнути вічну радість. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)