Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Очільник ватиканської дипломатії: накопичення зброї – помилкова логіка
15:03 Четвер 0 608
25-02-2021, 15:03

Очільник ватиканської дипломатії: накопичення зброї – помилкова логіка

У посланні до учасників цьогорічної сесії Конференції з роззброєння (КР) архієпископ Пол Річард Ґаллахер наголосив на тому, що пов’язування національної безпеки з накопиченням зброї є помилковою "логікою" і залишається ганебним фактом, бо сприяє диспропорції між фінансовими й людськими ресурсами, що витрачаються на служіння смерті, та тими, що використовуються на служіння життю.
Про це повідомляє Vatican News.

У середу, 24 лютого 2021 року Секретар у справах стосунків Апостольського Престолу з державами архієпископ Пол Річард Ґаллахер звернувся за посередництвом відеопослання до учасників Сегменту високого рівня цьогорічної сесії Конференції з роззброєння (КР). Він підкреслив, що прагнення миру, безпеки та стабільності глибоко закладене в людському серці, «однак сучасний клімат взаємної недовіри та руйнування багатосторонності перешкоджає зусиллям, спрямованим на досягнення цих благородних прагнень».

Важливість роззброєння в різних сферах

Архієпископ Ґаллахер зауважив, що роззброєння повинно стосуватися як ядерної, хімічної та біологічної зброї, так і посиленої військової конкуренції в космічному просторі та сфер кіберпростору та штучного інтелекту. Апостольський Престол, за його словами, також занепокоєний незаконним обігом стрілецької та легкої зброї, а також вибухових боєприпасів, особливо, в регіонах конфліктів.

Помилкова логіка

Посилаючись на цьогорічне звернення Папи Франциска до дипломатичного корпусу, акредитованого при Апостольському Престолі, ієрарх підкреслив, що пов’язування національної безпеки з накопиченням зброї є помилковою "логікою" і залишається ганебним фактом, бо сприяє постійній диспропорції між фінансовими й людськими ресурсами, «що витрачаються на служіння смерті, та ресурсами, що використовуються на служіння життю».

Обнадійливі кроки

Ватиканський дипломат зазначив, що поряд з негативними тенденціями, було зроблено також обнадійливі кроки: набрання чинності Договору про заборону ядерної зброї (англ. Treaty on the Prohibition of Nuclear Weapons, TPNW) і пролонгація на ще один п'ятирічний період Договору між Російською Федерацією та Сполученими Штатами Америки про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь ("New START").

Світ, вільний від ядерної зброї, є можливим і необхідним

«Апостольський Престол хоче ще раз наголосити, – підкреслив його представник, – що світ, вільний від ядерної зброї, є можливим і необхідним. Це переконання, що підсилене набранням чинності Договору про заборону ядерної зброї, втілюється також у дусі Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), особливо статті VI, що є зобов'язуючою юридичною вимогою для всіх держав-учасниць». З огляду на наступну Оглядову конференцію з виконання ДНЯЗ, він висловив сподівання, що її результатом будуть конкретні дії, які призведуть до «якнайшвидшого досягнення припинення гонки ядерних озброєнь та вжиття ефективних заходів у напрямку ядерного роззброєння».

Пропозиції Апостольського Престолу

Архієпископ Ґаллахер підкреслив, що, усвідомлюючи складність роззброєння та контролю над озброєннями, Апостольський Престол бажає подати державам-членам Конференції з роззброєння дві пропозиції. Перша стосується участі в експертному дослідженні з питань верифікації, яке могло б надавати інформацію щодо роззброєння та контролю над озброєннями. Ватиканський дипломат підкреслив, що верифікація є не лише надзвичайно цінним заходом зміцнення довіри, а й фундаментальною складовою забезпечення ефективності договорів, відповідно до загальновідомої приказки "довіряй, але перевіряй".

Друга пропозиція Апостольського Престолу стосується відновлення офіційної дискусії щодо обмежень озброєнь та загального й повного роззброєння. Актуальність цієї пропозиції, за словами архієпископа Ґаллахера, випливає з усвідомлення «основних загроз миру та безпеці з їхніми численними вимірами в цьому багатополярному світі ХХІ століття, таких як, наприклад, тероризм, асиметричні конфлікти, кібербезпека, екологічні проблеми, бідність». «Ці загрози, – наголосив на завершення архієпископ Ґаллаґер, – спонукають нас відповісти згуртованішою та відповідальнішою співпрацею. Пандемія Covid-19 також чітко вказує нам на необхідність рухатися в цьому напрямку».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.