Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Свята Марія Магдалина – ікона місіонера, що звіщає воскресіння
14:43 Понеділок 0 483
26-06-2017, 14:43

Папа: Свята Марія Магдалина – ікона місіонера, що звіщає воскресіння

Приклад Марії Магдалини, як апостолки апостолів та «ікони» місіонерів, Папа Франциск запропонував учасникам Генеральної Капітули Згромадження Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа, приймаючи їх у Ватикані в суботу, 24 червня 2017 року.
«Ностальгія за минулим, яке могло бути плідним покликаннями й величним ділами, нехай не стає на заваді тому, щоб побачити життя, яке Господь пророщує поруч з нами в теперішньому часі», – побажав Святий Отець духовним синам Боґдана Янськєґо, апостола польських мігрантів у ХІХ столітті, закликавши їх:
«Не будьте опанованими ностальгією, але мужами, що спонукувані вірою в Бога історії та життя, звіщають прихід світанку навіть серед темної ночі; чоловіками споглядання, які зосередивши погляд свого серця на Господі, вміють розгледіти те, чого не бачать інші задля турбот цього світу; мужами, які вміють зі сміливістю, що походить від Святого Духа, звіщати, що Христос живий, що Він – Господь».
У цьому контексті Папа вказав на те, що Марія Магдалина разом з іншими жінками, що пішли до гробу, є «жінками, що виходять назовні», здатними покинути своє «гніздечко» та ризикнути. «Святий Дух, – сказав він, – кличе також і вас, братів-воскресінців, бути чоловіками, що не сидять на місці, бути спільнотою, що виходить назовні, до людських периферій, туди, куди необхідно нести світло Євангелія. Він кличе вас бути шукачами Божого обличчя там, де воно перебуває: не в гробах: «Чому шукаєте між мертвими того, хто живий?» – але там, де Він живе – у спільноті та в місії».
За словами Наступника святого Петра, лише той, хто вірить у Воскреслого, має мужність виходити, аби «нести благовість Воскресіння», приймаючи також небезпеки, пов’язані зі свідченням. «Як же багато є тих, які чекають цього радісного звіщення! І нам недозволено позбавити їх цього. Якщо Христове воскресіння є нашою найбільшою впевненістю та найціннішим скарбом, то як не поспішати звіщати його іншим?» – наголосив Святий Отець, вказуючи на те, що конкретним способом звіщення Христового Воскресіння є братерське життя у спільноті, приймаючи не тих, кого ми собі обираємо, але тих, кого нам дарує Господь.
З цього випливає заохочення Папи бути «будівничими євангельських спільнот», а не лише «їх споживачами». «Спільноти, – сказав він, – повинні бути відкритими на місію та відкидати почуття самодостатності, що веде до смерті». Тож у суспільствах, які «схильні все згладжувати та уніфікувати», в яких «несправедливість протиставляє та вносить поділи», не повинно забракнути «свідчення братерського життя в спільноті».
«Воскреслі для того, щоб воскрешати, визволені для того, щоб визволяти, народжені до нового життя, щоб зроджувати нове життя в усіх тих, кого зустрічаємо на своїй дорозі. Таким є ваше покликання і місія Братів Воскресіння», – підкреслив Святий Отець, наголосивши, що саме Воскресіння допомагає «виходити із хвилин смутку», відкриваючись на горизонти радості й надії, і з нього черпаємо сили для того, щоб «звіщати Добру Новину в цій культурі, часто позначеній смертю».
«Якщо нам вистачить мужності вийти до наших особистих і спільнотних гробів, то побачимо, як Ісус може нас воскресити з них. І це допоможе нам наново віднайти радість, щастя та захоплення, притаманні першим хвилинам нашої посвяти», – сказав Папа, заохочуючи членів Згромадження Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа «зберігати вдячну пам’ять минулого, жити сучасністю із захопленням та обіймати майбутнє з надією».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Місія учнів сповнена труднощів, але Бог завжди з нами
Вода – це життя. Папа зустрівся з представниками водних видів спорту
Папа з нагоди свята Ісусового Серця: Ставати малими, щоб почути Божий голос

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий