Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 лютого, понеділок
17:34 Неділя 0 194
10-02-2019, 17:34

Літургія на кожен день, 11 лютого, понеділок

(зел) Понеділок V звичайного тижня
Велика віра супроводжувала людей, які зносили хворих, стражденних і неповносправних до Ісуса. Вони були переконані, що станеться чудо. Достатньо лише одного малого дотику краю Його одежі. А сьогодні віра начебто охолола. Хоча і далі люди приходять до Ісуса, але багато це чинить лише для того, щоб виконати свій обов’язок, заспокоїти сумління, підтримати звичай і традицію. Але це ж сам Ісус – живий, справжній, чудотворець. Єдина різниця лише в тому, що сьогодні Він присутній посеред свого народу під іншим видом. Ісусе, який дієш в своїй Церкві через Таїнства, додай нам віри, щоб ми не сумнівалися щодо Твоєї присутності.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЛУРДСЬКОЇ
11 лютого 1858 року, через 4 роки після проголошення догмату про Непорочне Зачаття, Матір Божа явилася бідній пастушці Бернадеті Субіру в Масабельському гроті в Лурді. Під час 18 об’явлень Марія закликала до молитви та покаяння, а також наказала, щоб на місці об’явлень був збудований храм. Невдовзі Лурд прославився завдяки численним наверненням та зціленням і став світовим центром культу Пресвятої Діви Марії.

Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 111)
Всесвітній День хворих


АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте поклонімося і ниць припадім; припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Милосердний Боже, прийди з допомогою в нашій немочі † та вчини, щоб ми, споминаючи Непорочну Богородицю Діву Марію, * за Її заступництвом піднялися з нашого беззаконня. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 1, 1-19
Читання з Книги Буття.
В началі сотворив Бог небо й землю. Земля ж була пуста й порожня та й темрява була над поверхнею безодні, а дух Божий ширяв над поверхнею вод. І сказав Бог: «Нехай буде світло!» І настало світло. І побачив Бог світло, що воно добре та й відділив Бог світло від темряви. Назвав же Бог світло – день, а темряву назвав ніч. І був вечір і був ранок – день перший. І сказав Бог: «Нехай станеться твердь посередині вод і нехай вона відділяє води від вод!» І зробив Бог твердь і відділив води, що під твердю, від вод, що над твердю. Тож сталося так. І назвав Бог твердь – небо. І був вечір і був ранок – день другий. І сказав Бог: «Нехай зберуться води, що під небом, в одне місце і нехай з’явиться суша». І так сталося. І назвав Бог сушу – земля, а збір вод назвав морями. І побачив Бог, що воно добре. Бог сказав: «Нехай земля зростить рослини: траву, що розсіває насіння, і плодові дерева, що родять плоди з насінням, за їхнім родом на землі». І так сталося. І вивела земля з себе рослини: траву, що розсіває насіння за своїм родом, і дерева, що родять плоди з насінням у них, за їхнім родом. І побачив Бог, що воно добре. І був вечір і був ранок – день третій. І сказав Бог: «Нехай будуть світила на тверді небесній, щоб відділяти день від ночі й нехай вони будуть знаками для пір року, для днів і років; нехай будуть світила на тверді небесній, щоб освітлювати землю». І так сталося. І зробив Бог два великі світила: світило більше – правити днем, а світило менше – правити ніччю, і зорі. І примістив їх Бог на тверді небесній, щоб освітлювати землю, та управляти днем і ніччю і відділяти світло від темряви. І побачив Бог, що це добре. І був вечір і був ранок – день четвертий. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 104, 1-2а. 5-6. 10 і 12. 24 і 35в
Бог веселиться своїми ділами.
Благослови, душе моя, Господа! *
Господи, Боже мій, Ти надзвичайно величний!
У велич і красу Ти одягнувся. *
Ти одягаєшся у світло, як в одяг.
Ти заснував землю на твердих основах, – *
вона не захитається на віки вічні.
Безоднею, мов плащем, Ти її покрив. *
На горах зберуться води.
Ти джерела спрямовуєш у потоки, – *
між горами вони протікають.
Над ними поселиться птаство небесне, – *
з-поміж листя подаватимуть голос.
Ти зі своїх горниць напуваєш гори; *
насититься земля Твоїх діл плодами.
Ти вирощуєш траву для худоби †
і зелень на службу людям, *
щоби земля хліб давала.
Які величні Твої діла, Господи! *
Ти все вчинив премудро –
земля сповнена Твоїм творінням. *
Благослови, душе моя, Господа Бога!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 4, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус проповідував Євангеліє Царства
та зцілював всяку хворобу в народі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 6, 53-56
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус і Його учні прибули до Генісаретської землі й причалили. Коли вони вийшли з човна, люди відразу, впізнавши Його, оббігли всю ту околицю і почали на ложах приносити хворих туди, де чули, що Він знаходиться. І куди б Він не входив: до сіл, міст, хуторів – скрізь на майданах клали недужих і благали Його, щоб хоч до краю Його одягу доторкнутися, а ті, хто торкався до Нього, зцілялися. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Усі потребуючі поспішали зі своїми проханнями до Ісуса; при­єднаймося і ми до них у смиренній молитві, уповаючи, що Він помилує нас та уділить того, про що ми щиро просимо:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь завжди в ній пе­ребував і зміцнював її своєю благодаттю.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував йо­го здоров’ям та оберігав його заради блага святої Церкви.
3. Молімося за уражених важкими та невиліковними хворо­бами, щоб вони знайшли в Ісусі допомогу та розраду.
4. Молімося за місіонерів та черниць, які опікуються хвори­ми, щоб було у них доволі сил та засобів допомогти всім потребуючим.
5. Молімося за померлих, щоб Господь вдихнув у них свого животворящого Духа і збудив їх зі сну смерті до життя вічного.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вірно виконували Господ­ню волю і так змогли осягнути обіцяне нам у спадщину Небесне Царство.

Господи Ісусе Христе, вислухай благання свого народу і до­поможи нам завжди бути вірними Твоєму Євангелію. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість і чудеса Його над людськими синами. Бо Він наситив спраглу душу і зголоднілу душу сповнив благом. (Пс 107(106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів нас вчинити сопричасниками одного Хліба і однієї Чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі, * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 43 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.