В першу чергу маю дбати про своє спасіння, але воно неможливе, коли поруч потопає у гріхах мій ближній. Дбаючи про нього, я маю обов’язок докорити та напоумити брата на блудній та грішній дорозі. Також маю молитися за нього. Бо Господь прагне спасти усіх. Ти і я маємо у цьому Йому допомогти.
СВ. МАКСИМІЛІАНА МАРІЇ КОЛЬБЕ, пресвітера і мученика (черв) Обов’язковий спомин
Святий Максиміліан Кольбе народився у Здуньській Волі поблизу Лодзі (Польща) у 1894 році. Вступив до ордену францисканців і у 1918 був рукоположений у пресвітери. Незважаючи на особисту любов до крайньої убогості, в апостольській праці послуговувався найсучаснішими засобами масової інформації. Ревно поширював культ Непорочної Марії. У 1941 році був ув’язнений фашистами в концентраційному таборі в Освенцімі, де давав усім приклад терпеливості. Добровільно прийняв смерть замість іншого в’язня у камері голоду. Помер 14 серпня 1941 року.
АНТИФОН НА ВХІДСВ. МАКСИМІЛІАНА МАРІЇ КОЛЬБЕ, пресвітера і мученика (черв) Обов’язковий спомин
Святий Максиміліан Кольбе народився у Здуньській Волі поблизу Лодзі (Польща) у 1894 році. Вступив до ордену францисканців і у 1918 був рукоположений у пресвітери. Незважаючи на особисту любов до крайньої убогості, в апостольській праці послуговувався найсучаснішими засобами масової інформації. Ревно поширював культ Непорочної Марії. У 1941 році був ув’язнений фашистами в концентраційному таборі в Освенцімі, де давав усім приклад терпеливості. Добровільно прийняв смерть замість іншого в’язня у камері голоду. Помер 14 серпня 1941 року.
Прийді ть, благословенні Отця Мого, – говорить Господь. – * Істинно кажу вам: * усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших – * ви Мені зробили.
КОЛЕКТА
Боже, Ти святого Максиміліана Кольбе, пресвітера і мученика, палаючого любов’ю до Непорочної Діви, наповнив ревністю у спасінні душ і любові до ближніх; † вчини милостиво, щоб ми, за його заступництвом, на славу Тобі сумлі нно трудились у служінні людям * і аж до смерті змогли уподібнитись до Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єд- ності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 34, 1-12
Читання з Книги Второзаконня.
Тими днями Мойсей зійшов із Моав-степу на гору Нево, на верх Пізга, що проти Єрихону, і показав йому Господь усю Гілеад-землю до Дана, увесь Нафталі-край і землю Єфраїма та Манассії, всю землю Юди, до Західного моря, і Негев, і околицю, і долину Єрихона, пальмового міста, аж до Цоару. І промовив до нього Господь: «Це земля, що про неї клявся Я Авраамові, Ісаакові та Якову, словами: “Я дам її твоєму потомству”. Я дам тобі побачити її очима, але туди ти не ввійдеш». Там і помер Мойсей, раб Господній, у Моав-землі, по Господньому слову. Поховано його в долині, в Моав-землі, проти Бет-Пеору; і по цей день ніхто не знає його гробу. Було ж Мойсеєві сто двадцять років, як умер; очі його не потемнішали, і сила його не зникла. Плакали по Мойсеєві сини Ізраїля тридцять днів у Моав-степу; та й скінчилися дні плачу – жалоби по Мойсеєві. А Ісус Навин наповнивсь духом мудрості, бо Мойсей поклав на нього свої руки; тож і слухали його сини Ізраїля і чинили, як заповідав Господь Мойсеєві. Не з’явився більше такий пророк в Ізраїлі, як Мойсей, з яким Господь розмовляв віч-на-віч, в усіх знаменнях і чудесах, які Господь послав його зробити в Єгипетській землі над фараоном і над усіма його рабами та й над усім його краєм, як і в потужній руці й усіх великих та страшних чудесах-дивах, що їх появив Мойсей перед очима всього Ізраїля. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 66, 1-3а. 5. 16-17
Бог душу нашу визволив від смерті.
