Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 15 серпня, четвер

Літургія на кожен день, 15 серпня, четвер

УРОЧИСТІСТЬ ВНЕБОВЗЯТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл)
МЕСА ВДЕНЬ


АНТИФОН НА ВХІД
І знамення велике видно було на небі – * жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами Її, * а на голові Її вінець із дванадцяти зірок. (Одкр 12, 1)

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти взяв до небесної слави душу й тіло Непорочної Діви Марії, Матері Твого Сина; † вчини, просимо, щоб ми завжди дбали про духовні блага * та заслужили на участь у Її славі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Одкр 11, 19; 12, 1. 3-6. 10
Читання з Книги Одкровення святого Йоана Апостола
Відкрився Божий храм на небі, і з’явився ковчег Його Завіту в Його храмі. І велике знамення з’явилося на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові – вінець із дванадцяти зірок. І з’явилося на небі інше знамення: ось, великий червоний дракон, який мав сім голів і десять рогів, і на його головах – сім вінців. А його хвіст змів третину небесних зірок і скинув їх на землю. І змій став перед жінкою, яка мала народити, щоб, коли народить, пожерти її дитину. І вона народила дитину чоловічої статі, котра має пасти всі народи залізним жезлом. І взяте було її дитя до Бога і до Його престолу. А жінка втекла в пустелю, де мала місце, приготовлене Богом. І я почув гучний голос на небі, що промовляв: «Тепер настало спасіння і сила, і Царство нашого Бога, і влада Його Христа». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс  45, 10бв-11. 12аб і 16
Стоїть Цариця по Твоїй правиці.
Дочки-царівни – в твоїй славі, †
і цариця – вся в офірському золоті –*
стала по твоїй правиці.
Послухай, дочко, глянь, прихили своє вухо: *
забудь свій народ і дім свого батька.
Бо ж цар бажає твоєї краси, *
адже ж він є твоїм паном! Тож йому поклонися.
Їх приведуть веселими та в захопленні – *
їх уведуть до палацу царя.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 15, 20-27 б
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян
Брати! Христос встав з мертвих, – первісток з покійних. Оскільки смерть через людину, – то через людину й воскресіння мертвих. Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть. Кожний у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, які Христові, – під час Його приходу, а потім – кінець, коли Він передасть Царство Богові й Отцеві, коли знищить усяку владу, всяке панування та силу. Бо Йому належить царювати, доки не покладе всіх своїх ворогів собі під ноги. Останній ворог, який буде знищений, – це смерть, бо все підкорив Йому під ноги.  Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Взята Марія на небеса,
радісно співають ангельські хори.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 39-56

† Читання святого Євангелія від Луки
Тими днями Марі я, вставши, поспі шно пішла в гірську місцевість, до мі ста Ю диного. Вона ввійшла в дім Захарії і привітала Єлизаве- ту.  Коли ж почула Єлизавета привітання Марі ї, заворушилося немовля в її утробі. Єлизавета сповнилася Святим Духом і вигукнула гучним голосом, промовляючи: «Благословенна ти між жінками і благословенний плід твоє ї утроби! І зві дки ж мені  це, щоби до мене прийшла Мати мого Господа? Бо як почула я твоє привітання, то з радощів заворушилася дитина в мої й утробі. Блаженна ж та, яка пові рила, що здійсниться сказане їй Господом!»  А Марі я промови- ла: «Величає душа моя Господа, і раді є дух мій у Бозі, Спасителі мої м, бо Він зглянувся на покору слугині своє ї; ось бо віднині блаженною зватимуть мене всі поколі ння, бо вчинив мені  велике Сильний, і святе Ім’я Його, і милосердя Його з роду в рід для тих, хто бої ться Його. Він виявив силу свого рамена, розсі яв гордих думками сердець ї хніх, скинув могутніх з престолів і підняв угору покі рних, голодних наситив благами, а багатих відіслав ні з чим. Він пригорнув Ізра їля, слугу свого, згадавши милосердя, як і проголосив нашим батькам – Авраамові та роду його аж до ві ку!» Тож Марі я перебула в не ї якихось три мі сяці й повернулася до свого дому.  Слово Господнє.

