Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 15 серпня, вівторок
19:47 Понеділок 0 541
14-08-2017, 19:47

Літургійні читання на 15 серпня, вівторок

УРОЧИСТІСТЬ ВНЕБОВЗЯТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Одкр 11, 19; 12,1.3-6.10
Читання з Книги Одкровення святого Йоана Апостола
Відкрився Божий храм на небі, і з’явився ковчег Його Завіту в Його храмі. І велике знамення з’явилося на небі: жінка, зодягнена в сонце, і місяць під її ногами, а на її голові - вінець із дванадцяти зірок. І з’явилося на небі інше знамення: ось, великий червоний дракон, який мав сім голів і десять рогів, і на його головах - сім вінців. А його хвіст змів третину небесних зірок і скинув їх на землю. І змій став перед жінкою, яка мала народити, щоб, коли народить, пожерти її дитину. І вона народила дитину чоловічої статі, котра має пасти всі народи залізним жезлом. І взяте було її дитя до Бога і до Його престолу. А жінка втекла в пустелю, де мала місце, приготовлене Богом. І я почув гучний голос на небі, що промовляв: «Тепер настало спасіння і сила, і Царство нашого Бога, і влада Його Христа». Слово Боже.

Псалом Респонсорійний Пс 45, 10бв-11.12аб і 16
Стоїть Цариця по Твоїй правиці.
Дочки-царівни - в твоїй славі,
і цариця - вся в офірському золоті -*
стала по твоїй правиці.
Послухай, дочко, глянь, прихили своє вухо: *
забудь свій народ і дім свого батька.

Бо ж цар бажає твоєї краси, *
адже ж він є твоїм паном!
Тож йому поклонися.
Їх приведуть веселими та в захопленні - *
їх уведуть до палацу царя.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ 1 Кор 15,20-27 б
Читання з Першого Послання святого Павла Апостола до корінтян
Брати! Христос встав з мертвих, - первісток з покійних. Оскільки смерть через людину, - то через людину й воскресіння мертвих. Як в Адамі всі помирають, так у Христі всі оживуть. Кожний у своєму порядку: первісток Христос, потім ті, які Христові, - під час Його приходу, а потім - кінець, коли Він передасть Царство Богові й Отцеві, коли знищить усяку владу, всяке панування та силу. Бо Йому належить царювати, доки не покладе всіх своїх ворогів собі під ноги. Останній ворог, який буде знищений, - це смерть, бо все підкорив Йому під ноги. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Взята Марія на небеса,
радісно співають ангельські хори.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 1,39-56
Читання святого Євангелія від Луки
Тими днями Марія, вставши, поспішно пішла в гірську Мати мого Господа? Бо як почула я твоє привітання, то з радощів заворушилася дитина в моїй утробі. Блаженна ж та, яка повірила, що здійсниться сказане їй Господом!» А Марія промовила: «Величає душа моя Господа, і радіє дух мій у Бозі, Спасителі моїм, бо Він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині блаженною зватимуть мене всі покоління, бо вчинив мені велике Сильний, і святе Ім’я Його, і милосердя Його з роду в рід для тих, хто боїться Його. Він виявив силу свого рамена, розсіяв гордих думками сердець їхніх, скинув могутніх з престолів і підняв угору покірних, голодних наситив благами, а багатих відіслав ні з чим. Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, згадавши милосердя, як і проголосив нашим батькам - Авраамові та роду його аж до віку!» Тож Марія перебула в неї якихось три місяці й повернулася до свого дому. Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий