Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Про роботу медичних бригад у прифронтовій зоні в рамках акції «Папа для України»
12:09 Субота 0 306
7-04-2018, 12:09

Про роботу медичних бригад у прифронтовій зоні в рамках акції «Папа для України»

Два роки поспіль мешканці прифронтових сіл мають доступ до медичних послуг завдяки різноманітним програмам акції «Папа для України». Однією з таких програм стали мобільні бригади кваліфікованих медичних працівників Грецького медичного центру «Гіппократи», які чотири рази на тиждень виїжджають у міста та села вздовж лінії фронту, де здійснюють огляд пацієнтів і видають необхідні медикаменти.
Про це повідомляє сайт «Папа для України».

Як правило, у складі мобільної бригади є терапевт, два профільні лікарі (ендокринолог, кардіолог, гінеколог або невропатолог) і медсестра. Прийоми відбуваються в приміщеннях місцевих ФАПів, шкіл, палаців культури й інших приміщеннях населених пунктів Волноваського, Мар’їнського, Нікольського, Мангушського районів за заздалегідь установленим графіком. Усі послуги та необхідні медикаменти надаються безкоштовно.

Про те, які проблеми зі здоров’ям найчастіше виникають у мешканців прифронтових територій, і про перебіг проекту розповів головний лікар грецького медичного центру «Гіппократи» Олександр Лазаренко.

«Люди живуть в постійному стресі. Останнім часом дуже зросли захворювання на цукровий діабет, церебральний атеросклероз, ішемічну хворобу серця. Усе це, звичайно, пов’язано з нервовими потрясіннями. Із кожним нашим приїздом ми констатуємо, що, на жаль, у нас з’являються все нові й нові пацієнти – це сумний результат бойових дій.

У багатьох прифронтових селах немає навіть елементарного медичного обслуговування, пунктів першої допомоги, а там де вони є, часто відсутні медичні працівники. Одні пішли на пенсію, інші, на жаль, змушені через бойові дії виїхати за межі району, області, а може й України. Наприклад, мій добрий товариш, хороший хірург, змушений був покинути власний дім після того, як його зруйнував снаряд, і переїхати до Києва. Відтік кваліфікованих спеціалістів із Донеччини значний, це теж створює проблеми для наших пацієнтів, тому що працівників у медичних закладах уздовж лінії вогню дуже мало. У деяких місцях їхня присутність сягає лише до 20% від потреби. Таких фахівців як терапевти, окулісти, ендокринологи в районних лікарнях узагалі немає. Наприклад, у Нікольському районі відсутні окуліст, ЛОР лікар, інші вузькі фахівці. Це ще раз підтверджує, що мобільні бригади своєчасні та гостро необхідні.

За останній час стрімко виросли показники дитячої захворюваності на цукровий діабет. Якщо раніше в Маріуполі не було навіть ліжок для лікування цукрового діабету в дітей, тому що не було достатньої кількості пацієнтів, то сьогодні, на базі дитячої лікарні, відкрилися дитячі ендокринологічні ліжко-місця. Це теж результат бойових дій. Діти піддаються всім цим впливам, вони реагують на все по-своєму і, на жаль, у них реакція проявляється у вигляді захворювань.

Також останнім часом ми дедалі частіше натрапляємо на зростання онкологічних захворювань. Ще однією патологією, яка почастішала за останній час, став туберкульоз. Його зупинити неможливо, але можна виявити і своєчасно почати лікування. Ми маємо таку можливість завдяки пересувному флюорографу, який задіюємо при виїздах мобільних бригад та проводимо флюорографічне обстеження. Головне – вчасно виявити такі патології як туберкульоз, як онкологічне захворювання легенів, і постаратися вилікувати пацієнта.

Завдяки допомозі Папи Римського усі пацієнти в рамках проекту отримують необхідні безкоштовні медикаменти. На сьогодні, за результатами чотирьох місяців проекту (він почався у грудні 2017 року), допомогу від мобільних бригад отримали 12 578 осіб. Плануємо, що на час завершення проекту – травень 2018 року – буде охоплено понад 18 тисяч мешканців у понад ста прифронтових містах і селах».

За темою:
Грецький медичний фонд надасть допомогу 20 тисячам переселенців у Донецькій області
Триває проект «Насіння. Їжа на кожен день» у рамах акції «Папа для України»
«СОС Дитячі містечка»: За підтримки Папи й далі допомагаємо постраждалим від війни

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:12 П'ятниця 0 81 Освячення єлеїв і мира в харківській катедрі 17 квітня, у Велику Середу, у харківському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці єпископ Станіслав Широкорадюк, єпископ Ян Собіло та ще понад двадцять священиків Харківсько-Запорізької дієцезії зібралися на Святу Літургію освячення єлеїв та мира.