Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» Літургійні та душпастирські матеріали на першу суботу вересня
10:34 Понеділок 0 456
28-08-2017, 10:34
--- 456 0

Літургійні та душпастирські матеріали на першу суботу вересня

Перша субота місяця – 2  вересня 2017 р.
МАЛІ ГОДИНИ НА ЧЕСТЬ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (продовження)
 (Пропозиція проповіді)
Сьогодні, в першу Суботумісяця вересня будемо придивлятися черговим старозаповітнім картинам, використаним у Малих Годинах для вираження правди про привілей Непорочного Зачаття Марії. Таким чином хочемо краще пізнавати Ту, яка так багато піклується про спасіння нас усіх.
Закрита брамо Божа, * руно Гедеона,
Стільник солодкий меду * сильного Самсона.
ЗАКРИТА БРАМА БОЖА (Portaclausa numinis)
Тут йдеться про священне зображення воріт, які були закриті для смертних, і призначені тільки для Бога. Є дві біблійних традиції. Одна з них є баченням східних воріт з пророцтва Єзекіїля, а інша закорінена у Пісні Пісень, де Бог-Наречений звертається до обраної спільноти, яка зображує Церкву:
„Садок замкнений, моя сестра-дружина, садок замкнений, криниця під печаттю." (Пісн4,12).
Маємо в цій апострофі делікатне посилання на Едемський сад, де знаходилось джерело, породжуюче річки і зрошуюче світ. Біблійний поет називає Ізраїль єдиною властивістю Ягве, яку Він ревно охороняє від язичницьких впливів. Подальші роздуми над тими текстами черпаємо з двадцять четвертої глави Сираха: Божа Мудрість ототожнюється там з райським джерелом, яке своїми великими водами напоює громаду Ізраїля (Сир 24, 4nn). В християнській інтерпретації джерелом мудрості є Ісус Христос, новий Адам, а Його Церква є початком поверненого Раю. У цій есхатологічній громаді віруючих ідеальною моделлю вірності Богові є Матір Христа, Наречена Пресвятої Трійці.
Символ закритого Едемського саду (Бут 3,24) і запечатаного джерела - це більше, ніж проста ілюстрація невинності Марії до народження, під час і після родів. Біблія часто говорить про закриття каменем отвір колодязя зі страху перед забрудненням води. Отже, Бог, як хороший садівник, простежив, щоб бездоганне джерело, з якого потечуть «ріки живої води» (Йн 7,38), залишилося Його виключною власністю. Книга Приповідок називає подружню вірність «питтям води, що б’є з власної криниці» (Прип 5, 15). Але «вірність» в Біблії має також переносне значення, яке акцентують пророки. Це турбота про дотримання заповідей Божих, дотримування Закону. І в цьому сенсі моделлю (зразком) для святої Церкви залишається завжди Пресвята Діва Марія, котра «зберігала всі ті слова у своєму серці» (Лк 2,51).
Великий древній екзегет св. Єронім, таким чином, захищає гідність дівоцтва, посвяченого Богові: «Христос дівою, Матір нашої Діви – діва на все життя. Мати, а водночас діва. Ісус бо прийшов через зачинені двері (Йн 20, 26), і в Його гробниці, яка була нова і вирубана у твердій скелі, ніхто до, ні після не був покладений (Мт 27, 60). Він - Садок замкнений, криниця під печаттю (Пісн 4, 12). Він – брама святині, що звернена на схід (Єз 44,1-3), яка завжди зачинена і яка ховає в собі або видає Святеє святих, через яку Сонце справелдивості (Мал 4,2), наш Первосвященик за чином Мелхіседека (Пс 109,4; Євр 5,6.10) входить і виходить» (Лист 49).
РУНО ГЕДЕОНА
Гедеон був один зі древніх «суддів» Ізраїля, призначений співвітчизниками на начальника в повстанні проти іноземних загарбників. Не бажаючи поспішно прийняти так важливе рішення, він спочатку запитує Бога про знак, який буде підтвердженням волі народу:
«Промовив тоді Гедеон до Бога: “Коли ти справді хочеш рятувати Ізраїля моєю рукою, як обіцяв,то ось я розстелю на току вовняне руно. Якщо роса впаде тільки на руно, а вся земля буде суха, то знатиму, що спасеш Ізраїля моєю рукою, як обіцяв.”Так і сталось. Устав він другого дня вранці, стиснув руно та витиснув з нього росу, повну чашу води.Однак же Гедеон промовив до Бога: “Нехай твій гнів не запалає проти мене, коли ще раз промовлю. Дозволь мені, прошу, зробити ще одну пробу з руном: нехай тільки воно буде сухе, на всій же землі нехай буде роса.”І вчинив Бог так тієї ночі: тільки руно було сухе, а на землі навкруги була роса» (Суд 6,36-40).
Подібність опису Благовіщення (Лк 1, 26-38) з історією покликання Гедеона (Суд 6,11-17) помагає зрозуміти зв'язок знаку руна з таємницею Втілення. Роса, відповідно до біблійної символіки є виявом Божої благодаті. Отже, благодать об’явилась в найбільш досконалій формі після зішестя Святого Духа на Марію і втілення Сина Божого. У цьому сенсі, св. Іриней, єпископ Ліона, пояснив вищезгаданий фрагмент, у другому столітті (Проти єресей 7 / 7,17,3).
     Чітке порівняння Марії до руна зустрічаємо у св. Єфрема:
  «Марія була руном,
на яке Отець зіслав благословенний дощ.
Оросили Її краплі для Адама,
який ворогом прихований у відхлані,
ожив і повстав з могили» (TMB 1,34).
Тему «руна», знаходимо в Псалмі 72. Це молитва за ідеального царя-Месію, який буде на Землі персоніфікацією Божої справедливості:
„Боже, дай свій суд цареві, –
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій
і судом – Твоїх убогих
Нехай принесуть гори мир народу,
а пагорби – справедливість.
Він буде судити бідних із народу,
спасатиме синів убогих
і гнобителя впокорить.
Тебе будуть боятися, доки існує сонце і місяць,
з покоління в покоління.
Він зійде, як дощ на покоси, –
немов рясні дощі, що зрошують землю..." (Пс 72,2-6).
Інтерпретований в новому ракурсі, псалом також є ілюстрацією ролі Марії в таємниці Сина.
Св. Йоан Дамаскин, у своїй проповіді говорить відносно Марії: «Ти прийняла не слугу ангела (Йн 5,4), але великої ради Ангела, який впав, як роса, без шуму на руно (Суд 6.37), і всю страждаючу і приречену на смерть природу відновив ради міцного здоров'я (...). «а в іншій проповіді риторично запитує Її:"Чим є руно Давида (Пс 72,6), на яке, мов дощ зійшов Син Царя і Бога всесвіту, і співіснуючий та співцарюючий з Отцем? Чи ж не Ти (Маріє), мабуть, є ним? " (Т 1229 і 238).
(Переклад з: Ks. Antoni Tronina, Obrazy i symbole biblijne w Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP)
Молитва в інтенції винагородження
перед св. Розарієм
Царице святого Розарію! Ось ми преклоняємо коліна у молитві, щоб у першу суботу місяця молитися Розарієм, про який Ти просила. Ми хочемо ним винагороджувати за свої гріхи, гріхи наших рідних і близьких, гріхи нашої Батьківщини і всього світу. Прагнемо молитися особливо за тих, хто далеко відійшов від Бога і найбільше потребує Його милосердя. Підтримай нас благодаттю, щоб ми пам’ятали про намір, який Ти нам визначила. Допоможи нам винагороджувати нашим розарієм страждання Твого Непорочного Серця і страждання Пресвятого Серця Ісуса.
Роздуми над тайнами Святого Розарія
Таємниці світла
Хрещення Господнє
Весілля в Кані Галілейській
Проповідь Божого Царства і заклик до навернення
Преображення на горі Табор
Встановлення Євхаристії
Перша таємниця Фатіми - "це бачення пекла", - пише сестра Люція. "Богоматір показала нам море вогню, який, здавалося, в глибині землі. Ми бачили в цьому морі демонів і душ, які були прозорими посудинами або бурим розжареним вугіллям в людській формі ... плаваючі у вогні, підняті полум'ям, яке виходило з них разом з великими клубами диму. Вони падали в різні сторони, як іскри у величезній пожежі, без ваги, в стані невагомості, серед болючих і відчайдушних стогонів та криків. Дивлячись на них можна було померти від страху".
Чи тайна хрещення Ісуса в річці Йордан чітко не говорить про існування гріха і необхідності звільнитися від нього? В іншому випадку чекає нас пекло...
Молімося разом, щоб ми прийняли близько до серця заклик Божої Матері Фатімської, і роздумуючи про гріх і його наслідки, запрагнули жити згідно благодаті Хрещення - в союзі з Господом і в послусі до Його вчення.
Друга таємниця Фатіми говорить про Непорочне Серце Марії, як про порятунок для світу. Божа Матір сказала: "Ви бачили пекло, куди йдуть душі бідних грішників. Щоб врятувати їх, Бог хоче встановити у світі молебень в честь мого Непорочного Серця. Якщо це буде зроблено, що я вам скажу, багато душ буде врятованих, буде мир у всьому світі. Війна закінчиться. Але якщо ви не припините ображати Бога ... "- тут Пресвята Матір почала креслити нам картини воєн, голоду, репресій.
Чи таємниця об’явлення Ісуса в Кані Галілейській не вказує на позитивні наслідки послуху Діві Марії? Чи ми, як слуги весілля, не повинні послухати Її прохань і вимог? А Вона просить так мало. Тоді вона сказала, "Наповніть посудини водою," і слуги наповнили їх до верху. Сьогодні Вона каже: "Я вимагаю посвячення Росії моєму Непорочному Серцю і жертвування Святого Причастя в перші суботи як відшкодування за гріхи".
Пресвята Матір, допоможи кожному з нас виконати Твої вимоги! Дай, щоб ми постійно жили актом посвячення Росії і в світу Твоєму Непорочному Серцю. Допоможи нам бути об'єднаними зі Святішим Отцем, який відданий Тобі. Випроси для нас також благодать ревної відданості, щоб ми сумлінно віправляли молебень відшкодування за гріхи у перші суботи місяця.
Третя таємниця Фатіми показує шлях сучасної Церкви, який визначає перш за все потрійний заклик до навернення і покаяння: "Ангел, вказуючи правою рукою на землю, сказав сильним голосом:«Покаяння, покаяння, покаяння! "Це було тоді, коли у видінні можна побачити "щось подібне до того. як люди з'являються в дзеркалі, коли вони проходять перед ним". Діти Фатіми побачили всю процесію Церкви на чолі зі Святішим Отцем, з єпископами, священиками, богопосвяченими особами та мирянами. Видіння говорить про страждання і смерть. Хіба Ісус не казав, навчаючи на палестинській землі: "якщо ви не покаєтеся, то загинете всі так само"? Лише реальне прийняття заклику до покаяння і переміна свого життя може підштовхнути світ і нас до Божого порядку і миру.
Пресвята Матір, допоможи нам прийняти заклик Ісуса до навернення, щоб ми змінили  розкрите Тобою видіння і не допустили до того, щоб воно здійснилось. Нехай наше життя в умертвінні і покаянні сприятиме поглибленню того, чого ми зараз є свідками: скасування небезпечних пророкувань, які є умовними – тобто залежать від нашого покаяння і прийняття до наших сердець Царства Божого.
Таємниця Фатіми запевняє: "Накінець, Моє Непорочне Серце восторжествує." Виповнення цієї обітниці очікуємо з нетерпінням. "Моє Непорочне Серце восторжествує." - що це означає? Серце, відкрите на Бога і очищене через споглядання Бога є сильнішим, ніж гармати і усяка інша зброя! "Fiat", висказане Марією -.перемінило хід світової історії, бо Вона дала світу Спасителя, тому що завдяки Ії "так" Бог міг стати людиною в нашому світі і залишається там назавжди".
Ми знаємо, що тріумф, предсказаний у Фатімі буде плодом відданості Непорочному Серцю Марії. Це означає наближення серця до марійного "Fiat" - "Хай буде воля Твоя" – щоб воно стало центром формування людського існування.
Чи таємниця Преображення на горі Табор не є передвісником перемоги Бога над силою зла і страждань? Чи обітниця Богоматері з Фатіми не є для нас, «Табором нашого століття", даючи нам передсмак перемоги, його заповідь та його гарантії?
Пресвята Матір, допоможи нам наслідувати Твоє Непорочне Серце, щоб ми могли навчитися жити кожен день Твоїм вірним Fiat і спричинялися до швидкого тріумфу Твого Пречистого Серця.
В останніх словах таємниці Фатіми видно, що "сатана має владу над цим світом. Ми бачимо це, і ми це відчуваємо постійно. Він має міць, бо наша свобода дає людині можливість відійти від Бога. Проте, відколи сам Бог має людське серце і, завдяки тому спрямовує людське серце до добра, до Бога - свобода для зла більше не має останнього слова».
Таємниця Тайної Вечері вказує на присутність сатани в світі і силу його дій. Євхаристійний стіл, одкровення нескінченної любові Бога, стає одночасно місцем зради і гріха. В Іуду - як ми читаємо в Євангелії - вселяється сатана. І хоча диявол зміг стати в самому серці таємниці Божої любові і милосердя, то все таки він не зміг подолати Ісуса. Бог використав його для того, щоб зробити ще більше добра!
З тих пір, вступають в силу слова: "У світі зазнаєте страж­дання, але будьте відважні: Я пе­ре­міг світ!» (Йн 16, 33). Послання Фатіми запрошує нас вірити в цю обітницю, яка уприсутнюється перед нами в кожній літургії Св. Меси, і в кожній адорації Ісуса, прихованого під виглядом хліба і вина.
