Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Міжнародна міжконфесійна екологічна конференція на Закарпатті
15:48 Вівторок 0 1 440
10-10-2017, 15:48

Міжнародна міжконфесійна екологічна конференція на Закарпатті

Делегація Релігійної Місії Caritas-Spes Львівської архідієцезії, до якої входили о. В’ячеслав Дорош, о. Микола Біскуп, п. Марія Войтановська і п. Маркіян Стефанишин взяли участь в Міжнародній конференції «Громадянське суспільство і релігійні організації за спільне збереження Творіння у Східній Європі», яка з благословення Голови Комісії з екології і мігрантів РКЦ в Україні єпископа Мукачівського Антола Майнека і Ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії sui juris (свого права) єпископа Мілана Шашіка 5-7 жовтня відбулася у Реколекційному домі в с. Синяк Мукачівського району Закарпатської області.
В роботі конференції взяли участь відповідальні за природоохоронну діяльність священики РКЦ, Мукачівської греко-католицької єпархії, УГКЦ, Євангельсько-Лютеранської Церкви Північної Німеччини, вчені та громадські діячі з України, Німеччини, Білорусі, Молдови і Вірменії. Зустріч відбулася за підтримки МЗС Німеччини.


Гостей привітали голова оргкомітету конференції доцент Ужгородського Національного Університету Олександр Бокотей і настоятель місцевої парафії о. Йозеф Трунк, котрий попровадив біблійну медитацію «Творіння». Священик розповів, що понад 20 років тому він прибув з Німеччини, щоби допомогти в душпастирстві німецьких римо-католиків у Закарпатті. Їхні предки, котрих називали швабами, переселилися туди у XVIII ст. Зокрема заснували Синяк. Однак у 1945 р., коли Закарпаття приєднали до СРСР, радянська влада депортувала швабів у Казахстан. Значна частина їх загинула. Коли отримали дозвіл на повернення, то в Синяку всі німецькі житла були зайняті й вони змушені були тулитися в стайнях і землянках та викуповувати свої будинки. Також було зруйновано храм. Німецькому священику вдалося відродити релігійне життя в Синяку, збудувати новий храм і Реколекційний дім. Але протягом останніх двох десятиліть усі німецькі родини виїхали до Німеччини і Австрії, й тепер о. Йозеф Трунк служить українською мовою для нових парафіян. Приходять сюди також пацієнти розташованого у Синяку бальнеологічного санаторію. Територія навколо храму нагадує дендрарій.

«Нашим завданням було відібрати підготовлені учасниками IRCEF – Міжрелігійного і громадянського природоохоронного форуму Східної Європи проектні ідеї й професійно їх оформити в проектні концепції, які буде покладено в основу Програми співпраці між IRCEF і донорами: Єврокомісією, Світовим Банком та іншими - сказав доц. Олександр Бокотей. – Наша зустріч була одним з етапів підготовки до робочої зустрічі в Берліні, що відбудеться в листопаді ц.р. На Закарпатті вже нагромаджено певний досвід організації Міжнародних міжконфесійних екологічних конференцій».По темі:
Храмове свято та 10-річний ювілей відсвяткували у Свидовцях, що на Рахівщині
Зустріч духовенства Мукачівської дієцезії
Закарпатські римо-католики відкрили будинок для паломників на 200 людей
Освячення будинку. Мукачівська дієцезія
Новини з України 10:02 Середа 0 119 Молитва за святої пам'яті єпископа Пурвінського у річницю священицьких свячень 13 квітня 1961 року диякон Ян Пурвінський отримав священицькі свячення. Рівно через 60 років в кафедральному храмі святої Софії у Житомирі зібрані єпископи, священики з житомирських парафій молились і дякували Богу за дар життя, покликання, священства, єпископства, святої пам'яті єпископа Яна, який не дожив до цього дня всього тиждень.


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.