(зел) Вівторок ХІХ звичайного тижня
Простота, відкритість дитини – ось взірець, яким маю бути, щоб подобатись Господу. Під час кожної Євхаристії Господь прагне нас змінювати та зміцнювати своєю благодаттю. Знаючи Його милосердя та любов, стараймося позбутися усякого зла та фарисейської закваски, яка псує в нас чисте Боже Джерело.
Або: (черв) довільний спомин св. ПОНТІАНА, папи, та ІПОЛИТА, пресвітера, мучеників
Святий Понтіан став єпископом Рима в 231 році. У 235 році він був вигнаний на острів Сардинію разом із пресвітером Іполитом, котрий був видатним богословом і письменником. У своїй праці “Апостольська Традиція” Іполит переказав найстарішу форму Євхаристійної Молитви Римської Церкви. Вона є основою другої Євхаристійної Молитви. Обидва святі, виснажені примусовою важкою працею, померли у вигнанні. Їхні тіла було перевезено до Рима і там поховано.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 127)
АНТИФОН НА ВХІДПростота, відкритість дитини – ось взірець, яким маю бути, щоб подобатись Господу. Під час кожної Євхаристії Господь прагне нас змінювати та зміцнювати своєю благодаттю. Знаючи Його милосердя та любов, стараймося позбутися усякого зла та фарисейської закваски, яка псує в нас чисте Боже Джерело.
Або: (черв) довільний спомин св. ПОНТІАНА, папи, та ІПОЛИТА, пресвітера, мучеників
Святий Понтіан став єпископом Рима в 231 році. У 235 році він був вигнаний на острів Сардинію разом із пресвітером Іполитом, котрий був видатним богословом і письменником. У своїй праці “Апостольська Традиція” Іполит переказав найстарішу форму Євхаристійної Молитви Римської Церкви. Вона є основою другої Євхаристійної Молитви. Обидва святі, виснажені примусовою важкою працею, померли у вигнанні. Їхні тіла було перевезено до Рима і там поховано.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 127)
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі Тебе шукають.
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обі цяну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо, Господи: нехай цінне для нас терпіння Твоїх праведних зміцнить нашу любов * та завжди зміцнює в наших серцях непохитність у святі й вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 31, 1-8
Читання з Книги Второзаконня.
І пішов Мойсей і став промовляти до всього Ізраїля оцими словами, кажучи до них: «Тепер мені сто двадцять років; не здолаю вже ні виходити, ні входити. Господь сказав мені: “Ти не перейдеш через оцей Йордан”. Сам Господь, Бог твій, перейде перед тобою, Він знищить перед тобою ці народи, й ти ввійдеш у їхню посілість; Ісус Навин перейде перед тобою, як сказав був Господь. І вчинить Господь з ними, як учинив із Сихоном та Огом, аморійськими царями, і з їхнім краєм, знищивши їх. Господь віддасть їх вам у руки, й ви зробите з ними точно за наказом, що його я дав вам. Дійте мужньо й хоробро, не бійтесь і не лякайтесь їх! Сам Господь, Бог твій, рушає з тобою; Він тебе не лишить і не покине». Потім покликав Мойсей Ісуса Навина й перед очима всього Ізраїля промовив до нього: «Держися кріпко й хоробро! Адже ти введеш цей народ у землю, про яку Господь клявся їхнім батькам, що дасть їм її, а ти її передаси їм у власність. Сам Господь ітиме перед тобою, Він сам буде з тобою; не опустить тебе й не покине, тож не бійся й не тривожся». Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Втор 32, 3-4а. 7. 8. 9 і 12
Частка Господня – це Його обранці.
Ім’я Господнє я прикличу: *
воздайте славу нашому Богу!
Він – скеля; Його діла досконалі, *
бо всі Його дороги – правосуддя.
Згадай же дні прадавні, *
збагни літа від роду і до роду!
Спитай у батька, і оповість тобі він, *
у людей старих – вони тобі розкажуть.
