Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 17 січня, середа
19:00 Вівторок 0 186
16-01-2018, 19:00

Літургія на кожен день, 17 січня, середа

В Євангелії ми бачимо Ісуса, який зцілює людину з сухою рукою. Цим вчинком Вчитель з Назарету повертає його до нормального життя. Він дозволяє йому знову творити та змінювати навколишній світ. Варто віддати себе в руки Ісуса. Завдяки Його силі те, що роблять мої руки має виняткове значення.

СВ. АНТОНІЯ, АБАТА (біл) Обов’язковий спомин


Св. Антоній народився близько 250 року. Будучи юнаком, під впливом слів Євангелія: “Якщо хочеш бути досконалим, піди, продай, що маєш, і дай бідним” він роздав усе своє майно і пішов в єгипетську пустелю біля Теваїди. Там вів усамітнене життя, сповнене героїчного аскетизму. Біля його скиту виникло ціле поселення пустельників, котрі шукали у святого Антонія поради. Св. Антоній помер у 356 році, проживши 105 років. Його біографія, яку невдовзі після смерті Антонія написав святий Афанасій, сильно вплинула на християнський аскетизм.

АНТИФОН НА ВХІД
Праведник квітнутиме, немов пальма; * він виженеться вгору, мов кедр ливанський. * Посаджений в Господнім домі, * він на дворах Бога нашого квітнутиме.

КОЛЕКТА

Боже, Ти покликав святого Антонія, абата, в пустелю, щоб він служив Тобі  з дивовижною ревністю, † вчини за його заступництвом, * щоб ми зрікалися самих себе і понад усе Тебе любили. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 17, 32-33. 37. 40-51
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями Давид сказав до Саула: «Нехай ніхто не падає духом із-за нього! Слуга твій виступить і буде битися з тим філістимлянином!» Саул же Давидові: «Не тобі виходити проти цього філістимлянина, щоб із ним битись, бо ти ще хлопець, а він вояк із молодощів». Давид же сказав: «Господь, який врятував мене з левиних та ведмежих лап, Він врятує мене і з рук цього філістимлянина». Тоді Саул сказав до Давида: «Іди, й нехай Господь буде з тобою!» Узяв же Давид в руку палицю, вибрав з потоку п’ять камінців гладеньких, поклав їх у пастушу торбу, що мав при собі, і з пращею в руці почав наближатися до філістимлянина. А філістимлянин також підходив дедалі ближче до Давида, і щитоносець попереду нього. Споглянув філістимлянин і, побачивши Давида, погордував ним, бо був він ще хлопець, русявий, гарний з виду. Філістимлянин і каже до Давида: «Чи ж я тобі пес, що ти йдеш на мене з палицями?» І прокляв філістимлянин Давида своїми богами. І мовив філістимлянин до Давида: «Ходи до мене сюди, я віддам твоє тіло птицям небесним і польовим звірям». А Давид відповів філістимлянинові: «Ти йдеш на мене з мечем і довгим списом та коротким. Я ж іду на тебе в ім’я Господа Воїнств, Бога ізраїльських лав, Якого ти зневажив. Сьогодні ж таки Господь видасть тебе в мої руки, я тебе вб’ю, відсічу голову від твого тіла і дам твій труп і трупи філістимлянського війська – таки сьогодні! – птаству небесному й дикому земному звірю, і взнає вся земля, що є Бог у Ізраїля. І все це зібрання взнає, що не мечем і списом Господь дає перемогу, що війна Йому належить і що Він вас видав нам у руки». І от як філістимлянин рушив і, йдучи, насувався проти Давида, цей швидко вибіг із лав назустріч філістимлянинові, сягнув рукою до торби, взяв із неї камінь, метнув ним з пращі й поцілив у лоба філістимлянинові. Камінь застряг у нього в лобі, й він упав лицем об землю. Отак Давид подужав філістимлянина каменем і пращею, убив його на смерть: меча ж не було в руках Давида. Підбіг Давид і, ставши над філістимлянином, ухопив його меча, вийняв з піхви й завдав йому смерть, відтявши йому голову. Філістимляни ж, побачивши, що богатир їхній мертвий, метнулися втікати. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 144, 1. 2. 9-10
Благословенний Бог – моя твердиня!

Благословенний Господь, *
Він – моя Скеля,
що вишколює до бою мої руки, *
а до війни – мої пальці.
Він – моя милість і моя охорона, *
мій притулок і мій визволитель;
щит мій, і на Нього я покладаю надію, *
Він підпорядковує мені народ мій.
Боже, заспіваю Тобі нову пісню, *
на десятиструнному псалтирі Тобі заграю,
що даєш царям порятунок, *
від згубного меча спасаєш слугу свого Давида.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 1-6
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус увійшов знову до синагоги. А там був чоловік, який мав всохлу руку. Тож стежили за Ним, чи зцілить його в суботу, щоб Його звинуватити. І каже чоловікові, який мав суху руку: «Стань посередині». А їх запитує: «В суботу дозволено робити добро чи робити зло, душу спасти чи погубити?» Вони ж мовчали. І, обвівши їх гнівним поглядом, глибоко засмучений скам’янілістю їхніх сердець, Він каже чоловікові: «Простягни руку!» Той простягнув – і рука його відновилась. І вийшли фарисеї, і відразу ж разом з іродіянами зібрали раду проти Нього, як би це Його погубити. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Споминаючи сьогодні святого Антонія, абата, який вмів жити згідно Євангелія, просімо з вірою Господа:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, вірний Христовому наказу, безустанно укріплював своїх братів у вірі.
2. Молімося за єпископів Католицької і Православної Церкви, щоб вони, вірні Євангелію, прямували до єдності віри.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони шанували права кожної людини і прагнули не власного зиску, а блага суспільства.
4. Молімося за всіх, хто впав у спокусу, щоб вони боролися зі своїми вадами і з Божою допомогою їх перемагали.
5. Молімося за душі у чистилищі, щоб Господь очистив їх з гріхів і дарував їм вінець святості в Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли жити згідно з Євангелієм за прикладом Господніх святих.

Боже, Ти покликав святого Антонія покинути земні багатства і шукати скарбів небесних; вислухай молитви своїх дітей і зміцнюй Церкву на її дорозі до вічних цінностей. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи, прийми від нас, Твоїх слуг, дари, які  ми кладемо на Твій вівтар, споминаючи святого Антонія, абата, † і вчини, щоб, ві льні від земних пристрастей, * ми визнавали Тебе єдиним скарбом. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35, або звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Якщо хочеш бути досконалим, * піди, продай, що маєш, дай бідним * і йди за Мною, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти допоміг святому Антонію отримати перемогу над силами темряви, † вчини, щоб ми, укріплені Твоїм таїнством, * завжди перемагали підступи злого духа. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:42 Середа 0 115 Літургія на кожен день, 22 лютого, четвер ПРЕСТОЛУ СВ. АПОСТОЛА ПЕТРА (біл) Свято
Видима будівля Католицької Церкви збудована на скелі, якою є апостол Петро і його наступники. Звернімо увагу, що вибір Петра був результатом не так його власної заслуги чи особистих якостей, як Божої ласки, Божого вибору (“не тіло і кров тобі це відкрили, а Мій Отець Небесний”). Тому й для нас сьогодні єдність з Апостольським Престолом не має залежати від нашого особистого ставлення до особи папи римського, хоч його особисті якості, зрозуміло, мають неабияке значення для християнського світу. Єдність з ним і молитовна підтримка у його нелегкому служінні є виконанням Божої волі, є єдністю з Тим, кого він представляє.