Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 серпня, вівторок
18:00 Понеділок 0 172
12-08-2019, 18:00

Літургія на кожен день, 13 серпня, вівторок

(зел) Вівторок ХІХ звичайного тижня
Простота, відкритість дитини – ось взірець, яким маю бути, щоб подобатись Господу. Під час кожної Євхаристії Господь прагне нас змінювати та зміцнювати своєю благодаттю. Знаючи Його милосердя та любов, стараймося позбутися усякого зла та фарисейської закваски, яка псує в нас чисте Боже Джерело.
Або: (черв) довільний спомин св. ПОНТІАНА, папи, та ІПОЛИТА, пресвітера, мучеників
Святий Понтіан став єпископом Рима в 231 році. У 235 році він був вигнаний на острів Сардинію разом із пресвітером Іполитом, котрий був видатним богословом і письменником. У своїй праці “Апостольська Традиція” Іполит переказав найстарішу форму Євхаристійної Молитви Римської Церкви. Вона є основою другої Євхаристійної Молитви. Обидва святі, виснажені примусовою важкою працею, померли у вигнанні. Їхні тіла було перевезено до Рима і там поховано.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 127)


АНТИФОН НА ВХІД
Поглянь, Господи, на Твій союз, * життя Твоїх убогих не забудь повіки. * Встань, Боже, відстоюй Твою справу * і не забудь крику тих, котрі  Тебе шукають.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, за повчанням Святого Духа ми осмілюємося Тебе називати Отцем; † зміцнюй в наших серцях духа усиновлених дітей, * щоб ми могли отримати обі цяну спадщину. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо, Господи: нехай цінне для нас терпіння Твоїх праведних зміцнить нашу любов * та завжди зміцнює в наших серцях непохитність у святі й вірі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Втор 31, 1-8
Читання з Книги Второзаконня.
І пішов Мойсей і став промовляти до всього Ізраїля оцими словами, кажучи до них: «Тепер мені сто двадцять років; не здолаю вже ні виходити, ні входити. Господь сказав мені: “Ти не перейдеш через оцей Йордан”. Сам Господь, Бог твій, перейде перед тобою, Він знищить перед тобою ці народи, й ти ввійдеш у їхню посілість; Ісус Навин перейде перед тобою, як сказав був Господь. І вчинить Господь з ними, як учинив із Сихоном та Огом, аморійськими царями, і з їхнім краєм, знищивши їх. Го­сподь віддасть їх вам у руки, й ви зробите з ними точно за наказом, що його я дав вам. Дійте мужньо й хоробро, не бійтесь і не лякайтесь їх! Сам Господь, Бог твій, рушає з тобою; Він тебе не лишить і не покине». Потім покликав Мойсей Ісуса Навина й перед очи­ма всього Ізраїля промовив до нього: «Держися кріпко й хоробро! Адже ти введеш цей народ у землю, про яку Господь клявся їхнім батькам, що дасть їм її, а ти її пере­даси їм у власність. Сам Господь ітиме перед тобою, Він сам буде з тобою; не опустить тебе й не покине, тож не бійся й не тривожся». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Втор 32, 3-4а. 7. 8. 9 і 12
Частка Господня – це Його обранці.
Ім’я Господнє я прикличу: *
воздайте славу нашому Богу!
Він – скеля; Його діла досконалі, *
бо всі Його дороги – правосуддя.
Згадай же дні прадавні, *
збагни літа від роду і до роду!
Спитай у батька, і оповість тобі він, *
у людей старих – вони тобі розкажуть.
Коли Всевишній розділяв народи *
і людських синів розпорошував,
то встановив народам межі, *
за числом синів Ізраїля.
Господня ж частка – народ Його, *
Яків – наділ Його спадку.
Господь один його провадив, *
не було з ним чужого бога.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 18, 1-5. 10. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.

Того часу підійшли до Ісуса учні й кажуть: «То хто бі льший у Царстві Небесному?» Ісус покликав до себе дитину, поставив її серед них і сказав: «Воі стину кажу вам: якщо не навернетеся і не станете, як ді ти, не ввійдете в Царство Небесне. Отже, хто умалить себе, як ця дитина, той буде бі льшим у Цар­стві Небес- ному. Хто приймає таку дитину в Моє Ім’я, той Мене приймає. Гляді ть, щоб ви не погордували жодним з цих малих, бо кажу вам, що їхні ангели на небі повсякчас бачать об­личчя Мого Не- бесного Отця. Як ви вважаєте? Коли в якогось чолові ка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’я­носто дев’ять у горах і не пі де шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воі стину кажу вам, що раді тиме нею бі льше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які  не заблукали. Так само немає бажан- ня в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Не раз шукав нас Христос, Добрий Пастир; просімо у Госпо­да благодатей, потрі бних Церкві для пастирської діяльності та благодатей, необхі дних нам, вівцям Христової пастви:
1. Молімо­ся, щоб до людей, які не слухають голосу власного сумління, долинув голос Христа, Доброго Пастиря.
2. Мо­лімося, щоб люди, які завдають шкоди Батьківщині негідною працею та поведінкою, розпочали достойне життя.
3. Смиренно молімося про те, щоб у земному житті християни завжди шукали того, що вгорі.
4. Молімося про те, щоб Господь обдарував наших пастирів чеснотами терпе­ливості та любові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх світлом вічного життя.
6. Молімося за нас самих, щоб молитвою, поку­тою та добрим прикладом ми допомагали Церкві в її пас­тирському служінні.
Ісусе Христе, Добрий Пастирю, Ти прийшов на землю, щоб шукати загублених овець; вислухай наші молитви і не до­зволь, щоб загинула хоча б одна вівця, відкуплена Твоєю Кро­в’ю. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, прийми милостиво дари, яких Ти сам уділяєш своїй Церкві для приношення, * та своєю силою переміни їх у таїнство нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Слав Господа, Єрусалиме, що насичує Тебе ситтю пшеничною. (Пс 147Б, 1. 3 (147, 12. 14))

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, нехай причастя Твоїх таїнств дарує нам спасіння * і укріпить нас у світлі Твоєї істини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:32 Неділя 0 171 Літургія на кожен день, 19 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХ звичайного тижня
«Як жити?» – з таким питанням звертається до Ісуса юнак у тексті сьогоднішнього Євангелія. Відповідь нам дає Ісус у Євангелії. Але чи хочемо, почувши ці вказівки, робити так, як каже Господь, – чи відходимо засмучені, як той юнак із Євангелія, та подумки кажемо: «Почекай Господи, я почну жити так, як Ти кажеш, тільки трохи пізніше, не сьогодні, не тепер»?
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЕДА, пресвітера
Святий Йоан Ед народився в Рі у Франції у 1601 році. Як член конгрегації Ораторіанів, ревно проголошував народні місії. У 1643 році заснував конгрегацію, яка присвятила себе народним місіям і праці в семінаріях, а також жіночу конгрегацію Дочок Матері Божої Милосердя. Ревно поширював молебень до Серця Ісуса і Серця Марії. Помер 19 серпня 1680 року.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 127)