Коли Всевишній розділяв народи *
і людських синів розпорошував,
то встановив народам межі, *
за числом синів Ізраїля.
Господня ж частка – народ Його, *
Яків – наділ Його спадку.
Господь один його провадив, *
не було з ним чужого бога.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 1-5. 10. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшли до Ісуса учні й кажуть: «То хто бі льший у Царстві Небесному?» Ісус покликав до себе дитину, поставив її серед них і сказав: «Воі стину кажу вам: якщо не навернетеся і не станете, як ді ти, не ввійдете в Царство Небесне. Отже, хто умалить себе, як ця дитина, той буде бі льшим у Царстві Небес- ному. Хто приймає таку дитину в Моє Ім’я, той Мене приймає. Гляді ть, щоб ви не погордували жодним з цих малих, бо кажу вам, що їхні ангели на небі повсякчас бачать обличчя Мого Не- бесного Отця. Як ви вважаєте? Коли в якогось чолові ка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’яносто дев’ять у горах і не пі де шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воі стину кажу вам, що раді тиме нею бі льше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які не заблукали. Так само немає бажан- ня в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Не раз шукав нас Христос, Добрий Пастир; просімо у Господа благодатей, потрі бних Церкві для пастирської діяльності та благодатей, необхі дних нам, вівцям Христової пастви:
1. Молімося, щоб до людей, які не слухають голосу власного сумління, долинув голос Христа, Доброго Пастиря.
2. Молімося, щоб люди, які завдають шкоди Батьківщині негідною працею та поведінкою, розпочали достойне життя.
3. Смиренно молімося про те, щоб у земному житті християни завжди шукали того, що вгорі.
4. Молімося про те, щоб Господь обдарував наших пастирів чеснотами терпеливості та любові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх світлом вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб молитвою, покутою та добрим прикладом ми допомагали Церкві в її пастирському служінні.
Ісусе Христе, Добрий Пастирю, Ти прийшов на землю, щоб шукати загублених овець; вислухай наші молитви і не дозволь, щоб загинула хоча б одна вівця, відкуплена Твоєю Кров’ю. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.
Чим є молитва, якщо в поєднанні з покладанням рук передає благодать іншій людині? Ісус Христос вводить нас у таємницю людської природи, з’єднаної з Божим єством. Приймемо з вдячністю запрошення Господа до молитви, зокрема до заступницької молитви.
Або: (біл) довільний cпомин св. ГІАЦИНТА, пресвітера
Святий Гіацинт народився в Камєні (Сілезія) наприкінці ХІІ століття. Після навчання у Парижі та Болонії був рукоположений у пресвітери і призначений краківським каноніком. Товаришуючи єпископові Івонові в дорозі до Рима, зустрівся зі святим Домініком і з його рук разом із блаженним Чеславом прийняв чернечу рясу. Повернувшись до Кракова, Гіацинт заснував там перший у Речі Посполитій монастир домініканців. З Кракова багато разів вирушав у місійні подорожі на Русь, до Прусії й до границь Литви. Виснажений працею, помер у Кракові 1257 року в день Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. Разом із Архангелом Михаїлом є покровителем Києва.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)
Переживати з Ісусом спільну історію означає бути не раз здивованим. Якщо ти ще вмієш дивуватись, то дай Господу шанс переконати тебе, що Бог тебе любить. Він сплатить твої дочасні і вічні борги.
Або (біл) довільний спомин св. Йоани Франциски де Шанталь, монахині
Свята Йоана народилася у Діжоні (Франція) в 1572 році. Вийшла заміж за барона де Шанталь, з яким мала шестеро дітей. Двадцятидев’ятирічна Йоанна присвятила себе вихованню дітей та поглибленню внутрішнього життя. Під керівництвом св. Франциска Сальського посувалася на шляху досконалості та, забезпечивши дітям майбутнє, заснувала перший монастир сестер Благовіщення Пресвятої Діви Марії (візиток), який став колискою нового ордену, поширеного нині в усьому світі. Свята Йоана померла в 1641 році.
Спільні Меси: про монахиню.