Пресвята Матір, випроси нам цю благодать, щоб ми могли завжди виступати на боці добра, на стороні Бога і відкидати навіть саме маленьке зло. Допоможіть нам зрозуміти, що силу до боротьби зі злом, ми можемо черпати з Євхаристії – Таїнства переможної любові Бога.
МОЛИТВА ПРО ІНТЕНЦІЮ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПЕРЕД РОЗДУМАМИ

Найсвятіша Матір, Непорочна Маріє!
З радістю приймаю Твоє запрошення брати участь у Твоїх роздумах. У перші суботи Ти відкриваєш своє Непорочне Серце для кожного, хто прагне влити у своє серце ці найважливіші знаки, які Бог явив нам у Фатімі. Прошу Тебе: відкрий переді мною своє Серце. Насмілююсь просити про це зі смиренням, але й з дитячою сміливістю, бо прагну наслідувати Тебе, прагну жити любов’ю до Твого Сина, прагну завжди перебувати у стані благодаті і любити Твій святий Розарій, врешті, бо прагну всього, що я тільки можу пожертвувати в дусі відшкодування за грішників. Дай мені брати участь в Твоїх роздумах, а я обіцяю впроваджувати у життя Слово, яке Ти увіллєш до мого малого серця, щоб воно ставало щораз милішим Тобі, щораз ближчим Тобі, щораз більш подібним до Твого Непорочного Серця. Амінь.
МОЛИТВА В ІНТЕНЦІЇ ВИНАГОРОДЖЕННЯ
ПІСЛЯ СВЯТОГО ПРИЧАСТЯ
Я люблю Тебе, Ісусе, Царю вічної любові, і приймаю Тебе з любов’ю Царе́м мого серця.
Прошу Тебе: сховай мене назавжди у своєму божественному Серці і прийми моє життя як дань вдячності за дар спасіння, який Ти даєш мені за посередництвом Непорочного Серця Марії.
О добра Матінко, перепрошую Тебе за мої гріхи, гріхи моєї сім'ї, гріхи Батьківщини і гріхи світу, котрі ранять Твоє Непорочне Серце! Щоби відшкодувати Тобі за всі страждання, яких ми, невдячні діти, Тобі завдаємо, жертвую Тобі нескінченну любов Ісуса, присутнього в моєму серці.
З любов’ю віддаю себе під Твоє царювання, щоб якнайшвидше воцарилося Твоє Непорочне Серце. Прибіжище грішників, молись за нас!
 
 
Літанії та молитви на вибір:
 
Літанія на честь Божої Матері Фатімської
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, Kyrie, eleison.
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, поклоняємось Тобі і прославляємо Тебе, Kyrie, eleison.
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, перепрошуємо Тебе за гріхи наші та усього світу, Kyrieeleison.
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, жертвуємо Тобі Тіло і Кров, Душу і Божественність Господа нашого Ісуса Христа, присутнього на усіх місцях землі, Kyrieeleison.
Боже, наш Отче, перед Твоїм обличчямми радіємо з планів Твоєї любові та милосердя, будь прославлений.
Боже, наш Отче, віддаємо Тобі честь разом з Марією, яку Ти нам дав за Матір,
Боже, наш Отче, дякуємо Тобіза те, що у своїй спасенній волі вчинив Марію Співвідкупителькою,
Боже, наш Отче, Ти прагнеш, щоб Вона могла нам об’являтись, повчати нас і напоумлювати,
Боже, наш Отче, дякуємо Тобі за фатімські об’явлення з посланням молитви, навернення і покаяння,
Отче світла, Ти від віків вподобав собі Марію та зберіг Її від усякої скверни, Тобі слава навіки.
Отче всемогутній, Ти приоздобивМарію сяйвом та міццю,
Люблячий Отче, Ти від початку історії вказав Марію, як переможну Жінку і знак надії,
Отче тричі святий, Ти в усій повноті звершив діло святості в Марії,
Отче, який посилаєш Духа Святого, щоб за згодою Марії сформував у Ній тіло і душу Спасителя,
Свята Діво Фатімська, радуйся.
Любляча Мати наша і Вихователько,
Мати, що діє через любов і доброту,
Провіднице на шляху спасіння,
Мати і Вихователько, яка сумує над нами,
Слугине Господня, котра пригадуєш про спасенне послання свого Сина - Спасителя,
Владичице ясніша над сонце яка своїм світломпроникає нашу тьму,
Пресвята Діво Святого Розарію, до Тебе прибігаємо, Маріє.
У наших печалях, слабкостях і гріхах,
У внутрішніх травмах і стражданнях,
У духовному безсиллі і відчаї,
В утисках духовних і матеріальних проблем,
Щоб ми полюбили Твій Розарій, просимо Тебе, Мати Святого Розарію.
Щоб роздуми таємниць Святого Розарію показували нам правду нашого життя,
Щоб роздуми таємниць Святого Розарію переміняло наше життя,
Щоб молитва на Святому Розарії віддавала нас кожен раз повніше Богу і людям,
Щоб молитва на Святому Розарії трощила наші серцяiпросвіщала сумління,
Щоб молитва на Святому Розарії будила в нас святі прагнення,
Щоб молитва на Святому Розарії додавала сили  чинити добро,
Щоб молитва на Святому Розарії інтегрувала наші серця в любові і єднала з Богом,
Провіснице миру iнаша Заступнице, заступайся за нами.
Щоб кожне серце прагнуло Божого миру,
Щоб в наших родинах міцнів дух любові та злагоди,
Щоб поранені родини отримали людську допомогу і відчували переможну міць благодаті,
Щоб ми вміли визнати свої помилки, вибачатись за них і пробачати іншим,
Щоб ми мали відкриті очі та серця на потреби ближнього,
Щоб постійно було в насживе прагнення євангельського навернення і переміни,
Щоб ми вміли йти шляхом християнського покаяння,
Щоб усі люди прямували до миру, а людство ставало однією родиною Божою,
Фатімська Діво, що схиляєшся над нашою злиденністю, віддаємо Тобі честь і благаємо, будь Матір’ю Милосердя.
Усім, які Тебе знають і віддають честь як Матері Бога,
Усім, які люблять Твоє Непорочне Серце і Йому віддаються,
Усім, які живуть духом покаяння і відшкодування за блюзнірства проти Тебе,
Усім, хто шукає глибокої віри та витривалим у молитві,
Усім, хто любить Церкву, Хрест і Євангеліє,
Усім, хто страждає духовно і фізично, хто бідний, знедолений і змучений життям,
Мати, яка кличеш до покаяння та навернення, Тобі довіряємо, Тебе благаємо.
Подивись з милістю на сумнихiзнедолених,
Випрошуй грішникам повстання з падіння,
Пробуди сумління, які сплять,
Для правих будь світлом і зміцненням,
Веди до свободи зневолені серця і розум,
Відступникамвипроси благодать повернення, aневіруючим світло віри,
Тим, що вчинили шкоди духовні, моральні і матеріальні вказуй шлях відшкодування,
Підтримуй батьків у виконанні їхніх обов’язків,
Фатімська Діво, на Твоє слово і перед Твоїм обличчямпадаємо з приводупровин наших перед Богом і Твоїм Непорочним Серцем.
Помножилися на землі нашій святотатства і блюзнірства, прости нам, помилуй, Господи, Твій народ.
Числені є наші провини і перед Тобою їх складаємо,
Нищимо та профануємо храми і кладовища, Твоє святе Ім’я та святість життя дану нам Богом,
Залишаємо Тебе самого, коли нападають на Тебе, а в годинах випробуваньми не готовістати на Твоєму боці,
Приймаємо рішення Пилата щодо святого хреста, знаку Твоєї любові та спасіння,
Уступаємо в боротьбі про Твої права та моральний лад,
Проливаємо невинну кров і вбиваємо духовно,
Земля наша опоганена вбивствами, насильством і крадіжками,
Ми попали в ідолопоклонство матерії, поширюється культ тіла і пропагується насилля,
Погоджуємось з цивілізацією смерті та з погордою до слабких,
Великі злочини та беззаконня залишаються без кари, покаяння та відшкодування,
Визнаємо наші особисті гріхи та згіршення,
Блюзнірства вчинені Непорочному Серці Марії,
Гріхи занедбання, страхуi байдужості в нашому щоденному житті,
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, прости нас!
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий, вислухай нас!
Пресвята Трійце, Отче, Сину, Духу Святий,помилуй нас!
С. Молись за нас, Мати Божа Фатімська.
В. Щоб ми удостоїлись обітниць Христових і Твоїх.
Молімося: Мати наша небесна, Ти приходила до нас, закликаючи молитися, припинити грішити, навернутися, покаятися і спокутувати зло, і залишилася з нами в цьому фатімському символі материнства. Віддаємося Твоєму Непорочному Серцю і з довір’ям просимо, щоб Ти своїм материнським заступництвом приблизила нас до „джерела життя, яке струменіє на Голгофі". Перемінюй нас духовно. Веди до святості  та спасіння, яке вислужив нам своєю смертю на хресті Твій Син, наш Спаситель, Ісус Христос, котрий живе і царює навіки вічні. Амінь.
Літанія довіри Фатімській Богородиці
Мати Відкупителя
Зоре небесна, найпростіший шлях до неба,
Ти -воротадо вічного Раю...
зволь підняти, просимо, людпадаючий,
в гріхах заплутаний,
бажаючий з них піднятись.
Сьогодні, зібрані біля Твоїх ніг,
Мати Христа і Мати Церкви,
ще раз звертаємось до Тебе,
щоб подякувати Тобі за все,
що Ти вчинила протягом цих важких років
для Церкви, для кожного з нас
i для усього людства.
Повторяємо:Тобі подяка,о Фатімська Діво.
-Мати Христа і Мати Церкви – Ми сьогодні тут, щоб дякувати Тобі, що Ти нас завжди вислуховуєш, проявляючи до нас своє Материнство,
-Мати Місійної Церкви – яка мандрує по землі в напрямку третього тисячоліття християнства, дякуємо Тобі за Твою присутність з нами.
-Мати людства – дякуємо Тобі за постійну опіку, яка дозволила нам уникнути катастрофiнезворотніх знищень, зробила можливим прогрес та здобуття сучасних досягнень суспільних.
-Мати народів – дякуємо Тобі за несподівані переміни, котрі повернули віру в майбутнєнародам, котрі довго були пригнічені та принижені.
-Мати життя – дякуємо Тобі за численні знаки, які говорять про те, що Ти є з нами  і охороняєш нас перед злом та силами смерті.
-Мати життя – дякуємо Тобі за те, що Ти була в особливий спосіб 13 травня 1981 р.,  біля св. Йоана Павла II, котрий відчував біля себе Твою турботливу присутність.
-Мати кожної людини – яка бореться за життя, що не знає смерті, дякуємо Тобі, що допомагаєш нам у цій боротьбі.
Пісня
Повторяємо: - Будь нам, Матір’ю.
-Мати людства відкупленого Кров’ю Христа.
-Мати досконалої любові.
-Мата надії та миру.
-Свята Мати Відкупителя.
-Не переставай показувати нам, що Ти Мати всіх, бо світ потребує Тебе.
-Нова ситуація народів і Церкви надалі залишається нестабільною та непевною.
Повторяємо: - Будь з нами поруч.
-Будь супутницеюв дорозі людинина початкуXXІ століття.
-Будь супутницею  в дорозі людей усіх культур і народів.
-Будь супутницеюв дорозі людей усіх станів і вікових груп.
-Будь супутницеюнародів в їх прямуванні до солідарності та взаємної любові.
-Будь супутницеюв дорозі народів, які нещодавноотримали простір свободи і тепер будують своє майбутнє.
-Будь супутницеюв дорозі Європи, яка від Заходу до Сходу - не може віднайти своєї справжньої тотожності.
-Ти потрібна світу, щоб принести кінець раптовим та несподіваним конфліктам, які його мучать.
Пісня
Повторяємо: - Будь Матір’ю.
-Тому, хто помирає від голоду.
-Тому, хто невиліковано хворий.
-Тому, кого зустріла кривда та несправедливість.
-Тому, хто не знаходить праці.
-Тому, хто бездомний і немає куди подітись.
-Тому, хто терпить утиск, кого експлуатують.
-Тому, хто  далекий від Бога і відчайдушно та марно намагається знайти втихомирення.
-Тим усім, які захищають життя, котре є відображенням любові Бога, допоможи захищати його завжди, від світанку до його природного заходу.
Повторяємо: - Оберігай нас Маріє
-Нехай прийде кінець насильству і несправедливості там, де вони існують.
-Нехай в родинах розквітає єдність і згода.
-Нехай буде між народами взаєморозуміння і повага.
-Нехай справжній мир запанує в усьому світі.
Повторяємо: - Маріє, огорни
-На дорозі, яка ще перед нами.
-Кожну людину.
-Народияким надалі загрожує небезпека війни.
-Відповідальних за долю держав.
-Тих, котрі мають у своїх руках майбутнє людства.
-Церкву, яка завжди нараженна на спокуси цього світу.
-На дорозі нової євангелізації Європи.
-У служінні Наступника Петра, Папу Франциска.
Повторяємо: - Підтримай нас, Маріє.
-Вирішуємо йти з Тобою за Христом, Відкупителем людини.
-Нехай не лякає нас втома.
-Нехай труд не затримає наших кроків.
-Нехай перешкоди не гамують в нас відвагу, а печальрадості серця.
Маріє, дай світу Христа, котрий є нашим миром. Нехай народи не розділяє вжененависть та прагнення помсти. Проте світ хай не спокуситься міражами помилкового благополуччя, що вбиває гідність людини і піддає постійному ризику все творіння. Будь на сторожі, Маріє, у нашій мандрівці i вчини, щоб ми у небі, повні радості, споглядали Твого Сина. Амінь.
Літанія до Непорочного Серця Марії
Господи, помилуй! Христе, помилуй! Господи, помилуй!
Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас!
Отче Небесний, Боже,           помилуй нас.
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас.
Духу Святий, Боже,               помилуй нас.
Свята Трійце, Єдиний Боже, помилуй нас.
Серце Марії, з’єднане з Серцем Ісуса, молись за нас.
Серце Марії, святине Пресвятої Трійці, молись за нас.
Серце Марії, доме Віковічного Слова, молись за нас.
Серце Марії, переповнене благодаттю, молись за нас.
Серце Марії, благословенне серед усіх сердець, молись за нас.
Серце Марії, тихе і лагідне, молись за нас.
Серце Марії, глибино смирення, молись за нас.
Серце Марії, жертво любові, молись за нас.
Серце Марії, прибите до хреста, молись за нас.
Серце Марії, розрадо засмучених, молись за нас.
Серце Марії, притулку грішників, молись за нас.
Серце Марії, надіє вмираючих, молись за нас.
Серце Марії, столице милосердя, молись за нас.
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
            Господи, прости нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
            Господи, вислухай нас!
Агнче Божий, що береш гріхи світу,
            помилуй нас!
Молімося: Боже, Ти в Непорочному Серці Марії дав нам переможну силу чистоти й любові, визволи нас від гріхопадіння і вчини, щоб, очищаючись через покуту і молитву, наші серця щоразу тісніше з’єднувалися з Тобою і проголошували у світі Твій заклик до навернення. Через Христа, Господа нашого. Амінь.
Акт присвячення парафії Матері Божій
(можна прочитати після Меси або під час молебню)
Непорочна Діво! Мати істинного Бога і Мати Церкви!
Ти являєш свою милість і співчуття усім, хто прибігає під Твій покров, вислухай молитву, яку ми, Твої діти, з довірою возносимо до Тебе і представ її Твоєму Сину, Ісусу, нашому єдиному Відкупителю.
Мати Милосердя, Наставнице прихованої і тихої самопожертви, Тобі, котра виходиш нам назустріч, ми, грішники, віддаємо цього дня все наше єство і всю нашу любов. Віддаємо Тобі також усе наше життя: наші труди, наші радощі, наші слабкості та наші страждання. Уділи всім миру, справедливості і благополуччя. Все, чим ми є і що маємо, довіряємо Твоїй турботі, Володарко і Матінко наша. Ми хочемо бути повністю Твоїми, з Тобою пройти шлях цілковитої вірності Христу в Його Церкві. З любов’ю завжди веди нас за руку.
Маріє, Мати наша і Царице! Просимо за Святішого Отця Н., за всіх єпископів, священиків, щоб вони вели вірних стежками ревного християнського життя, стежками любові і смиренного служіння Богові та людям.
Споглянь, які великі жнива і впроси Господа, щоб Він наповнив весь Божий народ голодом святості і надихнув численні покликання: священиків і монахів, сильних у вірі та ревних у звершуванні Божих тайн.
Дай нашим сім’ям благодать шанувати зачате життя і любити його тією самою любов’ю, з якою Ти у своєму лоні зачала Сина Божого. Пресвята Діво Маріє, Мати Прекрасної Любові, бережи наші сім’ї, щоб вони завжди жили у злагоді, та благослови нам у вихованні дітей.
Введіть текст або адресу веб-сайту чи перекладіть документ
Скасувати
Наша надієНаНадіє наша, споглянь на нас співчутливо, навчи завжди йти до Ісуса – а якщо впадемо, допоможи нам піднятися і повернутися до Нього, визнаючи наші провини й гріхи у таїнстві покаяння, яке повертає душі спокій.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина.
Свята Мати, вчини, щоб ми з Божим миром у сумлінні та із серцем, вільним від гніву та ненависті, могли нести всім істинну радість та істинний мир, які приходять до нас через Твого Сина, Господа нашого Ісуса Христа, котрий з Отцем і Святим Духом живе і царює на віки вічні. Амінь.
або:
Богородице Діво, Володарко і Царице наша!
Ми, діти святої Католицької Церкви, стаємо сьогодні перед Тобою, сповнені щирою турботою про нашу вірність Ісусовому хресту і Євангелію, турботою про Боже життя в наших сім’ях.
Ми прагнемо особливим чином зараз повністю віддатися Тобі у власність і ввірити у Твої материнські долоні все найдорожче, що в нас є. Одвіку сам Небесний Отець явив Тебе як промінь надії нашим прародителям. Тобі Він віддав свого Єдинородного Сина, котрий народився з Тебе, щоби спасти нас. Твій Син, найкраща Мати, віддав на хресті Тобі те, що мав найдорожче на землі: своїх братів в особі улюбленого учня Йоана. Заохочені таким прикладом, з тим більшою довірою стаємо перед Тобою.
Дбайлива Мати Святого Сімейства! Під Твою материнську опіку віддаємо наші сім’ї, щоб через Тебе вони відродилися в Богові і жили за прикладом назаретської сім’ї. Будемо укріпляти в них царювання Твого Сина, обстоювати Боже Ім’я та християнські звичаї.
О Маріє, Мати Церкви! Прийми під свій покров нашу парафію і оточуй своєю неустанною опікою наших священиків. Будь милостивою Матір’ю для всіх нас, грішних: як живих, так і тих, які вже скінчили своє земне життя. Почуй молитви своїх дітей, о Володарко і Заступнице наша! З цього моменту, наша Мати, вважай нас і все, що маємо, своєю власністю, опікуйся нами, керуй нами і провадь до Твого Сина. Амінь.
Молімося:
C. Будь прославлений, Господи, через Марію, Твою Непорочну Богородицю та нашу возлюблену Матір. Ти вчинив Її предивним свідоцтвом правди Твого Євангелія, в якій кличеш нас наслідувати Тебе через труд, страждання і хрест. Ти кличеш нас бути лиш непотрібним слугами, одночасно запевняючи, що слуга буде там, де перебуває його Господь. У житті Пресвятої Діви Марії Ти підтвердив цю радісну правду. Ця, Котра назвала себе Господньою Слугинею, Котра вела життя в досконалому з’єданні з Христом, уподібнилася до Тебе в славі: заслужила на благодать внебовзяття!
Дякуємо Тобі за цей знак, об’явлений в Діві Марії.. Ти вчинив Її першою, котра до кінця пройшла Твій шлях, через хрест до воскресіння i слави Дозволь нам завжди користатися з допомоги нашої Небесної Матері, яка має велику міць заступництва перед Божим престолом.
У. Амінь.
C. Боже, Ти зглянувши на смиренність Пресвятої Діви Марії, обдарував Її благодаттю тілесного народження Твого Єдинородного Сина. а сьогодні Ти увінчав Її найвищою славою, дай нам за Її молитвами, щоб ми, спасенні тайною Твого відкуплення, удостоїлися бути вознесеними до Тебе. Через Христа, Господа нашого.
У. AмінМОЛИТВА ДО БОГОМАТЕРІ, ЯКА ЯВИЛАСЯ У ФАТІМІ
О Пречиста Богородице, перед Всемилостивим і Всемогутнім Богом будь речницею нашої подяки за щедрі благодаті, якими Він обдаровує наш край, нашої покути за гріхи народу та нашої жертви. Випроси у Нього благословення для досягнення миру, злагоди та порозуміння. Заради Твого заступництва нехай Він благословить зусилля у справі єдності християн в ім’я Господнього завіту: «Щоб усі були одно». Нехай Він милостиво погляне на свою Церкву, даруючи їй повну свободу і благодать багатьох святих покликань до священства і чернечого життя; нехай Він благословить державну владу в її турботах про добробут народу, по його духовний розвиток і дотримання справедливості. Нехай Він опікується про наші сім’ї, щоб вони були міцні та вірні Богу. Нехай Він обдаровує дітей і молодь духовним, інтелектуальним та фізичним розвитком, і вбереже їх від гріховної спокуси. Нехай Він покаже заблукалим дорогу до навернення, нехай приведе невіруючих до пізнання істини, а грішників до покаяння.  Нехай змилосердиться над хворими і бідними, стражденними і нужденними.
О Пресвята Богородице, Покровителько української землі, до Твоєї милості звертаємося. Прийми нашу молитву. Будь із нами на шляхах віри, надії та любові. На Твоє прохання нехай серця навернуться і запанує добро. Молися за нас, щоб ми виконували Волю Всевишнього, завжди наслідували Твій приклад служіння Богові й ближньому. Амінь.
Матеріали росіською мовою тут
Матеріали польською мовою тут

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
--- 15:18 Субота 0 315 Папа про священицьку формацію: Піддатися дії Бога та співпрацювати з Ним
Священицька формація залежить, насамперед, від Божої дії в нашому житті, а не від нашої діяльності, та є завданням, що вимагає відваги дозволити Господеві формувати себе, аби Він перемінював наші серця та життя. Про це пригадав Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 7 жовтня 2017 р., з учасниками міжнародного симпозіуму, присвяченому програмі священицької формації, який організувала Конгрегація в справах духовенства. За його словами, ця тема є визначальною для місії Церкви, оскільки «оновлення віри та майбутнє покликань можливі лише тоді, коли маємо добре сформованих священиків».