Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ангел Господній з Папою Франциском за 24 вересня (повний текст)
14:33 Понеділок 0 254
25-09-2017, 14:33

Ангел Господній з Папою Франциском за 24 вересня (повний текст)

Дорогі брати і сестри, добрий день! У сьогоднішньому Євангелії (Мт 20, 1-16) ми почули притчу про робітників, які працюють один день. 

Ісус розповідає її, щоб пояснити два виміри Царства Небесного: перший – що Бог хоче покликати всіх до праці для Свого Царства; другий – що Він прагне дати всім однакову винагороду, тобто спасіння, вічне життя. Господар виноградника, який символізує Бога, виходить на світанку та наймає групу робітників, домовляючись про зарплату один динарій: це була чесна зарплата. Згодом він виходить ще і ще – загалом п’ять разів – аж до пізнього вечора, щоб найняти інших робітників, яких бачить без справи. На кінець дня господар наказує дати динарія всім, зокрема й тим, які працювали лише кілька годин. Звісно, робітники, які були найняті першими, нарікають, бо бачать, що їх зрівняли з тими, хто працював менше. Однак господар нагадує, що вони отримали те, про що було домовлено, тож нехай не заздрять, якщо пізніше він хоче бути щедрий для інших.

Ця «несправедливість» господаря слугує для того, щоб спонукати слухачів притчі до виходу на вищий рівень розуміння. Адже Ісус говорить не про проблему роботи або справедливої винагороди, а про Царство Небесне! Мораль така: у Царстві Божому немає безробітних, усі покликанні, щоб виконувати своє завдання; і всі зрештою отримають винагороду, яка виходить із Божої справедливості – не людської, на наше щастя! – тобто спасіння, яке Ісус Христос здобув для нас Своєю смертю та воскресінням. Спасіння не заслужене, а дане – спасіння безкорисне – тому «останні будуть перші, а перші – останні» (Мт 20, 16).  

Завдяки цій притчі Ісус хоче відкрити наші серця до логіки любові Отця, безкорисної та щедрої. Ідеться про те, щоб захоплюватися «думками» й «дорогами» Бога, які, нагадує пророк Ісая, не є нашими думками, не є нашими дорогами (Іс 55, 8). Людські думки часто позначені егоїзмом та особистими порахунками; наші вузькі й покручені дороги неможливо порівняти з глибокими та прямими дорогами Господа. Він виявляє милосердя – не забувайте про це: Він виявляє милосердя – прощає щедро, повний щирості й доброти, яку дарує кожному з нас, відкриває всім неосяжні простори Своєї любові та благодаті, які єдині можуть дати людському серцю повноту радості.

Ісус хоче, щоб ми вдивлялися в погляд цього господаря: погляд, із яким він помічає кожного з робітників, які чекають роботи, і кличе їх працювати до свого виноградника. Це погляд, повний уваги, доброзичливості; це погляд, який кличе, який запрошує підвестися й вирушити в дорогу, бо хоче життя для кожного з нас – життя повного, залученого, вільного від порожнечі й пасивності. Бог, Який не виключає нікого й хоче, щоб кожен досягнув повноти. Це любов нашого Бога – нашого Бога, який є Отцем.

Нехай Пресвята Марія допомагає нам прийняти логіку любові, яка визволяє нас від враження, наче ми заслужили Господню винагороду, й від осуду щодо інших людей.


Ангел Господній


Дорогі брати і сестри, вчора в Оклахома-Сіті був проголошеним блаженним Стенлі Френсіс Ротер, священик і місіонер, убитий із ненависті до віри за євангелізаційну працю й захист життя найбідніших у Гватемалі. Його героїчний приклад допомагає нам бути відважними свідками Євангелія й заохочує діяти на благо людини.

Сердечно вітаю вас усіх, мешканців Рима й іноземних паломників. Особливо вітаю хор Італійської католицької місії з міста Берна, римську спільноту «Comunione e Liberazione» і вірних із Вілладоссоли, Оффаненґо і Ноли. Усім бажаю хорошої неділі. І, будь ласка, не забувайте молитися за мене. Смачного обіду й до побачення!

Франциск, Папа

Ватикан, площа святого Петра

Неділя, 24 вересня 2017 р.

Переклад - Католицький Медіа-Центр


По темі:

Папа: міграція є нагодою для розвитку щирого міжрелігійного та екуменічного діалогу

Папа: боротьба з мафією вимагає формування нового буття громадянином

Папа закликав молитися за жертв мафії

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий