Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » XXVIII Піше паломництво до Кальварії Пацлавської
16:00 Понеділок 0 1 153
12-08-2019, 16:00

XXVIII Піше паломництво до Кальварії Пацлавської

Свята Меса під проводом єпископа-помічника Єдуарда Кави для учасників XXVIII Пішого паломництва з Львівської Архідієцезії до Кальварії Пацлавської у Польщі.
Вранці, 11 серпня у храмі св. Йосифа в селі Тщенець Мостиського району Львівської області єпископ-помічник Едуард Кава очолив св. Месу для учасників XXVIII Пішого паломництва з Львівської Архідієцезії до Кальварії Пацлавської у Польщі.У своїй проповіді єпископ Кава акцентував увагу присутніх на сенсі паломництва та на нагальну потребу молитви в щоденному житті кожного. «У наших домівках нині особливо бракує Божого Слова, спільної молитви, родинної молитви і дуже часто забуваємо, що ми є людьми віруючими» - зазначив.
Єпископ Едуард Кава покропив паломників свяченою водою та поблагословив їх на молитовну ходу. Принагідно склав подяку довголітньому настоятелю парафії в Тщенцю о. Анджею Дравсу, котрий невдовзі змінить місце служіння.

Вже не один рік парафіяльний храм св. Йосифа у Тщенцю є відправним місцем для щорічних піших паломництв римо-католиків з України до Кальварії Пацлавської, що знаходиться неподалік міста Перемишля, за українсько-польським кордоном. У Тщенці збираються групи з парафій Львівської Архідієцезії, а також групи вірних і поодинокі особи з різних діє цезій РКЦ в Україні, зокрема з парафії, де служать конвентуальні францисканці.

Разом із паломниками до Кальварії Пацлавської вирушив пішки й єпископ Едуард Кава. Розповів, що паломництво до Кальварії Пацлавської – це продовження вікової традиції, бо колись навколишні терени належали до Перемиської Архідієцезії. За радянських часів та через зміну державного кордону це занепало. Відразу після розпаду СРСР почало відроджуватись паломництво до Кальварії Пацлавської, незважаючи на тодішню потребу у візах і різних дозвільних документів.

«Кальварійська традиція міцно збереглася в тутешніх родинах – зазначив єпископ Едуард Кава, котрий народився і виріс у Мостиськах. – Останнім часом дещо менше паломників вирушають пішки до Кальварії Пацлавської, але ця кількість стабільна. Старші продовжують традицію, однак більшість – це молодь. Частина наших вірних окремо приїде на величний відпуст у Кальварії Пацлавській та щоби приєднатися до спільних молитов і розважань».

Після нічлігу Перемишлі та вранішньої св. Меси у перемиській катедрі учасники XXVIII Пішого паломництва з Львівської Архідієцезії вирушили до Кальварії Пацлавської.

Світлини: Костянтин Чавага
Автор : Костянтин Чавага

http://www.rkc.lviv.ua/news_view-XXVIII_Pishe_palomnuctvo_do_Kalvarii_Paclavskoi-ua
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.