Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 лютого, п'ятниця
19:01 Четвер 0 250
25-02-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 26 лютого, п'ятниця

(фіол) П’ятниця І тижня Великого Посту
Слова сьогоднішнього Євангелія належать до одних з найважливіших, а одночасно і найважчих. Сьогодні Вчитель з Назарету каже, що відсутність пробачення, примирення, згоди найбільше обтяжує і ранить наше серце. Відчуймо вартість прощення, передусім в наших родинах, спільнотах. Нехай цьогорічний Великий Піст буде доброю для цього нагодою.

АНТИФОН НА ВХІД
Злагідни скорботи мого серця * і виведи мене з тісноти моєї. * Споглянь на моє горе й на труд мій, * і відпусти всі мої гріхи. (Пс 25 (24), 17-18)

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: дай Твої м ві  рним достойно приготуватися до великодніх свят, † щоб урочисто розпочаті тілесні зречення * принесли всім відновлення духа. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єз 18, 21-28
Читання з Книги пророка Єзекиїла.
Так говорить Господь Бог: «Коли ж злий відвернеться від усіх своїх гріхів, яких накоїв, і буде пильнувати всі Мої установи, чинити за законом та справедливістю, – він буде жити, не вмре. Усі переступи, що їх учинив, не будуть згадуватись йому більше; за свою справедливість, що чинив, він буде жити. Хіба Я бажаю смерті грішника, – слово Господа Бога, – а не те, щоб він відвернувся від своїх доріг та й жив? Коли ж праведник відвернеться від своєї справедливості, творитиме кривду й коїтиме всі ті гидоти, що коїть грішник, – то чи йому жити? Ні, не пригадається йому більше вся його справедливість, що чинив. За віроломство своє, яким провинився, і за гріх свій, яким згрішив, – за них він мусить умерти. Ви кажете: “Несправедлива путь Господня!” Слухайте, доме Ізраїля! Чи ж то Моя путь несправедлива? Чи ж то не ваші путі несправедливі? Таж коли праведник відступає від своєї справедливості й чинить кривду, і за те вмирає, то він умирає за кривду, що чинив. Коли ж грішник відвертається від гріхів, які коїв, і чинить суд і правду, він достойний жити. Він роздумався і відвернувсь від усіх своїх переступів, які накоїв; він певно буде жити, він не вмре». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 130, 1-2. 3-4. 5-6. 7-8
Як гріх згадаєш, хто встоїться, Боже?
З глибини я кличу, Господи, до Тебе. *
Господи, почуй мій голос.
Нехай Твої вуха будуть уважні *
до голосу мого благання.
Якщо, Господи, будеш зважати на беззаконня, *
то хто, Господи, встоїться?
Адже прощення є в Тебе, *
щоб мали страх перед Тобою.
Я чекав Господа, моя душа ждала, – *
я чекав на Його слово.
Моя душа на Господа чекає *
більше, ніж вартовий на ранок.
Більше, ніж вартовий на ранок, *
нехай на Господа надіється Ізраїль,
адже в Господа – милосердя, †
і багате викуплення – в Нього. *
Він викупить Ізраїля від всякого його беззаконня.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Єз 18, 31
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Повідкидайте геть від себе переступи ваші,
нове серце і новий дух зготуйте для себе.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 20-26
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам, що коли ваша праведність не перевищить праведності книжників і фарисеїв, то не ввійдете до Царства Небесного. Ви чули, що було сказано прадавнім: “Не вбиватимеш, а коли хто вб’є, той підлягає суду”. А Я кажу вам, що кожний, хто гні вається на брата свого, підпадає під суд. Якщо хто скаже на свого брата: “нікчемо” – той підлягає верховному суду. А хто скаже: “дурню” – той підпадає під вогняну геєну. Отже, якщо принесеш свій дар до жертовника і там пригадаєш, що твій брат має щось проти тебе, залиши там свій дар перед жертовником, піди спершу помирися зі своїм братом, а тоді  вже приходь і принось свій дар. Шукай згоди зі своїм противником швидко, доки ти з ним на дорозі, щоби противник не видав тебе судді, а суддя тебе не видав слузі й не кинули тебе до в’язниці. Воі стину кажу тобі: не вийдеш звідти, доки не віддаси останнього кодранта». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь сам вказує нам дорогу, що веде до Нього – це любов до ближнього; молімося, щоб ми через черствість своїх сердець не зійшли з цієї дороги і не загубили своєї душі повіки:
1. Молімося за Вселенську Церкву, яка устами Святішого Отця вказує народам дорогу миру, щоб всі почули її настанови.
2. Молімося за людей, які живуть у гніві та ненависті, щоб вони вміли пробачати своїм ближнім і знайшли мир та радість.
3. Молімося за невинно засуджених, щоб розіп’ятий Христос, тихий і смиренний, завжди був їхньою силою.
4. Молімося за родини, які страждають через алкоголізм, щоб з великим терпінням допомогали покинути цю погану звичку своїм найближчим.
5. Молімося за померлих, а особливо за наших предків, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню вірність вічним життям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми ніколи, навіть подумки, не скривдили ближнього, а власні образи пробачали з усього серця заради Христової любові.
Господи Ісусе Христе, Ти своїм прощенням навчаєш нас, як ми маємо пробачати нашим ближнім, вчини, щоб ми жили у злагоді та любові з усіма людьми і завжди йшли дорогою Твого пробачення та милосердя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми милостиво жертву, якою Ти дозволяєш себе перепросити * і через яку Ти у своїй великій милості повертаєш нам спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слово Господа: Я не бажаю смерті грішника; * бажаю, щоб він відвернувся від своєї поведінки і жив.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай свята трапеза Твого таїнства відродить нас † і, очистивши від давніх гріхів, * дасть нам участь у тайні спасіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Господи, споглянь милостиво на свій люд, * щоб його зовнішня покута принесла внутрішні плоди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.