Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » 150-ліття Львівського Лікарського Товариства
11:03 П'ятниця 0 96
20-10-2017, 11:03

150-ліття Львівського Лікарського Товариства

Вранці 19 жовтня з подячної св. Меси в Митрополичій Базиліці розпочалися заходи, присвячені 150-літтю Львівського Лікарського Товариства.
Від імені архієпископа Мечислава Мокшицького, котрий в ці дні перебуває з душпастирським візитом за кордоном, численно присутніх у катедрі лікарів з України та з-за кордону привітав єпископ-сеньйор Мар’ян Бучек, котрий очолив Євхаристію і виголосив проповідь. Більшість гостей приїхали з Польщі та з польських медичних середовищ різних країнах світу. Святкування відбуваються з ініціативи голови Товариства польських лікарів Львівщини Евеліни Грицай-Маланіч.

Його Ексцеленція зазначив, що славу львівській медицині принесли лікарі, котрі були представниками багатьох народів та належали до різних віровизнань чи взагалі були невіруючими. Вони лікували й лікують хворих, не питаючи якої вони національності та в якому храмі моляться. Єпископ Бучек згадав зокрема, як психіатри з лікарні, що по вул. Кульпарківській, врятували від важкої недуги колишнього повстанця і художника Адама Хмельовського, котрий став св. братом Альбертом. Єпископу Мар’яну Бучеку судилося стати пацієнтом о. доктора Генріха Мосінга.

Після завершення св. Меси єпископ Мар’ян Бучек очолив заупокійні молитви біля пам’ятника львівським професорам на Вулецьких пагорбах та на Польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі, де зокрема поховані медики. На Вулецьких пагорбах молитву виголосив також о. Сергій Білоконь, відповідальний за референтуру медичного капеланства Львівської Архієпархії УГКЦ. Вінки і квіти були покладені також на Меморіальному комплексі воїнів УГА та на могили українських воїнів, загиблих в АТО.

У молитовних заходах з участю медиків взяли участь Голова Товариства Польської Культури Львівщини Еміль Легович, консул Польщі у Львові Мар’ян Орліковський, представники місцевої влади.
Автор : Костянтин Чавага

Джерело - Львівська архідієцезія 

По темі:
25-річчя відновлення парафії у Пилатківцях на Тернопільщині
Міжнародна міжконфесійна екологічна конференція на Закарпатті
Освячення каплиці парафії св. Йоана Павла ІІ У Сокільниках

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:53 Четвер 0 172 Домініканський круглий стіл в Університеті ім. М. П. Драгоманова
15 листопада 2017 року, коли Католицька Церква згадує, а домініканці особливо вшановують єпископа й доктора Церкви святого Альберта Великого, студенти факультету історичної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова зустрілися на круглому столі з представниками Інституту релігійних наук святого Томи Аквінського, щоб дізнатися про Орден Проповідників і його діяльність в Україні.