Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Завершення Кармелітських днів молоді 2019
10:00 Вівторок 0 135
13-08-2019, 10:00

Завершення Кармелітських днів молоді 2019

Останній день КДМ розпочався з дощу і прохолоди. Але це не злякало учасників, які проявили свою мужність і розпочали день з молебню "Дорога світла"...
«Дорога світла»-  це досить нова та цікава форма молитви. Багатьом з учасників, вона була невідома. Більше відомий і поширений молебень "Хресної дороги", натомість, молебень "Дорога світла" дуже подібний, тільки стояння відбуваються, після Воскресіння Ісуса Христа.

Отже, недільний ранок КДМ ми розпочали на кладовищі, біля гробниці, яка символізувала гробницю Ісуса Христа.
Перше стояння: Учні і жінки приходять до пустого гробу Ісуса.
Учасники пройшли цими стояннями, слухаючи фрагменти Писання, які відтворювали ключові події, після Воскресіння Ісуса. А саме: про жінок, які прийшли до гробу і хотіли намастити тіло Ісуса пахощами та миром, встановлення Євхаристії, Зіслання Святого Духа.Кожне стояння було інсценізоване. Учасники могли не тільки почути, але і побачити, як відбувалися ці події. Як Ісус зустрів учнів, які йшли в Емаус, малання Ним хліба, як Ісус зустрів Петра та Йоана на березі моря…
Під час цієї молитви, в атмосфері перенесення в то час і в ті події, кожен з учасників мав змогу відчути, що таке Воскресіння! Це дуже сильна молитва, де кожен зміг відважно сказати: «Христос воскрес!»
Як під час молебню сказав о. Максиміліан Подвіка OCD: "Христос воскрес!, ми можемо говорити не лише на Великдень, а завжди, бо цим проголошуємо Воскреслого Христа. Адже, Христос воскрес!"

Звичайно, погода позначилася на настрої, але всі учасники досить мужні і витривалі, і їм це не зашкодило радіти і прославляти Бога.
Одною з наступних цікавих форм прославлення Бога було написання листа про мужність.
Пам’ятаємо, що з 2014 року тривають бойові дії на Сході нашої країни...
Сестра Антоніна Пухальська є активною учасницею волонтерського руху при Санктуарії Матері Божої святого Скапулярію і опікується 95 бригадою з Бердичева, яка знаходиться на передовій, в гарячих точках.  Вона підготувала на КДМ листи з позивними офіцерів і простих солдатів. І учасники мали змогу написати лист до одного з них, намагаючись поділитися мужністю, відвагою, а особливо вдячністю, сказавши їм: «Дякую!»
Ці листи, за допомогою Капеланської служби в Україні, будуть передані «Службі порятунку», яка активно діє на тих територіях. Всі вони дійдуть до своїх адресатів.
Завдяки цьому пункту програми багато хто зміг задуматися, що ж для нього є насправді мужність і як можна нею поділитися з іншим. Деякі з учасників сказали так: "Дуже важко підібрати слова тоді, коли ти заслабкий сам. Коли не в змозі промовити і слова..." Тому, багато хто обрав таку форму, написавши: "Дякую! Дякую! Дякую!"
Після обіду ми переживали Євхаристію, яку очолив о. Юзеф Кухарчик OCD, організатор КДМ.

В проповіді, він підвів підсумок того, про що ми почули попередні дні.
А основним меседжем було заохочення, щоб кожен учасник щось для себе взяв: слово, дію, вчинок або хоч одне речення. Щоб кожен виніс для себе бодай щось. Тому що не можливо приїхати на КДМ і повернутися додому таким самим. Зміни мають відбутися!
Отець дуже виразно це підкреслив, а вкінці додав практичні поради: «Те, що маєте робити кожен день, раз на тиждень, раз на місяць! Молитися, брати участь в Євхаристії і хоча би 15 хвилин присвячувати читанню книжки. Бо, читаючи, ви розвиваєтесь і змінюєтесь.
Перше, це молитва і читання!
Читайте духовні книжки! Дуже глибокі і гарні праці: святого Йоана від Хреста, Святої Дерези Авільської, Святої Терезки від дитятка Ісус, праці Рафаїла Каліновського.
Друге, що дуже важливо робити, хоч би раз на тиждень приходити до храму, відвідувати Його, бути там, щоб споглядати в тиші Бога.  І третє, хоч би раз на місяць приступати до Таїнства Покаяння.
Чи ви пам’ятаєте про першу п’ятницю місяця, коли маєте прийти до сповідальниці, щоб знову стати перед Богом? Не соромтеся і не бійтеся, будьте мужні визнавати свої гріхи!»

КДМ в Гвоздаві традиційно закінчилися подякою для кухарів, медіа- EWTN, всіх учасників, а також для організаторів і всіх, хто в будь- який спосіб був задіяний в організації КДМ.
Учасники зробили спільне фото, після чого всі дружно виїхали до Бердичева.
Офіційне завершення КДМ 2019 відбулося в Санктуарії Матері Божої Бердичівської перед Чудотворною Іконою. Всі бажаючі в урочистий спосіб прийняли Святий Скапулярій. В цьому році їх було 10 осіб.
Ці молоді люди віддалися під особливу опіку Матері Божої, і тепер будуть під Її захистом. 
На завершення була молитва і благословення, яке вділили отці кармеліти всім учасникам КДМ на щасливе повернення додому!

Дякуємо всім учасникам і запрошуємо на наступні Кармелітські дні молоді,
які відбудуться в 2020 році!

Аліна Афанасієва
Фото: Олена ТимощукЗалишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:13 Вівторок 0 124 У Залужжі на Тернопільщині волонтери відновлюють костел Святої Розалії Волонтери благодійної організації «Благодійний фонд «Пам’ять і любов» розпочали відновлювати римо-католицький костел Святої Розалії, що у селі Залужжя Збаразького району.