Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: розпочався похід для визволення Отранто
10:40 Неділя 0 270
8-04-2018, 10:40

Цей день в історії Католицької Церкви: розпочався похід для визволення Отранто

8 квітня 1481 року розпочався хрестовий похід, метою якого було визволення від турків італійського міста Отранто.
1480 року війська Османської імперії взяли Отранто в облогу та, попри відчайдушний опір гарнізону, здобули його. Місто збиралися використати як плацдарм для майбутнього наступу вглиб Італії, зокрема на Рим. Папа Римський Сикст IV особисто спонсорував бойові операції генуезького флоту, яким керував кардинал Паоло Фрегозо. Операції на суші очолив син короля Неаполя Альфонс. Християнським військам вдалося повністю оточити місто. Саме тоді до османських воїнів надійшла звістка про смерть султана Мехмеда ІІ, і вони попросили відпустити їх на батьківщину, що їм було великодушно дозволено.

За час окупації Отранто близько 800 мешканців міста, з-поміж яких збереглося лише ім'я кравця Антоніо Премальдо, було страчено за відмову зректися християнської віри. 2007 року Папа Бенедикт XVI визнав їх «мучениками, які загинули через ненависть до віри». 12 травня 2013 року мучеників Отранто канонізував Папа Франциск.

Павло Зінченко

За темою:
Цей день в Історії Католицької Церкви: єгипетські мусульмани полонили короля Людовіка IX Святого
Цей день в історії Католицької Церкви: закінчився Авіньйонський полон
Цей день в історії Католицької Церкви: стратою 26 католиків у Японії розпочалися гоніння на християн

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Історія Церкви 14:04 Четвер 0 176 Історія з Катехизмом Католицької Церкви У новому номері журналу «Verbum» ідеться про Катехизм Католицької Церкви. Та його версія, яку маємо сьогодні, зовсім молода: їй щойно чверть століття. Олексій Браславець розповідає про те, які були раніші катехизми й до кого спрямовані. Пропонуємо читачам КМЦ фрагмент про Катехизм Пія V, що побачив світ після Тридентського собору.