Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 серпня, понеділок
17:52 Неділя 0 194
11-08-2019, 17:52

Літургія на кожен день, 12 серпня, понеділок

(зел) Понеділок ХІХ звичайного тижня
Переживати з Ісусом спільну історію означає бути не раз здивованим. Якщо ти ще вмієш дивуватись, то дай Господу шанс переконати тебе, що Бог тебе любить. Він сплатить твої дочасні і вічні борги.
Або (біл) довільний спомин св. Йоани Франциски де Шанталь, монахині
Свята Йоана народилася у Діжоні (Франція) в 1572 році. Вийшла заміж за барона де Шанталь, з яким мала шестеро дітей. Двадцятидев’ятирічна Йоанна присвятила себе вихованню дітей та поглибленню внутрішнього життя. Під керівництвом св. Франциска Сальського посувалася на шляху досконалості та, забезпечивши дітям майбутнє, заснувала перший монастир сестер Благовіщення Пресвятої Діви Марії (візиток), який став колискою нового ордену, поширеного нині в усьому світі. Свята Йоана померла в 1641 році.
Спільні Меси: про монахиню.


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твої х убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обіцяну спадщину. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти оздобив святу Франциску преславними заслугами на її різноманітних життєвих стежках; † вчини, просимо Тебе, щоб ми, за її заступництвом вірно йдучи за голосом покликання, * завжди сяяли світлом доброго прикладу. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 10, 12-22
Читання з Книги Второзаконня.
Мойсей сказав до народу: «Та й тепер, Ізраїлю, чого Господь, Бог твій, вимагає від тебе, як не того, щоб ти боявся Господа, Бога твого, ходив усіма Його дорогами, щоб любив і служив Господу, Богу твоєму, усім твоїм серцем і всією твоєю душею, додержуючи заповідей Господа та Його установ, що їх я сьогодні заповідаю тобі, тобі ж самому на добро? Гляди! Небо й небеса небес, земля й усе, що на ній, усе належить до Господа, Бога твого. А все ж таки прихилився Господь до твоїх батьків, щоб їх полюбити, і вибрав вас, їхніх пізніших нащадків, з-поміж усіх народів, як оце нині й сталося. Обріжте ж ваше необрізане серце й ваш карк нехай більше не буде впертим! Бо Господь, Бог ваш, Бог над богами й Господь над володарями, Бог великий, могутній і страшний, який не зважає на особу й не бере дарунків, який творить суд сироті й удовиці та любить чужинця, даючи йому хліб і одежу. А любіть і ви чужинця, бо ви самі були чужинцями в Єгипетській землі. Господа, Бога твого, бійся, Йому служи, Його держись, Його Ім’ям клянись. Він – твоя слава, він – Бог твій, який для тебе виконав ті великі і страшні речі, що їх ти бачив на власні очі. Сімдесят душ було твоїх батьків, як вони спустились у Єгипет, а тепер Господь, Бог твій, намножив тебе, як зірок на небі». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 147, 12-13. 14-15. 19-20
Єрусалиме, Господа оспівуй!
Хвали Господа, Єрусалиме! *
Сіоне, величай свого Бога!
Адже Він засуви твоїх брам укріпляє, *
всередині тебе синів твоїх благословляє.
Дає мир твоїм границям *
і наповняє тебе достатком пшениці.
Посилає на землю своє Слово, – *
швидко лине Його Слово!
Слово своє Він Якову сповіщає, – *
Ізраїлеві – свої присуди і свої настанови.
Він не вчинив так з жодним народом, – *
присудів своїх Він не дав їм знати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Сол 2, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог покликав нас проповіддю Євангелія,
щоб ми осягнули славу Господа нашого Христа Ісуса.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 17, 22-27

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу, коли Ісус з учнями зібралися в Галілеї, Він сказав їм: «Син Людський буде виданий у руки людям, і вони Його вб’ють, але третього дня Він воскресне». І учні дуже засмутилися. Коли вони прибули в Капернаум, наблизилися зби­рачі  дидрахм до Петра і запитали: «А ваш Учитель запла­тить ди- драхму?» Він відповідає: «Так». А коли увійшов у дім, випередив його Ісус і каже: «Як тобі  здається, Симоне, з кого земні  царі  беруть данину чи податок: зі своїх сині в чи з чужих?» Коли той відпові в: «Із чужих», – то Ісус сказав йому: «Отже, сини ві льні. Але, щоб ми не спокусили їх, піди до моря, закинь вудку, візьми першу зловлену рибу, і, від­кривши їй рота, знайдеш статир; візьми його і дай їм за Мене та за себе». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа про благодаті, потрі бні святій Церкві, щоб вона мог­ла гідно виконувати свої завдання щодо Бога та людей; мо­лімося також про благодаті, необхідні нам для і стинно хрис­тиянського життя:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Бог дарував йому здо­ров’я та сили в його нелегкому служінні.
2. Молімося за дітей і молодь, щоб вони мудро використову­вали роки навчання і як слід приготувалися до праці та слу­жіння на благо суспільства.
3. Молімося за всіх віруючих, щоб своїми словами та вчинка­ми вони були для сучасного світу істинними свідками Євангелія.
4. Молімося за батьків, щоб вони були для своїх дітей взір­цем працьовитості, порядності та побожності.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти їх до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб наша щира побожність надихала ближніх своєю істинністю та радістю.
Господи Ісусе Христе, Ти прийшов на землю, щоб спасти весь людський рід, вислухай наші молитви і допоможи усім нам осягнути вічне спасіння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 171 Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)