Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 квітня, четвер
18:16 Середа 0 308
11-04-2018, 18:16

Літургія на кожен день, 12 квітня, четвер

(біл) Четвер ІІ Великоднього тижня
У нас є вибір, який був неможливий до моменту приходу Христа. Він представляє його, даючи можливість бути кимось з гори або походити із землі. Якщо ви хочете відчути, пережити близькість Бога й бути з Ним у єдності, піднесіть свою молитву до Того, хто вже мав досвід цієї любові, і хто прийшов для того, щоб допомогти тобі бути цим з неба.


АНТИФОН НА ВХІД
Боже, коли Ти йшов перед Твоїм народом, * коли вирушив із ним в дорогу і з ним перебував, * земля тремтіла, топилось небо. * Алілуя. (Пор. Пс 68 (67), 8-9. 20)

КОЛЕКТА:
Боже, Ти для спасіння світу склав пасхальну жертву; † вислухай милостиво благання свого народу: * нехай наш Заступник і Верховний Архієрей Христос, † завдяки Його подобі до нас, примирить нас із Тобою, * і, завдяки Його рівності з Тобою, перемінить нас. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 5, 27-33
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями начальник охорони зі слугами, привівши апостолів, поставили їх у синедріоні. І первосвященик запитав їх, кажучи: «Чи не заборонили ми вам виразно навчати в це Ім’я? Та ось ви наповнили Єрусалим вашою наукою і хочете навести на нас кров цієї людини?» Та Петро й апостоли у відповідь сказали: «Потрібно більше слухатися Бога, ніж людей! Бог батьків наших воскресив Ісуса, якого ви вбили, повісивши на дереві. Бог підняв Його своєю правицею як Князя і Спасителя, щоби дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів. І ми є свідками щодо цих слів та Дух Святий, якого дав Бог тим, хто кориться Йому!» Почувши це, вони лютували і змовлялися їх убити. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34,  2 і 9. 17-18. 19-20
Господь Бог чує бідного волання. (або: Алілуя.)
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Скуштуйте і побачите, який Господь добрий. *
Блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Обличчя Господнє – проти тих, які зло чинять, *
щоб вигубити із землі про них всяку пам’ять.
Вони закликали – і Господь почув їх *
та визволив їх від всякого горя.
Господь близький до тих, чиї серця у скрусі, *
і спасе пригноблених духом.
У праведного скорбот багато, *
та від них усіх Господь його порятує.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 20, 29
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тому що ти побачив Мене, Томо, ти повірив.
Блаженні ті, які не бачили, а повірили!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 31-36
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Хто приходить згори, Той над усіма. Хто із землі, той земний і по-земному говорить. Хто приходить з неба, Той над усіма, і те, що Він побачив і почув, про це і свідчить; але Його свідчення ніхто не приймає. Хто ж прийняв Його свідчення, той завірив, що Бог правдивий. Бо Кого Бог послав, Той говорить Божі слова, тому що не міркою Бог дає Духа. Отець любить Сина і дав усе в Його руку. Хто вірить у Сина, той має вічне життя, а хто Сину не кориться, той життя не побачить, але Божий гнів перебуває на ньому. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи слів святого Йоана євангеліста і проповідь святого апостола Петра, молімося в наших потребах і за Святу Церкву:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він був сповнений радістю з приводу нових священицьких та чернечих покликань в країнах, які особливо цього потребують.
2. Молімося за священиків та монахів, щоб Господь завжди підтримував їх у труднощах їхнього служіння.
3. Молімося за духовні семінарії, щоб вони зміцнювали у своїх вихованців істинну побожність і апостольську ревність.
4. Молімося за тих, хто добросовісно працює, щоб вони отримали за це відповідну нагороду.
5. Молімося за померлих, щоб Господь помилував їх і прийняв у свої батьківські обійми.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми з Євхаристійної жертви черпали сили для вірного служіння Богу та ближньому.

Господи Ісусе Христе, оточуй любов’ю свого серця тих, котрі присвятили своє життя Тобі та служінню ближнім, і веди їх дорогою вірності. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:

Господи, наш Боже, нехай вознесуться до Тебе наші молитви й жертовні дари, * щоб ми, очищені Твоєю величчю, гідно брали участь у таїнствах великої любові. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку. * Алілуя. (Мт 28, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній, вічний Боже, Ти Христовим воскресінням відродив нас до вічного життя; † примнож в нас плоди великоднього таїнства * та зміцни наші серця поживою, що дає спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:12 Субота 0 159 Літургія на кожен день, 9 грудня, неділя (фіол) ІІ Неділя Адвенту
День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході
Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався за каміння та гріховне сміття. Вчинімо все, щоб дорога для Ісуса до мого серця була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.