Мовиться  “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святкуючи урочистість Внебовзяття Діви Марії та уповаючи на Її заступництво, вознесімо до Бога наші смиренні прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Пресвята Діва Марія завжди опікувалася ним.
2. Молімося за Україну, нашу Батьківщину, щоб вона тішилася миром та змогла перебороти всякі негаразди і укріпилася духовно.
3. Молімося за жінок і дівчат, щоб для всього суспільства вони були прикладом побожності та працьовитості.
4. Молімося за жіночі чернечі ордени, щоб вони змогли вознестися над земною суєтою і дбали тільки про духовні блага.
5. Молімося за померлих, щоб Пресвята Діва Марія, заступниця грішників, випросила для них благодать споглядання Бога у сонмі Святих на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, на землі віддаючи честь Пре- святій Богородиці, удостоїлися милості прославляти її на небесах.
Всемилостивий Отче, Ти в Матері Твого Сина явив нам взірець смирення і чистоти, а коли Вона скінчила своє земне паломництво, взяв її з душею і тілом на небеса; прийми наші молитви, які  ми возносимо за Її заступництвом, і вчини, щоб ми теж осягнули частку в Її небесній славі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай вознесеться до Тебе жертва нашої відданості, † і за заступ- ництвом Пречистої Діви Марії, взятої на небо, запали наші серця вогнем любові, * щоб ми невпинно прямували до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Слава Марії, взятої на Небо.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку * Тобі , Господи, святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Сьогодні Богородиця Діва на небеса була взята, * ставши для Твоєї Церкви початком і образом її звершення, * а для подорожуючого люду – * розрадою та доказом сповнення ї хньої наді ї. * Ти не схотів, щоб тління у гробі зазнала Діва, * яка на світ народила чудесно втіленого Твого Сина – * Творця усього живого. Тому разом із ангельськими хорами * прославляємо Тебе, радісно взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось бо віднині ублажатимуть Мене всі роди. * Велике бо вчинив Мені  Всемогутній. (Лк 1, 48-49)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, прийнявши спасенні таїнства, просимо Тебе, † щоб за заступництвом Пресвятої Діви Марії, взятої на небо, * Ти привів нас до слави воскресіння. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 17 серпня, субота (зел) Субота ХІХ звичайного тижня
Чим є молитва, якщо в поєднанні з покладанням рук передає благодать іншій людині? Ісус Христос вводить нас у таємницю людської природи, з’єднаної з Божим єством. Приймемо з вдячністю запрошення Господа до молитви, зокрема до заступницької молитви.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Рима, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом із блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись до Кракова, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багато разів вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові 1257 року в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря  (стор. 127)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 12 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХІХ звичайного тижня
Переживати з Ісусом спільну історію означає бути не раз здивованим. Якщо ти ще вмієш дивуватись, то дай Господу шанс переконати тебе, що Бог тебе любить. Він сплатить твої дочасні і вічні борги.
Або (біл) довільний спомин св. Йоани Франциски де Шанталь, монахині
Свята Йоана народилася у Діжоні (Франція) в 1572 році. Вийшла заміж за барона де Шанталь, з яким мала шестеро дітей. Двадцятидев’ятирічна Йоанна присвятила себе вихованню дітей та поглибленню внутрішнього життя. Під керівництвом св. Франциска Сальського посувалася на шляху досконалості та, забезпечивши дітям майбутнє, заснувала перший монастир сестер Благовіщення Пресвятої Діви Марії (візиток), який став колискою нового ордену, поширеного нині в усьому світі. Свята Йоана померла в 1641 році.
Спільні Меси: про монахиню.