Заспівайте Богові, уся земля, *
оспівуйте славу Його Імені,
хвалу величі Його віддайте! *
Скажіть Богові: «Які Твої діла дивовижні!»
Приходьте, подивіться *
на діла Господні:
у ділах Він грізний, – *
над людськими синами.
Прийдіть, послухайте всі, які боїтеся Бога: *
я розповім, як багато зробив Він для душі моєї.
Я закликав до Нього своїми устами, *
своїм язиком Його звеличив.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою
і доручив нам слово примирення.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе, ти придбав свого брата, а коли не послухає, візьми із собою ще одного або двох, щоб устами двох або трьох сві дків підтвердилося кожне слово; коли не послухає їх, скажи Церкві, а коли й Церкви не послухає, нехай буде тобі як язичник і митник. Воі стину кажу вам: усе те, що зв’яжете на землі , буде зв’язане на небі; й усе те, що розв’яжете на землі , буде розв’язане на небі. Знову кажу вам: коли двоє з вас на землі погодяться просити про будь-яку річ, яку лише просять, буде їм дано від Мого Отця Небесного. Адже де двоє або троє зберуться в Ім’я Моє, там і Я серед них!» Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Навчаючись від святого Максиміліана Марії любові до Бога і ближнього, за його заступництвом просімо у Господа благодатей, потрібних святій Церкві і нам особисто:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь Бог обдарував його здоров’ям і покликав багатьох помічників у його нелегкій праці.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
3. Молімося за вихователів і вчителів, щоб вони, за прикладом святого Максиміліана Марії, не тільки навчали дітей та молодь, але й виховували їх прикладом власного життя.
4. Молімося за тих, які насміхаються з релігійних поглядів інших людей, щоб Господь дарував їм благодать розуміння і терпимості.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив помилувати їх.
6. Молімося за нас самих, щоб Господь обдарував нас мужністю і любов’ю до ближнього, якими він так щедро наділив святого Максиміліана Марію.
Боже, святий Максиміліан Марія Кольбе не вагався віддати своє життя заради ближнього, наповни наші серця такою ж любов’ю до Тебе і до всіх людей. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, приносимо Тобі наші дари і смиренно благаємо: * вчини, щоб за прикладом святого Максиміліана Кольбе ми навчилися жертвувати Тобі наше життя. Через Христа, Господа нашого.
Префація про мучеників № 37
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді , * коли він за своїх друзів своє життя віддає, – говорить Господь. (Пор. Йн 15, 13)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, вчини, щоб ми, поживлені Тілом і Кров’ю Твого Сина, палали вогнем Його любові, * яку святий Максиміліан Кольбе черпав з цієї трапези. Через Христа, Господа нашого.
Чим є молитва, якщо в поєднанні з покладанням рук передає благодать іншій людині? Ісус Христос вводить нас у таємницю людської природи, з’єднаної з Божим єством. Приймемо з вдячністю запрошення Господа до молитви, зокрема до заступницької молитви.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Рима, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом із блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись до Кракова, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багато разів вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові 1257 року в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)
Переживати з Ісусом спільну історію означає бути не раз здивованим. Якщо ти ще вмієш дивуватись, то дай Господу шанс переконати тебе, що Бог тебе любить. Він сплатить твої дочасні і вічні борги.
Або (біл) довільний спомин св. Йоани Франциски де Шанталь, монахині
Свята Йоана народилася у Діжоні (Франція) в 1572 році. Вийшла заміж за барона де Шанталь, з яким мала шестеро дітей. Двадцятидев’ятирічна Йоанна присвятила себе вихованню дітей та поглибленню внутрішнього життя. Під керівництвом св. Франциска Сальського посувалася на шляху досконалості та, забезпечивши дітям майбутнє, заснувала перший монастир сестер Благовіщення Пресвятої Діви Марії (візиток), який став колискою нового ордену, поширеного нині в усьому світі. Свята Йоана померла в 1641 році.
Спільні Меси: про монахиню.