Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» Tantum ergo Sacramentum veneremur cernui…
11:15 Вівторок 0 413
20-06-2017, 11:15
--- 413 0

Tantum ergo Sacramentum veneremur cernui…

В неділю 18 червня, коли Римсько-Католицька Церква в Україні обходила урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христа, вірні кафедральної парафії св. Петра і Павла в Луцьку мали можливість віддати честь та поклонитися Господу присутньому у Пресвятих Дарах.
У гомілії, настоятель кафедральної парафії св. Петра і Павла, о. кан. Павло Хом’як, пригадав вірним, що Церква віддає честь Пресвятій Євхаристії, яка становить найцінніший скарб, адже тут є присутній реально та правдиво сам Ісус Христос. Наша участь у Євхаристії, уподібнює нас до Марії з Витанії, яка сиділа біля ніг Ісуса та вслуховувалась в слова Учителя. У Пресвятій Євхаристії, відбувається переміна дарів цієї землі, хліба і вина, яка призначена для того, щоб перемінити наше життя і, таким чином, започаткувати переміну світу. Адже сучасний світ, наша держава, наші родини, наші серця потребують переміни. «Хто розпізнає Ісуса в освяченій частці, – сказав Бенедикт XVI, – той розпізнає Його в ближньому, який страждає, голодний чи спраглий, в чужинцеві, нагому, хворому та ув’язненому, він є уважним до кожного і докладає конкретні зусилля для того, щоб допомогти потребуючим. З дару Христової любові походить отже наша особлива християнська відповідальність за будування солідарного, справедливого та братерського суспільства».
Згідно з Традицією Церкви, після урочистої Євхаристії відбулася теофорна процесія до чотирьох вівтарів, які вірні приготували та прикрасили квітами.
Перед процесією, настоятель заохотив вірних, щоб ця процесія була виразом не лише нашої віри у реальну та правдиву присутність Ісуса Христа, але також стала винагородженням за всі скоєні гріхи цілого світу та наші особисті.
Євхаристійну процесію очолили наймолодші парафіяни, які перед Євхаристійний Ісусом розкидали пелюстки квітів.

Парафіяльний хор, підчас процесії, виконував спів на латинський мові «Tantum ergo Sacramentum veneremur cernui…», а також лунав спів на українській та польський мові. На завершення процесії, у стінах храму та людських сердець залунав величальний гімн «Te Deum laudamus».
Джерело - Луцька дієцезія

По темі:
Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Христових в Житомирі
Урочистість Тіла і Крові Христа у Львові
Урочистість Пресвятих Тіла і Крові Ісуса Христа

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
--- 09:27 Вівторок 0 409 Розповіді доброї книги"Біблія" Головні герої цієї захопливої  оповіді -мишенята Пімпі і Пампі .
Вони живуть у бібліотеці , де книги о 02:37 та 19 с. оживають.
Мишенята мандрують сторінками Біблії, з якої дізнаються про створення світу, та перечитують багато повчальних історій.