Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 серпня, середа
17:52 Вівторок 0 200
13-08-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 14 серпня, середа

В першу чергу маю дбати про своє спасіння, але воно неможливе, коли поруч потопає у гріхах мій ближній. Дбаючи про нього, я маю обов’язок докорити та напоумити брата на блудній та грішній дорозі. Також маю молитися за нього. Бо Господь прагне спасти усіх. Ти і я маємо у цьому Йому допомогти.
СВ. МАКСИМІЛІАНА МАРІЇ КОЛЬБЕ, пресвітера і мученика (черв) Обов’язковий спомин
Святий Максиміліан Кольбе народився у Здуньській Волі поблизу Лодзі (Польща) у 1894 році. Вступив до ордену францисканців і у 1918 був рукоположений у пресвітери. Незважаючи на особисту любов до крайньої убогості, в апостольській праці послуговувався найсучаснішими засобами масової інформації. Ревно поширював культ Непорочної Марії. У 1941 році був ув’язнений фашистами в концентраційному таборі в Освенцімі, де давав усім приклад терпеливості. Добровільно прийняв смерть замість іншого в’язня у камері голоду. Помер 14 серпня 1941 року.


АНТИФОН НА ВХІД
Прийді ть, благословенні Отця Мого, – говорить Господь. – * Істинно кажу вам: * усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших – * ви Мені  зробили.

КОЛЕКТА
Боже, Ти святого Максиміліана Кольбе, пресвітера і мученика, палаючого любов’ю до Непорочної Діви, наповнив ревністю у спасінні душ і любові до ближніх; † вчини милостиво, щоб ми, за його заступництвом, на славу Тобі  сумлі нно трудились у служінні людям * і аж до смерті змогли уподібнитись до Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єд- ності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 34, 1-12
Читання з Книги Второзаконня.
Тими днями Мойсей зійшов із Моав-степу на гору Нево, на верх Пізга, що проти Єрихону, і показав йому Господь усю Гілеад-землю до Дана, увесь Нафталі-край і землю Єфраїма та Манассії, всю землю Юди, до Західного моря, і Негев, і околицю, і долину Єрихона, пальмового міста, аж до Цоару. І промовив до нього Господь: «Це земля, що про неї клявся Я Авраамові, Ісаакові та Якову, словами: “Я дам її твоєму потомству”. Я дам тобі побачити її очима, але туди ти не ввійдеш». Там і помер Мойсей, раб Господній, у Моав-землі, по Господньому слову. Поховано його в долині, в Моав-землі, проти Бет-Пеору; і по цей день ніхто не знає його гробу. Було ж Мойсеєві сто двадцять років, як умер; очі його не потемнішали, і сила його не зникла. Плакали по Мойсеєві сини Ізраїля тридцять днів у Моав-степу; та й скінчилися дні плачу – жалоби по Мойсеєві. А Ісус Навин наповнивсь духом мудрості, бо Мойсей поклав на нього свої руки; тож і слухали його сини Ізраїля і чинили, як заповідав Господь Мойсеєві. Не з’явився більше такий пророк в Ізраїлі, як Мойсей, з яким Господь розмовляв віч-на-віч, в усіх знаменнях і чудесах, які Господь послав його зробити в Єгипетській землі над фараоном і над усіма його рабами та й над усім його краєм, як і в потужній руці й усіх великих та страшних чудесах-дивах, що їх появив Мойсей перед очима всього Ізраїля.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 66, 1-3а. 5. 16-17
Бог душу нашу визволив від смерті.
Заспівайте Богові, уся земля, *
оспівуйте славу Його Імені,
хвалу величі Його віддайте! *
Скажіть Богові: «Які Твої діла дивовижні!»
Приходьте, подивіться *
на діла Господні:
у ділах Він грізний, – *
над людськими синами.
Прийдіть, послухайте всі, які боїтеся Бога: *
я розповім, як багато зробив Він для душі моєї.
Я закликав до Нього своїми устами, *
своїм язиком Його звеличив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою
і доручив нам слово примирення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав свого брата, а коли не послухає, візьми із собою ще одного або двох, щоб ус­тами двох або трьох сві дків під­твер­дилося кожне слово; коли не послухає їх, скажи Це­р­к­ві, а коли й Церкви не послу­хає, нехай буде тобі  як язичник і мит­ник. Воі стину кажу вам: усе те, що зв’яжете на землі , буде зв’язане на не­бі; й усе те, що розв’яжете на землі , буде розв’язане на небі. Знову кажу вам: коли двоє з вас на землі  погодяться просити про будь-яку річ, яку лише просять, буде їм дано від Мого Отця Не­бес­ного. Адже де двоє або троє зберуться в Ім’я Моє, там і Я серед них!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Навчаючись від святого Максиміліана Марії любові до Бога і ближнього, за його заступництвом просімо у Господа бла­годатей, потрібних святій Церкві і нам особисто:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і покликав багатьох помічників у його нелегкій праці.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
3. Молімося за вихователів і вчителів, щоб вони, за прикла­дом святого Максиміліана Марії, не тільки навчали дітей та мо­лодь, але й виховували їх прикладом власного життя.
4. Молімося за тих, які насміхаються з релігійних поглядів інших людей, щоб Господь дарував їм благодать розумін­ня і терпимості.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив помилувати їх.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь обдарував нас муж­ністю і любов’ю до ближнього, якими він так щедро наді­лив святого Максиміліана Марію.
Боже, святий Максиміліан Марія Кольбе не вагався віддати своє життя заради ближнього, наповни наші серця такою ж любов’ю до Тебе і до всіх людей. Через Христа, Господа на­шого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, приносимо Тобі  наші дари і смиренно благаємо: * вчини, щоб за прикладом святого Максиміліана Кольбе ми навчилися жертвувати Тобі  наше життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація про мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді , * коли він за своїх друзів своє життя віддає, – говорить Господь. (Пор. Йн 15, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вчини, щоб ми, поживлені Тілом і Кров’ю Твого Сина, палали вогнем Його любові, * яку святий Максиміліан Кольбе черпав з цієї трапези. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 171 Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)